Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Babeczqa - chleb i ziemniaki to węglowodany, które są potrzebne organizmowi m.in. do wytwarzania energii czy do pracy mózgu. Nie można z nich całkowicie rezygnować! Lepszym sposobem jest zmniejszenie ilości jedzenia :yes:
Sprawdź czy jesz 5 małych posiłków dziennie, czy przerwy między posiłkami wynoszą 3h. Czy pijesz 1,5l. wody. Nie jedz po 20.00 i ćwicz codziennie. Efekty zobaczysz po kilku dniach :)
Mnie się podoba dieta z Vitalii. Na pewno jest zdrowa i bardzo urozmaicona. Ja jeszcze się nie zapisałam ale Ciebie namawiam do tego :yes:

Odnośnik do komentarza

Lema, Isa - wiele rzeczy przekonało do tego :). Np.: w tym roku jest szansa na klasę z tylko 6 latków :). Do tego okazało się, że jeszcze 2 dzieci z Adasia grupy (z tych zaprzyjaźnionych) też teraz pójdzie :). Wszystkie klasy są przestronne i takie przyjazne, mają nowe ławki, krzesła, w ogóle widać, że mają wszystko nowe. Każda klasa ma dywan i kącik zabaw (cała tylna część klasy). Zajęcia są nie tylko w ławkach ale właśnie też na dywanie :)
Wiem, że I klasa ma 3 lekcje WF-u, z czego 1 to basen. Są 2h angielskiego. Reszta przedmiotów standardowo jak gdzie indziej.
Fajne jest też to, że kl. 0-3 nie trzymają się dzwonków, tylko mają przerwy wg uznania nauczycielek.
Są 2 świetlice dla dzieci, jedna dla 0-1, druga dla klas 2-4. Obie czynne 7-17.
Dla dzieci są kółka plastyczne, teatralne, muzyczne, sportowe. Mają własny klub sportowy :)
Dzieci są pod ciągłą opieką nauczycieli. Jak kończą lekcje to idą z panią do szatni, skąd odbierają je rodzice. Ci którzy nie idą do szatni są odprowadzani przez panią na świetlicę. Dziecko samo idzie tylko do toalety.
A, dla małych uczniów są osobne 2 poziomy więc nie spotykają się ze starszakami.

Isa - koniecznie uświadom :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Dziubala nie dziwię się, że się zdecydowaliście - świetne rozwiązania a szkoła zapowiada się super :yes:
Ja w ogóle jestem zwolenniczką posyłania dzieci 6-letnich do I klasy - chodzi mi o to, że jakbym miała wybór 6 czy 7 to Ala by poszła i tak jako 6-latka :yes:
Na temat reformy szkolnictwa i jej wprowadzania mam już trochę inne zdanie :Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/794ad0390a.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1f485226f6.png

Odnośnik do komentarza

isa32
Dziubala nie dziwię się, że się zdecydowaliście - świetne rozwiązania a szkoła zapowiada się super :yes:
Ja w ogóle jestem zwolenniczką posyłania dzieci 6-letnich do I klasy - chodzi mi o to, że jakbym miała wybór 6 czy 7 to Ala by poszła i tak jako 6-latka :yes:
Na temat reformy szkolnictwa i jej wprowadzania mam już trochę inne zdanie :Oczko:

Dlaczego?

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że przyszła szkoła Adasia się Wam podoba ::):

Isa - a co się skłoniło do zmiany zdania na temat reformy szkolnictwa?

Czekamy na K i po obiedzie jedziemy wszyscy do galerii handlowej :). Dzieci mają obiecane po autku (obowiązkowo ma to być Hot Wheels :Śmiech:) i będą sobie sami wybierać. Nie wiem co im na tym tak zależy :Śmiech:

Miłego popołudnia :)

Odnośnik do komentarza

asia78
Polusia pojdzie do szkloy jak 7 latka, chociaz warunki ma takie jak Adas.Tylko, ze nie czyta i nie pisze. Moze gdyby to robila to poszlaby wczesniej, zeby sie nie nudzic

Fajnie, ze Wy tez macie juz decyzje podjeta :)

Otylka tez pojdzie jako 7 mio latka.

Gdybym ja mogla decydowac o reformie, nie poslalabym od gornie 6 cio latkow do klas 1szych a 5 cio latkow do zerowki. .
A jak to teraz bedzie z tymi zerowkami i 5cio latkami? beda w przedszkolach tak? bo cos mi sie obilo o uszy ze w szkole, a to dla mnie pomysl poroniony.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

babeczko ja tez bym zrezygnowala na Twoim miejscu z tej diety i bardzo CIe prosze, zrezygnuj z niej .
Vitalie tez CI bardzo polecam, tam wpiszesz, ze masz problemy z nerkami i wszystkie inne dolegliwosci, choroby, a do tego upodobania jedzeniowe i dieta bedzie ustawiona specjalnie pod Ciebie i Twoje dolegliwosci i upodobania, bedziesz pod opieka netowego dietetyka.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

