Skocz do zawartości
Forum

Do mam, które odstawiały od piersi przed 1 rokiem życia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja córka niedługo skończy 8 mieisęcy, chciałabym ją odstawić od piersi tylko nie mam pojęcia jak?Ona nie pije mm,ale od lekarza wiem,że nie musi, że wystarczą same posiłki mleczne w ilości, 3 razy po 200 ml dlatego później chcę zastąpic popołudniowe karmienie deserem mlecznym Ona zjada na drugie śniadanie kaszkę mleczno-ryżowa, po południu obiadek z mięsem i na wieczór kaszkę mannę z mm + owoce. W związku z pomysłem odstawiania te posiłki zastępują mi karmienie piersią, a dodatkowo karmie ją piersią z samego rana, w południe koło 16:00 i na noc przed snem koło 21:00 no i w nocy ze 2 razy. Myslałam, że łatwiej będzie mi ja odstawić własnie w taki sposób aby zastępować karmienie piersią stałymi posiłkami, po których jej nie dopajam piersią, a do tego karmic piersią według ustalonych pór, ale nie wiem czy tak rzeczywiście jest ok, bo czasami ona domaga się tej piersi nadprogramowo i jej daję, czasami też nie chce kaszki ,a chce pierś i wtedy też jej daję.Nie wiem czy dawać ta pierś dodatkowo czy nie, ale mam wrażenie,że może ona potrzebuje aby się przytulić itp i może ją krzywdzę jak jej nie dam, moze jest jeszcze za mała aby zrozumieć ,że nie ma cyca i potrzebuje tego bardziej pod wzgędem emocjonalnym stąd moje pytania. W jaki sposób wy odstawiałyście, czy zastępowałyście karmienie piersią posiłkami stałymi, czy tak jest łatwiej? a może lepiej radykalnie? w jakim wieku odstawiałyście? Co robiłyście jak dzieci domagały się piersi zamiast mm czy jedzenia? Il czasu trwało takie odstawianie?

Odnośnik do komentarza

Kochana odstawianie od piersi nigdy nie jest łatwe, a najrudniejsze dla mam - dziecku potrzebna jest bliskość ale można ją zastąpić w inny sposób, jeżeli czujesz że chcesz ją odstawić to decydujesz się na swój program odstawiania - albo w ciągu dnia nie dajesz, a nocą tak na początku, albo wprowadzasz mm albo zwyczajnie decydujesz się nie dawać wcale - nie jest to najprzyjemniejsza rzecz ale też nie niemożliwa tylko trzeba moim zdaniem pamiętać o jednym - że dziecku nierzadko trudno przestawić się do nowej sytuacji ale warto być konskwentym by dodatkowo ponowanie po naszym załamaniu złamaniu się nie przeżywało boleśnej tej zmiany - tutaj dziewczyny dużo pisały można sobie poczytać http://parenting.pl/noworodki-i-niemowlaki/2067-cycusiowe-mamusie-672.html

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

metoda ostawiania powinna być dobra do dziecka i mamy, ja myślę, że lepiej jest stopniowo, mnie to zajęło ponad 3 miesiące i moje dziecko miało wtedy 1 rok i 6 miesięcy, a do tej pory w kryzysowych momentach wyciągam pierś i pozwalam jej się do niej przytulić, nie ssać, ale przytulić się i to pomaga, jak karmiłam piersią, to mm nie chciała pić, teraz w nocy jak się obudzi, to daję jej mm, pije też rano, u nas mm jest na wierzchu, sama pomaga mi w przygotowaniu go i lubi, ale jeśli pediata mówi, że nie musisz go wprowadzać, to nie musisz, w nocy możesz dać wodę do picia, ja trzymam kciuki, że znajdziesz dobry sposób na odstawienie:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...