Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

asia78
No wlasnie jedna noc zaczela szczekac,ale ze to bylo w Berezce to dopeiro rano doastala steryd i juz na nastepna byl spokoj:) ale ze jak sie zaczelo to trzeba pare dni pobrac to bierze,dzis ostatnia 1/8 tabletki

Wszyscy jestemy chorzy,oprocz Funia, kazdy w innym stponiu a ja chyba najgorzej

Ale Was wzięło. Dużo zdrówka! Gońcie choróbska!

Odnośnik do komentarza

Dziubala

Jak sobie radzisz z takimi nockami? To znaczy co robisz, by Miko lepiej spał?

wiesz jak to jest... on uwielbia smoczka, nawet jak zje kaszę i idzie spać, to smoczek musi być natychmiast!
I jak tylko w nocy mu wypadnie odrazu jest krzyk.
U nas nie ma wiercenia, czy marudzenia w nocy, tylko akcje o smoczek.
Przy okazji ząbki.
I tak sobie myślę, że być może Mikołaj jest głodny, ale... idzie spać koło 20.00-je mleczko, potem jeszcze koło 23.00 znów mleczko i nie chciałabym go jeszcze bardziej rozpychać, no niech by ten żołądeczek odpoczął do rana, choć ostatnio 5.00 pobudki na mleczko, jasno na dworze więc Mikołaj już ślepka jak 5 złoty i domaga się jedzonka.
Wydaje mi się, że te 6 godzin na noc to nie jest zbyt długo bez jedzonka, no sama nie wiem co robić :?:

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam Was moje drogie :)

Dziubala
A, czytam książkę „Uśnij wreszcie” :)
Przeczytałam połowę książki. Wnioski – dawać więcej jeść na kolację. Maciuś po kąpaniu zamiast 180ml dostał dziś 210ml, ale na razie nie przyniosło to efektu, bo już raz się obudził, ale zgodnie z zaleceniami Maciuś był kołysany na rękach do zaśnięcia i z powrotem do łóżeczka. Wczoraj babcia tak go ukołysała, że spał spokojnie 3 h, ciekawe ile dziś po kołysaniu przez tatusia będzie spał ;)
A, Maciuś dostał też maskotę do spania, która nazwaliśmy Marcel. Ciekawe kiedy Maciuś zacznie kojarzyć, że to stały element jego spania ;)

bede mocno trzymała kciuki żeby usupianie Maciulka szło szybko i bez problemu a i żeby Marcel został zaakceptowany ;)

Dziubala
Monika, wszystkiego najlepszego z okazji wczorajszych imienin!:Całus:

od nas też !!!!

Dziubala
kajocha
Druga rehabilitantka (ta co z Alką ostatnio ćwiczyła) przypomniała mi, że miałam wyjść a ja jej, że nie bo wolę zostać i koniec tematu. Jednak po chwili pomyślałam, że wyjde no i wyszłam. Alka płakała, ale zwymiotywała i to jest sukces. I ponoć nie spinała się tak bardzo i nie buntowała a jedyne co to płakala na znak odwiecznego buntu. Może i lepiej, że wyszłam ?

Też myślę, że lepiej, że wyszłaś :yes:
A dlaczego sukcesem jest, że Ala zwymiotowała :confused:

musiałam zjeść NIE ;) sukces, że nie zwymiotywała :yes:

RenataOslo
Buziaki dla Alicji Rosy od Mikołajka i jego mamy z okazji ukończenia 10 miesiączków!!:Uśmiech:

od nas też !!

RenataOslo
Podajecie jeszcze witaminę D3??

tak 1 kroplę, ale zapytram lekarki czy można juz przestać dawac

asia78
Dziubala
asia78
Nie bardzo sie wyspalam,bo Polusia miala 2 ataki kaszlu:Smutny:

A Polusia kaszle na chorobę czy alegicznie? Teraz pylą brzozy.

Nie to z tej choroby:Płacz:

zdrówka i zero ataków kaszlu dla Polusi !

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

RenataOslo
No i muszę się pochwalić, że od tygodnia regularnie czyt. codziennie, po tym wczesnym pierwszym śnaidanku i godzinnej drzemce, Mikołaj robi qpkę do nocniczka :Uśmiech:
Piszczy z radości na widok ulubionego zwykłego za 12 zł "tronu".
No chłopak bardzo lubi na nim siedzieć, nawet jak zrobi już swoje to się drze jak chcę go zabrać z nocniczka.

Szkoda tylko, że siku nie woła :sofunny:

no kochana ogromne gratulacje dla Mikołajka !! Dzielny chłopczyk :yes: :brawo:

Lema
RenataOslo

Lema

Myslalam, ze wedlug tej metody dziecko ma zasypiac samodzielnie, bez obecnosci rodzicow w poblizu. Jak widac mylilam sie:)

Nie znam ani metody ani książki, ale Dziubala nie obawisz się, że Maciuś będzie potrzebował również kołysania na dzienne drzemki??
Jeśli do tej pory nie był kołysany, ja bym tego nie uczyła. Wydaje mi się, że kołysanka, przytualnka i pogłaskanie po główce powinno w zupełności wystarczyc.
Zrobisz oczywiście jak będziesz chciała. To moje zdanie.
:Uśmiech:

Mikołaj ma żyrafę od dość dawna, tylko z nią śpi i robi "moja, moja".