hejka dziewczyny

fajnie DZIUBALKO ze szkola wybrana, ja juz nie bede miala z Vickiem wyboru i wszystkie nasze maluchy pojda do szkoly jako szeciolatki nad czym ja serdecznie ubolewam, bo po co takie maluchy pakowac do szkoly - ile oni sie wiecej naucza, biorac pod uwage ze nasze szkolnictwo wtłacza uczniom chyba najwiecej tresci w calej Europie ( no porównanie do NO jest traficzne względem NO , poziom taki w NO , ze płakac sie chce, tam idą na latwiznę, łączą przedmioty itp np zamiast biologia geografia historia jest tylko naturfag czyli nauka o naturze itp, nie na darmo wykladowcy akademiccy mowia ze Norek to jes jedzie do PL czegos nauczyc a Pl studenci do NO na wakacje i pozwiedzac...a wiem, pracowałam i dla profesorów jak parlamentarzystów oraz wielu mam dzieci w wieku szkolnym)...
Najśmieszniejsze dla mnie jest to, ze np.NO jest narodem ta przekonanym o własnej wyższości nad resztą Europy , że śmiać sie chce, a nie wiedzą (!) gdzie leży PL! i że to oni skapitulowali w okamgnieniu w II wojnie swiatowej pod okupantem i poszli na współprace, no bo kto by to pamietal co w szkole uczą,,,serio,... ale co tam, ropę mają i są pany,,,

W US to samo...ale im to sie wydaje ze w ogole sa the best of the best of the best...on the whole world...

a my? my to tak po cichu, ci chętni, faktycznie najlepsi z najlepszych...bo takie wymogi, od dziecka, od przedszkola/podstawówki, zeby z powodu urodzenia zapewnic dziecku lepszy start bo jest...PL...wiec musi umiec więcej, by się wycic, hm, by MIEC SZANSE sie wybic...

i tak po prostu jest

system zabiera naszym dzieciom dziecinstwo, bo nie ma miejsc przedszkolach, wiec wypycha sie dzieciaczki do szkoly a rodzice zamiast zalowac, ciesza sie ze sie dziecko "wiecej nauczy" i " będzie miało lepszy start"! JAKIM KOSZTEM JA PYTAM...

wiecie ze np. w NO dzieci nie mają zadnych zadan domowych??
bo to stresuje dziecko,a ono musi wypoczac zeby móc sie nauczyc tego minimum co mu zapodają w szkole...
naszym dzieciom by sie to przydalo!
pomijam juz, ze ksiazki zostaja w szkole, nie musza byc dzwigane przez dieci do szkoly i z powrotem, bo w domu sa niepotrzebne...
PL dzieci mądrzejsze, kosztem zwyrodnień kręgosłupa od dźwigania plecaka,,,

ech...

BABECZKO
mądra dieta to wielkosc dwóch zaciśniętych pięści jedzonych co 3 godziny, i moesz jesc praktycznie wszytko - omijjąc oczywiście słodycze i cukry prose, nawey nie owocowe...

a jak chcesz diete z prawdziwego zdarzenia to nie kupuj Vitalii tylko idz do Nefretete w P-niu, tami ci p.dietetyk z wielotelnim stazem ustali diete w oparciu i o uodobania kulinarne, i o zdrowotne kwestie, z pomiarami, modyfikacja diety itp itd.

jakby co napisz na PW to dam ci namiary...moja karmiaca dziecko psiapsiolka w ciagu 2 tyg schudła 6kg, bez uszczerbku na samopoczuciu po 1tygodniu przyzywyczajania sie do 5 posilkow dziennie zamiast dwoch...

ISA sprzety Bosch , electrolux, siemens, samsung moge polecic praktycznie kazde, moj byly od kilku lat zajmuje sie dostarczaniem agd, wie co sie psuje,na co maja reklamacje, bosch nie do zdarcia, ale reszta wymienionych tez super, beko ok, inne badziewia radze uwazac, niby super, ceny promocyjne w efekcie czesto sie cos dzieje,,,

PS. co do - co w tch przedszkolach jest?

ano, wirusy!!!

i to ze rodzice co to musza do pracy przyprowadzaja zasmarkane i kaszlace dzieci udajac ze nic sie nie dzieje albo alergia...

moj ma po raz 3ci wirusową jeslitówkew ciągu 24 dni!!! bo przedsylwestrowa przyniosl z przedszkola, zarazil cala rodzine bez wyjatku mial drugi wysyp choroby na koniec naszych zmagan (ja, dziadkowie, rodzenstwo i znow Vic) , chodzil do przedszkola od 4.01 i od wczoraj znow wirusówka wymioty biegunka, no poanie mowia no chodzi na 1szym pietrze pomiedzy dwoma grupami...

ale jak mialby sie rodzic kazdego dziecka zlozyc po 120zł na urzadzenie do filtracji, oczyszczania, jonizowania i nawilzania powietrza by wteliminowac to co im w powietrzy lata złego to nie bo za drogo... a niech se dzieci choruja, bo rodzice na opiece tez odsapną - no takie ja makm wrazenie...

Pozdrawiam i uciekam :36_3_15:

PS2 BABECZKO jak pisałaś o Jessy i "Justangu" to wcale sie nie dziwie tej radości - odkąd Vic dostała Buzza Astrala (tego na wypasie,a ile to hałasu robi!!! ;) na gwiazdke to ciągle z nim śpi i chodzi z nim za rękę dosłownie i nie ma mowy zeby buzz astral z nim nie był! nawet jak sie kapie to buzz musi siedziec na pralce i patrzec jak on się kąpie...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Co do garów olecam ZEPTERa kogo nie zapytacie, kilkanaście lat i nadal jaknowe dzialaja i wygladaja...mam wiele takich opinii, nawet od innych znajomych na P, i w realu, wszelkie pożądane, ale to przez ich jakośc, służa z pokolenia na pokoloenia (a i wojny o nie sa jak idą w "spadku" ze na synową a ie córkę, bo warte wiele kasy i jakosciowo nie do zajechania)

z tanszych polecam Welmax-u tez dobre...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...