Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

:36_3_15:

Lema

A inne Lipcowiatka jak spia?

U nas wspolna sypialnia, ale Vic spi w swoim lozeczku, nie ma przychodzenia do mnie, bo ma nadal wysokie i sam nie wychodzi tylko zawola...ale nie budzi sie wo nocy, chyba ze ma zly sen co sie rzdko zdarza...

kwiaciarka

U nas tez Ela w nocy przychodzi do nas, w srodek sie kladzie.
Ooo, ja bym bardzo nie chciala ,zeby 5 latki byly w szkole ...

tez bymnie chciala...

kwiaciarka
Deva dziekuje za zyczenia :)

:36_3_15:
śliczny masz avatarek :Całus:

isa32
Mnie Ala też pyta, czy jak się zrobi ciepło to pojedziemy nad morze :yes:

moze w tym roku uda sie spotkac w wiekszym gronie ;)

RenataOslo
ja o tej/tym carbonara pierwszy raz slysze, nie znam tego wogole :oops:

sos smietanowo bekonowy do makaronu pycha!

isa32
RenataOslo
ja o tej/tym carbonara pierwszy raz slysze, nie znam tego wogole :oops:

za to znasz całe mnóstwo innych świetnych potraw :yes::great: ta jest banalna - jak mi się spieszy to robię :Oczko:

jak mi sie spieszy to robie makaron z pesto, pilnujac by przelac go po wlosku - czyli odcedzamy goracy, nalewamy zimnej wody pelen gar i przelewamy makaro na raz, odcedzamy, z powrotem do gara, pesto zielone z oliwek lub pomidorowe, mieszamy z cieplym makaronem i voila!!!

Dziubala

Devachan

wszedzie od 2012 roku zerówkowicze pięciolatki beda w szkole.............
niestety!
nie wierze ze szkoly beda merytorycznie i fizycznie przygotowane na przyjecie 5-latków! nie w Polsce!
rocznik 2007 edzie zmuszony na zerowke jako 5latek i 1 klase jako 6 latek............

Deva, a skąd masz takie info? W Poznaniu tak ma być?
W Krakowie dzieci z rocznika 2006 i młodsze do „zerówki” (a tak naprawdę to się nazywa „roczne przygotowanie przedszkolne” bez którego dziecko nie może zacząć potem I klasy!) mogą iść albo do przedszkola albo do szkoły. Wybór należy do rodziców.

no nie bede sie zarzekac,ale konsultowalam juz to z innymi mamami i nam wychodzi, ze dzieci z rocznika 2007 jako 6 latki pojda do 1 klasy, czyli jako 5 latki do szkolenj zerówki, bz zandej innej alternatywy...
czyli jeszcze tylko jeden caly rok przedszkola jako 4 latki i szkola:Szok::Szok::Szok::Szok::surprised::surprised::surprised:

isa32
Ala bardzo lubi grzybobranie - najbardziej jak zbiera i swoje i moje grzybki a potem mówi, że wygrała :sofunny:

Po drugiej stronie planszy grzybobrania jest też super gra - tą też uwielbiamy :yes:

co to za gierka??
dajcie linka!

Lema
Isa, no wlasnie pozno u Was. U nas 8.30 sniadanie, 11.30 obiad, 14.30 podwieczorek. U nas z kolei troche za wczesnie obiad jak dla mnie.

u nas 8.15 sniadanie 11.00 druge sniadanie (kanapki plus owoce) lezakowanie o 12ej, o 14.30 dwudaniowy obiad, owoc do domu...

isa32

Też zwróciłam uwagę na tv w przeszkolu :Oczko:

w naszym nie ma , przynajmniej nie widzialam u maluszkow i 4 latkow...

Dziubala

Isa – u nas w przedszkolu przez choroby jest tak mało dzieci, że łączą grupy. Adaś wczoraj ubolewał, że połączyli ich z niefajną grupą :Oczko:
A skoro u Ali obiad jest tak późno, to dzieci mają podwieczorek?

pewnie nie, maja 2 sniadanie...
u nas 1 f=grupa 3 latków laczy sie z II grupa 4 latków po 15ej (do 17ej).

Dziubala
Lema
U nas nie ma II sniadania, ale ok. 10 dzieci jedza jakies owoce zawsze:yes:

U nas też są to owoce :). I to jest II śniadanie :Oczko:

Lema
Mnie telewizor w przedszkolu nie przeszkadza, przeszkdzaloby mi gdyby dzieci bajki ogladaly::): Raz na jakis wyjatkowo rzadki czas- ok, ale gdyby to bylo np. kilka razy w tygodniu- to mi sie nie podoba:yes:

mi przeszkadza jak widze pączek do 2go sniadania czy slodycze w jakikolwiek dzien tygodnia, nawet jesli to tylko dodatek w postaci 2 cukierków czekoladowych...

Dziubala

Lema - ja też nie widziałam tej bajki. Ogólnie mało bajek widziałam :Oczko:


UUUUUUUUwielbiam bajki!
tej akurat nie widzialam ale polecam Tpy story 3 i zakochany wilczek - choc obie sa dla nieco starszych dzieci lub tych mniej strachliwych...

JEstem dumna z Vicka - z toy story 3 (uwielbia wszystkie dzieci a moj drugi wychowanek na toy story 1 zjadl zęby a ja razem z nim a za tydzien skonczy 18(!) lat!!!!) wyniósł bardzo dużo, rozumnie, włącznie z wyjasnieniem scen negatywnych na smieciowisku, sama bylam zaskoczona, ze zrozumial (jak na jego wiek) przeslanie bajki i zaistaniale sytuacje...

