Skocz do zawartości
Forum

śluzowate kupki i śladowe ilości krwi


Rekomendowane odpowiedzi

Moja 3 miesieczna corka od 2 miesiecy pije nutramigen, poniewz miala bardzo silne kolki. Pare dni temu na czubku łyzeczki pdałam jej do smaku danonka. Na drugi dzien zobaczylam ze kupka przybrała kolor zielony i była wodnista z duża ilościa śluzu i nitkami krwi. Pojechałyśmy do przychodni. Pani dr zapisała smekte i biogaie. Dzisiaj jest 2 dzien jak podaje jej te lekarstwa a poprawy brak. Lekarka stwierdzila ze to od danonka a mi sie nie wydaje;/ Moja Julcia jak tylko przeszla na nutramigen robiła jedna kupke dziennie a od paru dni jest ich nawet 5 dziennie.. dzisiaj kupki maja juz ładny żołty kolor ale kropeczki krwi w jednej z kupek zauwazylam;/ czy któras z mam spotkała sie z czyms takim? co robiłyście? :noooo:

http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u6949zuu6b6.png

Odnośnik do komentarza

sabinka9022
Moja 3 miesieczna corka od 2 miesiecy pije nutramigen, poniewz miala bardzo silne kolki. Pare dni temu na czubku łyzeczki pdałam jej do smaku danonka. Na drugi dzien zobaczylam ze kupka przybrała kolor zielony i była wodnista z duża ilościa śluzu i nitkami krwi. Pojechałyśmy do przychodni. Pani dr zapisała smekte i biogaie. Dzisiaj jest 2 dzien jak podaje jej te lekarstwa a poprawy brak. Lekarka stwierdzila ze to od danonka a mi sie nie wydaje;/ Moja Julcia jak tylko przeszla na nutramigen robiła jedna kupke dziennie a od paru dni jest ich nawet 5 dziennie.. dzisiaj kupki maja juz ładny żołty kolor ale kropeczki krwi w jednej z kupek zauwazylam;/ czy któras z mam spotkała sie z czyms takim? co robiłyście? :noooo:

Skoro karmisz dziecko nutramigenem, to wnioskuje, ze ma skaze bialkowa, nie rozumiem wiec po co podalas jej Danonka. Przeciez jogurt robi sie z mleka!!! , ze nie wspomne, ze obecnie podaje sie dzieciom pierwszy pokarm poza mlekiem dopiero po 4 miesiacu.
Zgadzam sie z lekarka, ze to wina Danonka. Nie dosc, ze alergen, to jeszcze podany niedojrzalemu zoladkowi.

Jezeli masz watpliwosci co do dzialania smecty, to spytaj lekarke co mysli o podaniu Malej nifuroksazydu.

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

Ale ona nie miala stwierdzonej alergii. Tylko z powodu silnych kolek musiala przejsc na nutramigen.Moja Julka na nic nie jest uczulona. Mojej siostry córeczka tez byla na nutramigenie i cyckała sobie juz w tym wieku kromke nnie mówiąc juz o danonkach., pod koniec 4 miesiaca jadła z nia juz obiady i nic sie nie dzialo wiec skad mogłam wiedziec ze akurat moja Julka tak zaraeguje? Dzisiaj byłam zbadać malej kał i płaciłam 114 zl;/ Moja julka nie ma goraczki jest pogodna i w ogole wszystko jest ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u6949zuu6b6.png

Odnośnik do komentarza

sabinka9022
Ale ona nie miala stwierdzonej alergii. Tylko z powodu silnych kolek musiala przejsc na nutramigen.Moja Julka na nic nie jest uczulona. Mojej siostry córeczka tez byla na nutramigenie i cyckała sobie juz w tym wieku kromke nnie mówiąc juz o danonkach., pod koniec 4 miesiaca jadła z nia juz obiady i nic sie nie dzialo wiec skad mogłam wiedziec ze akurat moja Julka tak zaraeguje? Dzisiaj byłam zbadać malej kał i płaciłam 114 zl;/ Moja julka nie ma goraczki jest pogodna i w ogole wszystko jest ok.

Do trzeciego roku zycia nie mowi sie o alergii, a o nietolerancji pokarmowej. Byc moze kolki wlasnie wynikaly z powodu nietolerancji pokarmowej, stad proba z nutramigenem. Skoro kolki ustaly po nutramigenie, to znaczy, ze jednak podejrzenie bylo sluszne.

Co do jedzenia obiadu przez 4 miesieczne dziecko, to powiem tak. Kazdy robi jak uwaza. Jednak zalecenia pediatrow i schemat zywienia niemowlat jest opracowany na podstawie danych naukowych. Sama widzisz - siostry dziecku nic sie nie stalo, a Twojemu tak.
Osobisice eksperymentowanie kosztem zdrowia malucha uwazam za nieodpowiedzialne - zwlaszcza podawanie chleba (glutenu!) w wieku 3 miesiecy.