U Frania na przyklad jest kompletny balagan z zasypianiem- w dzien niania go nosi na rekach, wiec inaczej nie da sie uspic. Jak ja z nim jestem tez musze go przytulic, bo inaczej wrzeszczy. Oduczylabym go noszenia przy zasypianiu, ale co z tego jak niania znow go przyzwyczai, to daremny trud. Wieczorem ladnie zasypia w lozeczku glaskany po glowce, ale w nocy jak mozno placze i glaskanie nie pomaga tez go czasem biore na rece. Nie zawsze to skutkuje. Cyrk na kolkach, ot co:)

Alka sama się układa na boczek, dostaje smoka i przed zasypianiem dużo pije herbatki i się z czasem traci. Wyciszy się ładnie i beż kołysania, bujania zasypia. Podczas tej drzemki, którą ma koło południa (własnie teraz śpi ;) ) kładę ją do wózeczka bo tak się nauczyła w wózku spać i kilka razy zrobię Siii Siiii + herbatka i Alka śpi :)

nuchna
hej;

nie nadrabiam bo nie mam siły :/

Nie mogę opanować Alciji. WYMUSZA WRZESZCZY, RYCZY:Wściekły::Wściekły::Wściekły:mogłabym rozszarpać:Płacz::Płacz::Płacz:ale nic- denerwuje się krzycze, tłumacze i modle się by ten jej niefajny czas szybko minął.
LIcze- licze na to, że mto jakieś inne przyczyny wprawiają ja w zły nastrój którym promieniuje wokoło a nie "wakacje" u teściowej kiedy idę do pracy....
i jeszcze wczoraj pokłuciłam się z moją mamą bo mnie nie posłuchała i dała Alicji przed kolacją, kiedy ją już szykowałam kawałek princessy " żeby dziecko przestało płakać" :Zakręcony::Rozgniewany::Rozgniewany::Rozgniewany:

LIPCÓWKI mieszkające na "swoim":Śpiący:nawet nie macie pojęcia jakimi jesteście szczęściarami że wszystko jest jak Wy chcecie a nie jak musicie się do kogoś podporządkować:Smutny::Smutny::Smutny:

Wiesz Renia chyba dobrze zasugerowała przedszkole :) Ja zastanowiłabym się nad tym na Twoim miejscu :yes: NUCHNA DUŻO SIŁ PRZESYŁAM !!!!

Asiu już zmieniam nastrój ;) stres był wczoraj na ćwiczeniach ;)

asia78
Aha z nowosci:Uśmiech:tesciowa znowu chora

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

No ja nauczylam zasypiania w dizen w wozku..ze wzgledu na karolinke ktora w pokoju gdzie sa lozeczka bawi sie bo wiadomo to ich pokoj, wiec zasypiaja do stzralu, rownoczesnie w miare, wkladam, daje kolderki i tyle ;)

Na noc dominika w lozeczku bez problemu,. natalka zwykle przy butli zasnie - dominika pije szybko to nie zdazy ;) No ale...jak natalia przypadkeim nie zasnie to jest ciezko, wstaje lazi, trzeba ja klasc itd, ale nie kolysze, konsewkwentnie ukladam do spania - trudne to dosyc, bo budzi Dominike no i karolinke mam problemy z zasypianiem wtedy, uspic 3 to normalnie stopien skomplikowania razy 6 chyba :Szok:

Odnośnik do komentarza

MOJA !!

Za solenizantów !!
Za zdrówko !!
Za siły NUCHNA !!
Za udany dzień !!
Za bezproblemowe zasypianie !!
Za nocnikowe postępy !!
Za zazębianie naszych Lipcofffych bobasów !!
Za Sinke - niech mąż się poprawi !!
Za bąbolade, którą pochłonęłam - niech mi w d... nie pójdzie :lol: !!
Za wszystkie Lipcoffe mamuśki - obyśmy nie chodziły zatroskane !!
Za naszych mężów - oby się słuchali ;) !!

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

aida77
a swoja drogą ile spią lipcowe maluszki? Od ktorej do kroej mniej wiecej i ile dzemek, jakich?

Nocne spanie od 19.30-20.00 do 6.00-7.00 (zależy kiedy Adaś go obudzi ;))
Rano po śniadaniu odkładam do łóżeczka na pierwszą drzemkę, ok. 8.30 i śpi 1,5-2h.
Druga drzemka jest między 12.30 a 13.30 (zależy co ze spacerkiem) i trwa ok. 1-2h.
Jak idę po Adasia z Maciusiem w nosidełku, to w drodze powrotnej przysypia na ok. 20-30 minut ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...