Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Lema
Monika-kr
Kwiaciarka najciekawsze jest to że nigdzie się nie podziewałam. Jakoś mało zorganizowana jestem ostatnio i na wszystko czasu brakuje.

Co do jedzenia nocnego to ja już Filipowi nie daję. Jak zje około 21 butle to się budzi 6-7 i wtedy daję Mu mleko. Czasem ( co się rzadko zdarza) jak się przebudzi około 3 w nocy to dostaje herbatkę ale pociągnie może 2 razy i nie chce.
Ps. Zakończyliśmy karmirnie cycem:D Fajnie bo poszło bezproblemowo:)

Zmykam do spania.
Pa

Gratuluje:) I niekarmienia nocnego i gladkiego odstawienia od piersi:) Dlaczego odstawilas Filiipka- chcialas czy mleczka malo czy jakies inne powody? Ja sama nie wiem jak dlugo karmic- czasem juz bym chciala skonczyc, potem mysle, ze bede tego zalowac, ze bedzie mi brakowac tego... I tak nam sie zejdzie do 18-tki Franka, bo jak zwykle bardzo zdecydowana jestem;)

Moje założenie było karmić do roku(tak jak Olę)
Ale Jak Filip zaczął jesć obiadki, deserki, kaszki, serki itp...... to przez dzień nie chciał cyca.
W nocy zaczął mi się budzić (chyba o tym pisałam;)) Zapodałam Mu butlę i spał ładnie więc pomyślałam że może głodny i przeszłam na bebilon.
Wiesz.........troszkę mi żal że już nie doi ale uważam że 8 miesięcy cycowania to też nieźle;)
A prawde powiedziawszy to byłam przekonana że u nas z odstawieniem od piersi to nie pójdzie gładko bo Filip UWIELBIAŁ cyca. Dlatego moja radość jest ogromna że poszło bez płaczu i histerii:)

Zapraszam na kawkę:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-6142.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-6143.png

Odnośnik do komentarza

RenataOslo
Asia, można tłumaczyć, że źle dla bioderek, czy w grę wchodzą paluszki, ale zman dzieci, które na oczy skoczka nie widziały i na paluszkach chodzą do 5 roku życia, uważam, że jak dziecko ma już 9-10 miesięcy to jest na tyle stabilne, by od czasu do czasu mogło poskakać, mięsnie nóżek wyrabia, równowagę...

Też czytałam pozytywne opinie o skoczku w przeciwieństwie np. do chodzika, który jest niewskazany dla malutkich dzieci dzieci!

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
pytanie do butelkowych mamus... a do cycowych tez moze byc :)
czy wasze dzieci jedza w nocy? czy dostaja wieczorem jesc i koniec do rana?
Bo ja Ele wlasnie oduaczam jedzenia nocnego cyca, i jak mi o 19 butle wydoi i sie budzi o 24 to zamiast cyca dostaje herbatke i spi ladnie do 3 lub 4 i wtedy daje cyca. Nie wiem czy moge dac jej o tej 3 czy 4 tez herbatke? czy powinnam mleko? oglupialam.....

Maciuś nie je w nocy od 6mż. Jak już coś, to od czasu do czasu dostanie w nocy herbatkę albo samą wodę. Ostatni posiłek (180ml Nutra z kaszką) je ok. 19.30 i potem rano ok. 8.00.
Uważam, że spokojnie możesz dać herbatkę czy nawet samą wodę. Dzieci w tym wieku już nie powinny jeść w nocy, ale wiadomo, że są wyjątki i częściej dotyczą one piersiowych dzieci ;)

Odnośnik do komentarza

Sinka
Mamy skerowanie na rehabilitacje i na patologie noworodka. Sprawa tyczy sie ciemiączka i nóżek Kuba jest opóźniony w rozwoju. Zobaczymy co zdziałaja.
A i jeszcze neurolog dziecięcy.

Ciemiączko na ok. 3 palce takie samo, a nawet ciut wieksze niz przy urodzeniu podaje mu sopowrotem vigantol 2 krople. Sam tylko siedzi. jak na dziecko które zaczęło 10 miesiąc neurolog stwierdził że jest opóźniony w rozwoju psychomotorycznym. Zobaczymy co bedzie po badaniach i rehabilitacji.
Lekarzem Kuby jest pani doktor z patologii noworodka, zrobiła tez spacjalizacje pediatryczną i i dlatego ja wybrałam na lekarza dla Kuby. po badaniu stwierdziła opóźnienie wiec to nie tam taki sobie zwykły lekarz ogólny. Konsultowała też Kuby zachowanie i postępy z neurologiem dziecięcym i ti własnie neurolog kazał jej skierować Kube na rehabilitacje i na patologie noworodka. Czeka nas badanie z krwi moczu i usg przezciemiączkowe. Na codzień ma do czynienia z róznymi typami dzieci. Dlatego jej ufam.

Niefajne wiadomości, ale na pewno wszystko dobrze się skończy. Dobrze, że Kubuś jest pod fachową opieką lekarzy :yes:

Odnośnik do komentarza

Monika-kr
Lema
Monika-kr
Kwiaciarka najciekawsze jest to że nigdzie się nie podziewałam. Jakoś mało zorganizowana jestem ostatnio i na wszystko czasu brakuje.

Co do jedzenia nocnego to ja już Filipowi nie daję. Jak zje około 21 butle to się budzi 6-7 i wtedy daję Mu mleko. Czasem ( co się rzadko zdarza) jak się przebudzi około 3 w nocy to dostaje herbatkę ale pociągnie może 2 razy i nie chce.
Ps. Zakończyliśmy karmirnie cycem:D Fajnie bo poszło bezproblemowo:)

Zmykam do spania.
Pa

Gratuluje:) I niekarmienia nocnego i gladkiego odstawienia od piersi:) Dlaczego odstawilas Filiipka- chcialas czy mleczka malo czy jakies inne powody? Ja sama nie wiem jak dlugo karmic- czasem juz bym chciala skonczyc, potem mysle, ze bede tego zalowac, ze bedzie mi brakowac tego... I tak nam sie zejdzie do 18-tki Franka, bo jak zwykle bardzo zdecydowana jestem;)

Moje założenie było karmić do roku(tak jak Olę)
Ale Jak Filip zaczął jesć obiadki, deserki, kaszki, serki itp...... to przez dzień nie chciał cyca.
W nocy zaczął mi się budzić (chyba o tym pisałam;)) Zapodałam Mu butlę i spał ładnie więc pomyślałam że może głodny i przeszłam na bebilon.
Wiesz.........troszkę mi żal że już nie doi ale uważam że 8 miesięcy cycowania to też nieźle;)
A prawde powiedziawszy to byłam przekonana że u nas z odstawieniem od piersi to nie pójdzie gładko bo Filip UWIELBIAŁ cyca. Dlatego moja radość jest ogromna że poszło bez płaczu i histerii:)

Zapraszam na kawkę:)

Franus tez z tych uwielbiajacych, ostatnio nie traktuje cycusia raczej jako jedzenia, ale jako przytulanie:) Tez mysle, ze do roku nam wystarczy, ale zobaczymy jak wyjdzie i czy obedzie sie bez walki:)

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...