Uczniowie, Nastolatki

Uczniowski fartuszek czy normalne ubranie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

marzen@

marzen@

Dokładnie Avril masz zupełną rację.
A swoja drogą, może i elegancki mundurek ładnie wygląda, ale w "mundurkowej" szkole jest wtedy szaro i smutno. Kiedy te dzieciaki maja nosić kolorowe stroje? Jak będą na emeryturze?
Myślę, że zbyt często demonizuje się te szkolne stroje, a zbyt mało uwagi poświęca się prawidłowym relacjom w rodzinie i szkole. Dziecko wychowane w poczuciu własnej wartości nie będzie miało potrzeby manifestować jej strojem.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
domi81

domi81

marzen@

Myślę, że zbyt często demonizuje się te szkolne stroje, a zbyt mało uwagi poświęca się prawidłowym relacjom w rodzinie i szkole. Dziecko wychowane w poczuciu własnej wartości nie będzie miało potrzeby manifestować jej strojem.

rewelacyjnie to ujełaś

--

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

29923 domi81 Kobieta, 38 lat, Lublin-Świdnik-Minkowice
Avril87

Avril87

ja jeszcze ze swojego doswiadczenia dodam, ze ja bylam dzieckiem dosc trudnym, uczylam sie bardzo dobrze mialam czerwone paski ale wygladalam, zwlaszcza w liceum, dosc hm... ciekawie. Mialam fioletowe wlosy do pasa kolczyk w nosie nosilam glany i rekawy ala kabaretki, oczywiscie scigali mnie na poczatku bo pewnie sprawialam wrazenie glupiej dziewuchy, kiedys zapytali moja mame czy wie, jak czesto wlosy maluję. Odpowiedziała, ze wie, bo sama mi maluje. Byli zdziwienie ze mi na to pozwala, wiec powiedziala ze jesli to jest tak wazny argument - wlosy i stroj to sprobuje mnie "unormalnic" ale jesli to jest jakis tam wyraz mnie i nikogo tym nie krzywdze to czemu zabraniac czegos, co dla nastolatki jest wazne i ksztaltuje ją/jej poglady/osobowosc itd.
Po pewnym czasie sie okazalo ze naprawde dobrze sie ucze, bylam przewodniczaca klasy i zawqsze bylam delegacja jak trzeba bylo przelozyc sprawdzian. Zawsze szanowalam nauczycieli uczylam sie i robilam to co kazali a to ze farbowalam wlosy czy nosilam bluzki ala rodzina adamsow przestalo byc wazne.
I bedac po drugiej stronie biurka np jako praktykantka staalam sie nie oceniac mlodziezy po ubiorze bo jesli ich subkultura, pasja itd sprawiala ze tak wygladali i czuli sie dzieki temu dobrze, to ok. Dopoki mi nie machają cyckami przed nosem to naprawde mało mnie obchodzi ile mają koczyków i gdzie ;-)

--

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

36533 avril87 Kobieta, 32 lata, Śląsk
teosia

teosia

W szkole mojego syna wymagane są mundurki,ciemny granat z herbem szkoły..Za brak mundurka w szkole nawet zachowanie obnizają...hmmm

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/t0osvcu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jvongjz.png

37486 teosia Kobieta, 42 lata, Trzciana
~Adela15

~Adela15

uważam że mundurki to dobry pomysł choćby dlatego że jak dziecko nie dotrze do szkoły to może ktoś zauważył dziecko w mundurku z danej szkoły do tego jak wszystkie dzieci są ubrane tak samo to nie ma możliwości piętnowania tych biedniejszych lub gorzej ubranych. Minusem mogą być koszta mundurków - powinny być dotacje na ten cel.

Sylvvia

Sylvvia

Gdyby szkolne mundurki byly faktycznie eleganckie to ok, ale wiekszosc szkol każe nosic uczniom takie szmaty, że mi tez byloby wstyd je nosic.

61273 sylvvia Kobieta, 31 lat, Toruń