A wracajac do sedna. Skoro smecta nie dziala, tak jak pisalam porozmawiaj z lekarka o wlaczeniu nifuroksazydu. To bardzo delikatny antybiotyk, dzialajacy tylko w ukladzie pokarmowym. Byc moze do obciazonego niedojrzalego ukladu pokarmowego wdala sie w miedzyczasie jakas infekcja. Aczkolwiek zaznaczam - porozmawiaj z lekarka, nie rob nic na wlasna reke! Dzieciatko jest naprawde jeszcze malutkie.

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

Jomira
sabinka9022
Ale ona nie miala stwierdzonej alergii. Tylko z powodu silnych kolek musiala przejsc na nutramigen.Moja Julka na nic nie jest uczulona. Mojej siostry córeczka tez byla na nutramigenie i cyckała sobie juz w tym wieku kromke nnie mówiąc juz o danonkach., pod koniec 4 miesiaca jadła z nia juz obiady i nic sie nie dzialo wiec skad mogłam wiedziec ze akurat moja Julka tak zaraeguje? Dzisiaj byłam zbadać malej kał i płaciłam 114 zl;/ Moja julka nie ma goraczki jest pogodna i w ogole wszystko jest ok.

Do trzeciego roku zycia nie mowi sie o alergii, a o nietolerancji pokarmowej. Byc moze kolki wlasnie wynikaly z powodu nietolerancji pokarmowej, stad proba z nutramigenem. Skoro kolki ustaly po nutramigenie, to znaczy, ze jednak podejrzenie bylo sluszne.

Co do jedzenia obiadu przez 4 miesieczne dziecko, to powiem tak. Kazdy robi jak uwaza. Jednak zalecenia pediatrow i schemat zywienia niemowlat jest opracowany na podstawie danych naukowych. Sama widzisz - siostry dziecku nic sie nie stalo, a Twojemu tak.
Osobisice eksperymentowanie kosztem zdrowia malucha uwazam za nieodpowiedzialne - zwlaszcza podawanie chleba (glutenu!) w wieku 3 miesiecy.

otóż to
a tak na marginesie to Danonki, tak jak wszystkie fermentowane produkty mleczne polecane są dla dzieci od trzeciego roku życia-taką informację możesz znaleźć na stronie producenta.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Jomira podziwiam za cierpliwosc.

Czlowiek jednak uczy sie przez cale zycie i cale zycie moze go cos zadziwiac. Pierwszy raz czytam, ze ktos wprowadza nowe pokarmy takiemu berbeciowi. Rozumiem, ze w tym czasie dzieci nabieraja umiejetnosci chwytnych, ale to nie oznacza, ze trzeba im do rak wciskac chleb. Gryzak w zupelnosci wystarczy.

Odnośnik do komentarza

sabinka9022
Eh.. Tak myslalam ze teraz każdy bedzie mi pisał ze zle zrobiłam i bedzie po mnie jechał.. mogłam tu nie pisac;/ nie wiedzialam ze tutaj nikt mnie nie wesprze w trudnej i nowej dla mnie sytuacji:(

Sabinka wybacz no ale chyba nie sądzisz, że ktoś napisze, że dobrze zrobiłaś... najważniejsze, że wyciągnęłaś wnioski i następnym razem dwa razy zastanowisz się zanim podasz dziecku coś do jedzenia. Nikt po Tobie nie "jedzie" tylko przekazuje cenne informacje na przyszłość. Czasem trzeba umieć przyznać się do błędu-a mylić się jest rzeczą ludzką.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Sabinka ja tez niedawno zostalam mama po raz pierwszy. Nigdzie nie jest napisane, ze mamy byc nieomylne i nie mamy prawa popelniac bledow. Jednak wiedze podstawowa nalezaloby przyswoic. Wystarczylo przeczytac jedna ksiazke lub artykul, zeby wiedziec, ze dziecku do 6 miesiaca zycia wystarczy mleko. Polecam "Wielka Encyklopedie Dziecka" (wydawnictwo olesiejuk), tam znajdziesz odpowiedzi na wiekszosc pytan nurtujacych mloda mame.

Odnośnik do komentarza

Ale nie chodzi mi o to ze nie umiem przyznac sie do błedu.. Ja wiem ze zle zrobiłam. Ze przeze mnie dziecko cierpiało. Może bym czytala jakies ksiązki gdyby moja siostra nie miala rocznego dziecka. A tak ja widzialam u niej co robi co podaje i kiedy i myslalam ze tak mozna.
Tak na marginesie z Julcia juz jest ok. Tylko teraz katerekk jej sie rzucił bo pani dr kazała mi wtedy przyjechac do przychodni do chorych dzieci i Julka musiala cos tam zalapac:( Podaje jej Nasivin ale niewiele pomaga.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u6949zuu6b6.png

Odnośnik do komentarza

Grunt, ze z mala juz jest dobrze. Pamietaj, ze dzieci lubia rutyne, zanim zdecydujesz sie na wprowadzenie nowosci w jej zycie (nie tylko jedzeniowych) to dla swietego spokoju zapytaj pediatre lub szukaj informacji na forum ::): kazde dziecko rozwija sie swoim wlasnym tempem. to, ze wiekszosc dzieci jest na cos gotowa w wieku 4 miesiecy, nie oznacza, ze Twoja coreczka tez tak bedzie miala.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...