Skocz do zawartości
Forum

jak to było u Was po CC??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziewczyny, juz wiem co bedzie mnie czekalo za drugim razem podczas porodu. Bylam wczoraj u mojej gin i powiedziala mi ze juz spokojnie mozemy zaczac starania nad drugim babelkiem:) A jestem 14 m-cy po cc. Powiedziala ze rok w zupelnosci wystarczy zeby odczekac... A co do porodu, to powiedziała ze ześli dziecko nie bedzie zbyt duze, jesli bedzie ulozone prawidlowo i nie bedzie innych przeciwskazan to moge sprobowac urodzic naturalnie, ale tylko wtedy jesli wyraze na to pisemna zgode...A jesli sie nie zgodze to bede miala planowane cc. A jak to u Was jest??Co Wasi lekarze mowia, jak zalecaja?? aaaaa i jeszcze radzila zeby odstawic malego od piersi jesli zajde w ciaze bo do 12 tygodnia istnieje ryzyko poronienia jesli sie karmi... a mi to tak ciezko idzie to odstawianie:(

Odnośnik do komentarza

Ja co prawda urodziłam 6 miesięcy temu i na razie nie planuję kolejnego maluszka, ale podpytywałam lekarzy o następną ciążę.
Radzili, żeby odczekać co najmniej rok z następną ciążą. A poród może być naturalny, jeśli wszystko oczywiście gra :) Jak leżałam w szpitalu to była babeczka, która właśnie drugie dziecko rodziła naturalnie, a wcześniej miała cc. Tylko, że jej nikt nie pytał, jak chce rodzić :( Ale mam nadzieję, że jest tak jak mówisz - że trzeba wyrazić zgodę. Bo ja następne też bym chciała przez cesarkę :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza

Tak wczoraj mowilam z moja gin i powiedziala ze tak jest. Ze rodzic naturalnie to jest ryzyko po cieciu wczesniejszym i ze to jak bedzie przebiegal nastepny porod zalezy tylko ode mnie. Powiedziala ze jak sie nie zgodze to ustalimy date porodu wczesniej o 2 tyg bo cc sie u nas robi w 38 tyg:)Ja tez nie wyobrazam sobie pn po cc dlatego tak konkretnie o to wypytalam:)

Odnośnik do komentarza

witam
Ja zaszłam w drugą ciążę jak pyza miała 9 miesiecy, generalnie lekarz mówił, że pół roku odczekać sie powinno, chociaż moja kumpela odczekała 3 miesiace i też było ok :)

Co do karmienia to oczywiscie chcąc starać się o drugiego malca powinnaś odstawić dziecko od piersi, ma to związek z hormonami, głównie prolaktyną, przy karmieniu jej poziom jest dosyć wysoki, co może utrudniać zajście w ciążę lub/i powodować poronienia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Izabelin

Składa się na to kilka przyczyn, jestem po 5 operacjach na jelitach, po drugie moja miednica wymiarowo jest poniżej normy, po trzecie mam astygmatyzm i z siatkówką jest coś nie tak i po czwarte miałam do cc miałam wykonane cięcie od pępka w dół (klasyczne) summa summarum żaden lekarz nie zaryzykuje porodu siłami natury.

Odnośnik do komentarza

A to u Was się takie cięcie jeszcze wykonuje?? Czy to cięcie było uzależnione od tych operacji na jelitach i miednicy??hmm A widze że Twój synus to Mikołajek :) Tak jak moj synus ma na drugie:) No i jedyne 4 miesiace różnicy miedzy nimi:) A może w takim wieku to aż 4 miesiące...;)Serdecznie pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...