Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

kwiaciarka
Dziubala a co Cie trapi jesli chodzi o 6cio latka w 1 klasie?

Np. zdolność percepcji 6 latka w porównaniu do 7 latka. Dlatego zależy mi na klasie z tylko 6 latków.
No i np. to, że więcej argumentów jest na „nie” niż na „tak” dla 6 latka w I kl. Choć staram się je oddzielić od siebie, ale i tak patrzę na nie przez pryzmat Adasia. Dni mijają a wątpliwości siedzą, ale będziemy się jednak trzymać tego co postanowiliśmy, bo każda z nas najlepiej zna swoje dziecko i w końcu nie każde dziecko jest takie samo.
Jakby Adaś został w przedszkolu to byłoby nam łatwiej logistycznie, bo 2 dzieci jest w jednym miejscu w tym czasem czasie przyprowadzana. No ale to już takie trochę egoistyczne z naszej strony, bo wygodnictwo wychodzi na wierzch :Oczko:
I jeszcze wybiegam trochę w przyszłość, bo I klasa jest prosta, ale czy potem czy poradzi sobie bez problemu w II czy III kl. w porównaniu do o rok starszego kolegi?

asia78
Dziubala dla mnie latwa decyzja:yes:

A nie martwi Cię przyszłoroczna kumulacja? Będzie wtedy 2 razy więcej dzieci, potem 2 x więcej dzieci do gimnazjum, później 2 x trudniej będzie się dostać do szkół średnich itd.

Lema
Dziubalko, no i jak bedzie, co zdecyduje o zapisaniu Adasia?

Lema, idziemy dziś zapytać ile jest 6 latków zapisanych do I klasy. Jak z tej ilości będzie I klasa to zapiszę Adasia. A jak nie, to poczekam z zapisaniem do czerwca, wtedy będą kolejne Dni Otwarte i może ilość 6 latków przybędzie.
A Adasia w marcu zapiszę Adasia do przedszkola, na wszelki wypadek :yes:

Odnośnik do komentarza

Dzwoniłam do szkoły, jest już zapisanych 18 dzieci 6 letnich do I kl. Z grupy Adasia jeszcze będzie 2 dzieci popołudniu zapisana + Adaś i wyjdzie 21 dzieci. Pani zasugerowała, że jeśli chcę zapisać, to lepiej dziś, bo będzie w tej klasie 6 latków, a jak zapiszę później to może być podpięty pod 7 latków. Dobrze wiedzieć!

Odnośnik do komentarza

Dziubalo bardzo trudna decyzja, dlatego ja uwazam, ze takiej decyzji nie mozna zostawiac dziecku - tzn. ze on zdecyduje, uwazam, ze to Wy powinniscie zdecydowac, Adas nie zdaje sobie sprawy co Go czeka, co to szkoła ... nawet jakby chcial isc do szkoly to i tak Wy powinniscie zdecydowac.
21 dzieci 6 latkow to duzo :)
Ja bym skorzystala jeszcze z porady psychologa zanim bym poslala dziecko do szkoly majac wybor przedszkola.
Zycze trafionej decyzji.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...