Skocz do zawartości
Forum

do porodu karetka


Rekomendowane odpowiedzi

Anulka ma rację, karetka zawozi do najbliższego szpitala, chyba że masz w karcie ciąży wbite, że musisz rodzić na klinice. Męża do karetki nie wpuszczą, bo przepisy zabraniają, z dużą torbą też może być problem. Zresztą mąż może ją dowieść a do porodu potrzebna Ci będzie tylko koszulka i kapcie.

Odnośnik do komentarza

MAMUSIA
szkoda bo chcialam sobie wybrac szpital hehe predzej na sasiadach moizna polegac niz na rodzinie

sluchajcie dziewczyny sorry ze sie wtracam mamusia masz juz mnie dosc?ale ja na swoim przykladzie powiem tak jak zaczelam rodzic to karetka chciala mnie zawiesc do szpitala nie najblizej polozonego tylko do tego ktory mial ostry dyzur na ginekologi i poloznictwie ale ja nie chcialam akurat do tego tylko do tego w ktorym moj gin pracuje wiec wzielam taksowke i powiedzialam ze tam jedziemy i babka na izbie przyjec zamulona 4 rano co ja tu robie a ja mowie ze rodze i jestem pacjentka tego a tego lekarza inie miala wyjscia przyjeli.wydaje mi sie ze wybor szpitala o ile mi wiadomo nalezy do pacjentki to tylko powymyslali jakies durnoty zeby nam utrudnic zycie ale nie poddawac sie .ja na twoim miejscu pojechalabym tam gdzie chce rodzic a nie z przydzialu.zajedz do tego szpitala i spytaj na izbie czy masz takie prawo to sie dowiesz wczesniej i bezstresowo sobie pojdziesz .pozdrawiam pa

Odnośnik do komentarza

Akurat tak się składa, że sama pracuję m.in. w pogotowiu i bardzo wkurzają mnie wezwania pacjentek do porodu. Najczęściej kobiety od kilku godzin czują skurcze, czekają sobie spokojnie na czas dla nich dogodny po czym przygotowane z pakunami czekają na darmową taksówkę, która z założenia do czego innego służy. W tym czasie mogłyby 10 razy dojechać same. Pomijam sytuacje faktycznie nagłe jak np poród tzw uliczny czyli bardzo szybki, który jest sytuacja zdarzająca się niezmiernie rzadko.
Ilość karetek to kilka na kilkudziesięciotysięczną populację, więc kiedy któraś z Was będzie jechała taką "taksówką" niech pomyśli o tych, którzy z nagłym zachorowaniem nie mają nawet siły pomstować na spóźniającą się pomoc.
Pomijam już kwestię kosztów takiego nieuzasadnionego wyjazdu.

pozdrawiamy
Agata i Wojtek
http://www.suwaczek.pl/cache/91d5f3b744.png

Odnośnik do komentarza

Skoro jest kilka szpitali to znaczy ze to wieksze miasto, sa taksowki, szwagier i jak sama mowisz sasiedzi gdzie widzisz problem ksiezniczko? Sa tacy ktorzy maja 20km przez las do szpitala i zero pomocy, co najwyzej sasiad traktorem moze zawiesc..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...