Skocz do zawartości
Forum

Kasza jaglana, amarantus i inne dla 6-miesięcznego dziecka


maba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jestem mamą 6 miesięcznego synka(skończone) i mam mętlik w głowie co tak naprawdę powinnam proponować mu do jedzenia i w jakich ilościach(ile zje to już inna sprawa:))
Wiem, że ten temat jest wałkowany na różne sposoby już miliony razy ale jednak jakieś wątpliwości w mojej głowie pozostały.
Wiem o kaszy mannie, zupkach jarzynowych z odrobina tłuszczu, potem z dodatkiem mięska/ryby/zółtka i stosuje sie do tego a mały chętnie zajada.
Moje pytanie dotyczy zbóż. Jestem zwolenniczką samodzielnego przygotowywania posiłków małemu dlatego zastanawiam się ile i jakich zbóż powinnam mu proponować. Mam na myśli: kasze kukurydzianą, ziarna amarantusa, popping z amarantusa, kaszę jaglaną, płatki jaglane. Mały chętnie je zajada ale wg mnie różnica jest podawanie mu poppingu do każdego posiłku a podanie tylko do jednego. Tak samo z np. kasza jaglaną, 1 raz dziennie czy lepiej 1 raz w tygodniu. Chce dobrze dla Małego ale zeby tez nie przesadzić:)
Poza tym, czy do dan z kaszkami(np kasza jaglana z ugotowanym jabłuszkiem)należy dodawać ciut tłuszczu jak do zupek?
Co z quinoa? Można ja podawać od 6 tego miesiąca czy lepiej poczekać. Jeśli można to znowu pytanie ile i jak
często?
Pozdrawiam serdecznie czekając na odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...