Dobranock wam :)

PS. RENATKA kawka?? miedzy 8 a 15 lutym bede w Oflo :)

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny!!!

Dzisiaj pierwsza jestem???:lol: spac niemoglam ale i tak o 8.00 wstalysmy z Oliwka.
Wczoraj sie troche wystraszylam, bo Oliwka na wieczor nagle swtierdzila ze ja lewe uszko boli. Ale bylo to od razu po wydmuchaniu uszka...
No tak odczekjalam..bawila sie jeszcze...i pochwili ze znowu uszko boli....ppodejzewam ze moze jej zalgło troszke przy dmuchaniu, a to niekoniecznie jest ból. A ona tak to odczuła moze.

No ale nieplakala dala sie dotykac i dosc moznco tez..wiec to raczej zadenwiekszy bol niebyl.
Ale chciala syropek dostala 5 ml nurofenu.
Cala noc przespała, nad ranems ie juz krecila.
dzisiaj rano cisza narazie.
POczekam jak do poludnia bedzie.
Najwyzej przejde sie po skierowanie dolaryngologa...ale zobaczymy jeszcze.

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

Czesc::):

Franek dzis w nocy kaslal brzydko, wiec "po drodze" do przedszkola L. zajechal z nim do lekarki. Okazuje sie, ze ma zapalenie oskrzeli::(: I tak to kiepsko zakonczyl sie weekend, ktory nota bene tez byl niezbyt udany.

Zaskoczona jestem tym, ze to zapalenie oskrzeli- ani goraczki, ani kataru nie ma- tylko kaszel, ale tez niezbyt czesty, w nocy kilka razy zakaslal. Dobrze, ze pojechali do lekarki:yes:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Hej ::): my w domu - Ala obudziła się z zaropiałymi oczkami, wygląda jak mały królik ::(: po południu do pediatry, niestety nasz ma urlop więc idziemy do byłej pani doktor Ali. Jutro już mama przyjedzie, wzięłam dziś dzień dla matki z dzieckiem.
Mnie też oczy swędzą (Ala wczoraj trochę tarła, ale nic nie było widać) także możliwe, że za moment ja będę miała to samo.

Lema zdrówka dla Frania. :Całus:

Babeczkodla Oliwki też zdrówka :Całus:

http://www.suwaczek.pl/cache/794ad0390a.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1f485226f6.png

Odnośnik do komentarza

Witam poniedziałkowo :)

Za nami udany weekend, dość towarzyski :Śmiech:, bo w sobotę była kuzynka K z rodzinką, a wczoraj odwiedzili nas sąsiedzi i nawet moja siostra wpadła, wow :Śmiech:. Nasze chłopaki ciągle mieli towarzystwo dziewczyn :Śmiech:
Dziś ostatni tydzień siedzenia w domu :lol:

Devachan
no nie bede sie zarzekac,ale konsultowalam juz to z innymi mamami i nam wychodzi, ze dzieci z rocznika 2007 jako 6 latki pojda do 1 klasy, czyli jako 5 latki do szkolenj zerówki, bz zandej innej alternatywy...
czyli jeszcze tylko jeden caly rok przedszkola jako 4 latki i szkola:Szok::Szok::Szok::Szok::surprised::surprised::surprised:

Deva, najpierw sprawdź fakty a potem siej propagandę :Oczko:. A tak w ogóle to już rocznik 2006 idzie obowiązkowo do I klasy.
Wiesz, ja najchętniej to byłabym za dawnym system szkolnictwa gdzie dziecko szło do szkoły mając 7 lat i nie było gimnazjów. Ale ewoluujemy by zbliżyć się do standardów europejskich więc albo zostaje nam się dostosować albo nie zgadzać się z systemem, ale nie należy siać mylnych info.
Jeszcze raz Ci napiszę, że dziecko w wieku 5 lat będzie miało do wyboru „zerówkę” w przedszkolu albo w szkole. Zatem dziecko nie będzie musiało kończyć przedszkola w wieku 4 lat!
Ale jak zawsze będzie sporo mam, które wyśle 5 latka do "zerówki" w szkole, bo nie trzeba płacić. Choć dyrektorka w przedszkolu mi mówiła, że będzie nacisk szkół by dziecko to „roczne przygotowanie przedszkolne” (dawną "zerówkę") robiło w przedszkolu, bo w szkołach będzie mało miejsca ze względu na to, że od przyszłego roku gwałtowanie wzrośnie ilość pierwszoklasistów.

Babeczqa – zdrówka i oby nic z uszkiem się nie działo.
Ja bym powiedziała "puzzle z koniami" (ale pewnie powinno być z "końmi") :Oczko:

Lema – :(, zdrówka dla Frania. Przy zapaleniach oskrzeli rzadko jest gorączka czy katar.

Isa – :( biedne oczka, zdrówka!

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Lema
Tak sie zastanawiam, a moze banki Frankowi postawic? Jak myslicie?

Bardzo dobry pomysł :yes:

Tylko po bankach to nie bardzo do babci bedzie mogl jechac, albo poprosze mame, zeby do nas przyjechala albo wezme na jutro wolne:yes:

Kurcze, ze tez nie przyszlo mi to do glowy wczesniej, zadzwonilabym do lekarki i poradzila sie czy w tej sytuacji nie sprobowac baniek i nie wstrzymac sie z antybiotykiem. Na wlasna reke nie chce odkladac antybiotyku na pozniej, a lekarki juz nie ma::(:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...