W oczekiwaniu na bociana

okres co 40 dni to kiedy te dni płodne

asiek82

asiek82

po odstawieniu tabletek mam okres co 40 dni. Pytanie jak planować dziecko skoro nie wiem kiedy mam dni płodne??? Obserwacja śluzu nie pomaga.

--

1999 asiek82 Kobieta, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ronia

ronia

u mnie pomaga mierzenie tempki. Stosowałaś to może?

808 ronia Kobieta, 35 lat, Za górami za lasami za dolinami
asiek82

asiek82

nie, ponieważ ja pracuje od 6 rano i przed pracą nie mam czasu na to, a czy mozna mierzyć o innej porze dnia>?????????

--

asiek82

asiek82

Dzieki ale może ty mi powiesz na takie pytanie, jesli za każdym razem gdy kochałam sie z mężem robiliśmy to do środka to co jest grane że jeszcze nie jestem w ciąży?????

--

antalis

antalis

No kochana nie ma tak latwo.
Jak dlugo sie juz staracie ? Robiliscie sobie badania ?Jakosc nasienia, prolaktyna itp ?
To ze jeszcze nie zaszlas w ciaze nie znaczy ze jest cos nie tak.Uważa się, że okres płodny (i możliwość zapłodnienia) u każdej zdrowej i młodej kobiety trwa tylko 5 dni (podczas każdego cyklu). Z czego trzy dni przed i najwyżej dwa dni po owulacjiA czujesz kiedy masz owulacje - jakis bol jajnikow czy cos ? Masz dlugie cykle, przyjmuje sie ze w 28 dniowych cyklach owu wystepuje w 14 dc.Dla dluzszych czy krotszych cyklach przyjmuje sie czesto zasade ze owu wystepuje na 14 dni przed @ wiec u Ciebie ok 26 dc ale to regula nie jest.

Stosowanie metody termicznej jest uciazliwe i trzeba brac pod uwage wszelkie czynniki jak stres, alkohol itp. Moze testy owulacyjne sprawdza sie bardziej ?

--

Szczęsliwa mama

313 antalis Kobieta, 35 lat, Katowice
ronia

ronia

antalis nie uważam żeby metoda termiczna była jakaś wyjątkowo uciążliwa :D
wychodze z założenia że jesli się starasz to nie pijesz nie wiadomo jakich ilości co za tym idzie tempka zakłócona nie będzie

asiek pary do 6 miesiecy a czasem do roku starają sie o dziudziusia takie są teraz normy niestety i to nie oznacza że coś z nami nie halo jest. Kiedyś widziałam wykresik że w każdym cyklu szanse trafienia na jajeczko przez plemniki i zapłodnienie to niestety tylko 25% w każdym cyklu wiec bardzo mało. Co jeszcze... każda zdrowa kobieta w ciągu roku może mieć tzw cykl bezowulacyjny i to jest jak najbardziej normalne, może akurat teraz ci się taki trafił :) główka do góry dasz radę

808 ronia Kobieta, 35 lat, Za górami za lasami za dolinami
antalis

antalis

Nie jest uciazliwa dla tych co prowadza ustabilizowany tryb zycia,teraz pora roku spzryja przeziebieniom itp a to wszystko trzba uwzgledniac no i potrzeba czasu by dojsc do jakichs wnioskow - znaczy nic nie da mierzenie przez cykl lub dwa.

Ale masz racje - jak sie chce to mozna wszystko :)

--

Szczęsliwa mama

kaskasto

kaskasto

Antalis ja prowadzę obserwacje tempki, sluzu, szyjki od 8 lat juz ;)
i wcale a wcale nie jest to uciążliwe ;)

--

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

46 kaskasto Kobieta, 39 lat, STG
antalis

antalis

Tak jak pisalam jak sie chce to sie wszystko zrobi :)
Metoda badania sluzu nic nie dala - a jak dlugo badałas ?

--

Szczęsliwa mama

asiek82

asiek82

badam już od maja bo wtedy odstawiłam tabletki, ale czy już zawsze będę miała tak długie cykle???Czy to tylko po odstawieniu tabletek??? U mnie naogół wystepują bóle brzucha od dwóch tygodni przed okresem i utrzymuje sie cały czas do okresu. A teraz mam gesty, biały śluz i swędzą mnie sutki, jestem wyczulona na zapachy, śmierdzą mi papierosy i ciągle ten ból brzucha. Dziś zrobiany test wydszedł negatywnie, okres pewnie przyjdzie jutro albo w niedzielę.Pozdrawiam i dzieki za rady...::wybierz_mnie:

--