Skocz do zawartości
Forum

pociążowe kilogramy


Felimena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem mama 4-ro miesiecznego malucha. Niestety nie miałam okazji długo karmić a wlasciwie wogóle bo mały od samego poczatku pomimo interwencji połoznej i specjalistów od laktacji nie chciał wziąść cycka. W konsekwencji przez 7 tygodni dostawał moje mleko odciagane laktatorem. Niestety laktacja szybko zanikła.
W ciazy przytyłam niemało bo 25 kg ale na szczescie w głównej mierze była to woda która szybko zeszła. Juz 3 tyg po urodzeniu miałam 18kg mniej. Niestety pozostałe 7kg uczepiło się mnie jak rzep psiego ogona i pomimo diety, cwiczen waga ani drgnie w dół- a czasami wskazówka rusza w góre.:zmartwiony:
Nie jadam chleba, ziemniaków i unikam jak ognia węglowodanów. Oczywiscie od czau do czasu skusze sie na kawaek ciasta czy kostke gozkiej czekolady ale generalnie unikam.
Martwi mnie iz waga nie spada. Przypuszczam iż niejedna osoba przy takiej diecie szybko by chudła.
3 razy w tygodniu cwicze na orbitreku jakies 30min, do tego spacery z małym.
Od jakiegos czasu czuje sie ogólnie zmęczona, brakuje mi energi, włosy wypadają garsciami, okres szaleje, libido na poziomie minus 10 i potliwość nocna.
Wiem iz te objawy mozna przypisac przesileniu jesiennemu albo szalenstwem gospodarki hormonalnej po urodzeniu. Ale czy mogą byc inne powody?
Będę wdzieczna za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani,
Nie ma lepszej diety redukującej masę ciała, niż ta, oparta na zasadach racjonalnego żywienia. Powoduje ona właściwe tępo zmniejszania tkanki tłuszczowej (od 0,5-1 kg. na tydzień), daje trwały skutek utraty masy ciała (bez efektu jojo) , jak również utrzymuję organizm w zdrowiu i dobrej kondycji (bez niedoborów żywieniowych, których skutki być może opisuje Pani powyżej). Dodatkowo, co jest niezwykle ważne pozwala utrzymać przemianę materii na stałym, wysokim poziomie.
Jeśli dostarcza Pani swojemu organizmowi pożywienie o niewłaściwych proporcjach składników odżywczych ( np. ze znacznym ograniczeniem węglowodanów) i zbyt małej kaloryczności, nawet przy stosowaniu aktywności fizycznej tępo Pani przemiany materii obniża się. Organizm przestawia się na tzw. „tryb oszczędnościowy„ przemiany materii, mający chronić organizm przed wyniszczeniem. Skutkuje to zatrzymaniem procesu odchudzania. Z całą pewnością zachęcam więc do konsultacji ze specjalistą, który pomoże Pani ustalić zapotrzebowanie energetyczne i ustali indywidualnie dopasowany jadłospis, chroniący organizm przed groźnymi dla zdrowia niedoborami żywieniowymi.
Pozdrawiam gorąco!
Beata Jabłonowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...