Skocz do zawartości
Forum

Co wolno dziecku


Rekomendowane odpowiedzi

Jak prawidłowo reagować na krnąbrne i agresywne zachowania u małych dzieci? Wszystkim dzieciom zdarzają się chwile nieposłuszeństwa, braku reakcji na konkretne polecenia czy też nie stosowania się do zasad panujących w domu. Nieposłuszeństwo osiąga punkt kulminacyjny w drugim roku życia dziecka („okropny dwulatek”) i z czasem stopniowo maleje.czytaj dalej

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem na takie nieposluszenstwa trzeba byc bardzo konsekwentnym i cierpliwym.. to jest bardzo trudne zwlaszcza gdy dziecko calkowicie wyprowadza z rownowagi ale skutkuje.. najpierw trzeba zwrocic uwage gdy to nie skutkuje zwrocic ponownie ale juz z grozba kary np jesli sie nie uspokoisz pojdziesz do swojego pokoju na 10 minut, lub np wylacze ci bajke jesli mnie jeszcze raz nie posluchasz.. moj nikodemek to zywiol wiec czesto nie docieraja do niego mojego polecenia wtedy az gotuje sie we mnie ale licze do 10 i podchodze do niego spokojnie i tlumacze ze czegos nie wolno.. pare razy owszem wybuchnelam i krzyknelam ale zauwazylam ze wtedy jest jeszcze gorzej bo dziecko robi to samo czyli krzyczy na mnie:/ takie te maluszkoi bystre:D a bunt trzylatka czasami daje we znaki..

http://www.suwaczek.pl/cache/8cf16bcdf8.png:train:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...