Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny ! :)
Czy któraś z was zna się na prawie pracy?
Podpisałam umowe 10 lipca na czas nieokreślony. Pracowałam już miesiąc ale na umowie o dzieło. Ciąże podejrzewałam ale dopiero (dosłownie!) dzień po podpisaniu umowy potwierdziłam że będę mamą. Nie wiem teraz kiedy i jak powiedzieć o tym szefowej. Chce zmienić godziny pracy i w razie czego iść na L4 ale nie wiem czy już mogę?
Chce pracować póki będzie wszystko ok bo nie mam ciężko ale wiecie jak to jest, są gorsze dni. Z góry wielkie dzięki za pomoc! :))

Odnośnik do komentarza

Jeśli to umowa o pracę na czas nieokreślony to jesteś chroniona prawnie i nie można cię zwolnić. Co do L4 tu artykuł - żeby dostać wynagrodzenie na L4 trzeba pracować co najmniej miesiąc. Jeśli zależy ci na tej pracy i z ciążą wszystko dobrze to lepiej nie zaczynać jej od razu od zwolnienia chorobowego.
Pracodawcy nie masz obowiązku informować od razu, ale po wizycie u lekarza potwierdzającej ciążę lepiej go poinformować (możesz wziąć zaświadczenie od lekarza i przedstawić je pracodawcy za poświadczeniem otrzymania) - będzie miał czas przygotować się na twój urlop macierzyński i ewentualne niespodziewane zwolnienia lekarskie np. zatrudniając kogoś na zastępstwo lub rozdzielając obowiązki innym pracownikom.

Odnośnik do komentarza

Tak umowa o pracę. Szefową mam w porządku ale napewno nie będzie zadowolona. Jeżeli na wizycie się okaże nie nie mam przeciwwskazań do pracy to chcę pracować. Tylko godziny pracy mam nie ciekawe, bo druga zmiana kończy mi się o 24, a to dla mnie już jest męczące bo zasypiam na stojąco.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...