Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Dziubala
Babeczqa - ja nawet dzwoniłam do naszej apteki zapytać czy sprzedadzą Pyralginę bez recepty ale nic z tego. Jak będzie jutro problem z tempką to wezwę prywatną pediatrę, ale cały czas mam nadzieję, że jutro Maciuś wstanie jak nowonarodzony.

Aha czyli recepta musiala byc

A moze zrub mu oklady zimne na czulko...
ja tez robilami pomogly..nie czula takiej goroczki.

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

Babeczqa - Maciek nie chce żadnych okładów. A czytałam kiedyś, że nie powinno się ich robić na głowę i kark bo może dojść nawet do jakiegoś wstrząsu (...). Ja mu robiłam okłady na nóżki i rączki bo miał gorące ale co chwile je zrzucał i się denerwował więc odpuściłam. Chyba kąpiele będą najlepszym wyjściem.

Odnośnik do komentarza

Dziubala
kajocha
Dziubala
Babeczqa - ja nawet dzwoniłam do naszej apteki zapytać czy sprzedadzą Pyralginę bez recepty ale nic z tego. Jak będzie jutro problem z tempką to wezwę prywatną pediatrę, ale cały czas mam nadzieję, że jutro Maciuś wstanie jak nowonarodzony.

a Macius miał 3-dniowke?

Tak, jakiś rok temu.

wlasnie pewna nie bylam

kurcze szkoda mi Maciusia jak nie wiem ! Alka jak ma goraczke to az mi sie plakac chce bo taka słabiutka jest...

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Witam piątkowo

Maciuś ciągle gorączkuje w okolicy 40 stopni ::(:, byłam z chłopakami w przychodni (szkoda, że naszej pediatry nie było), lekarka zbadała też Adasia na wszelki wypadek, na razie nic się nie dzieje ale u Maćka może się wykluć angina skoro tak wysoko gorączkuje. Mieliśmy dziś wyjeżdżać ale wyjazd przesunęliśmy na razie do jutra na wypadek jakby się coś rozwinęło. Jak jutro tempka minie to wyjedziemy, a jak nie, to przesuniemy wyjazd o kilka dni.
Dziś popołudniu miałam już problem ze zbiciem temperatury więc dzwoniłam do ambulatorium dziecięcego (nasza przychodnia już zamknięta była) żeby się poradzić w sprawie Pyralginy do zbicia tej tempki skoro Nurofen ani Paracetamol nie dawał rady, ale tam jednoznacznie mi ją odradzili, zalecając częste (nawet co 15 minut) ochładzające kąpiele. Pomogło na chwile, do spania dostał Paracetamol, zobaczmy jaka będzie nocka.
Dziś Maciuś wstał dopiero o 8.50 - rekord jego życia (wcześniejszy to 7.20). Nieźle go męczy ta tempka ::(:

Tez dawalam kiedys Poli pyralgine... Wspolczuje Mackowi i wierze, ze sie szybko wyleczy. A te kapiele to wiesz, ze tylko 1* mniej niz dziecko?

Mielismy jechac nad jezioro, ale z wyjazdu nici. Pola kaszle krtaniowo a Funiowaty ma katar::(:Zobaczymy poczekamy do jutra, moze sie cos wyjasni:takwyszlo:

Odnośnik do komentarza

Hej,
w piatek pogadalam z kolezanka, z ktora nie widzialam sie pol roku, po poludniu pojechalam do Myszkowa, gdzies na ślask /Kajocha bedzie znala tereny :Oczko:/, kupilam dla pracownikow T busa transportera i tak minal mi caly dzionek, wrocilam przed 22.00

kwiaciarka
RenataOslo
Czesc,

ja sie witam i zmykam, kolezanka zaraz bedzie na kawie.

Mikolajek zbudzil sie po 4 i wola mama si !!!:36_1_1:
Wiec na nocniczek, pieknie sie wysiunial i dalej spalismy do 8.00.

Wpadne pozniej, milego dnia, paa:bye:

hahah co oni sie umowili????

nooo, wczoraj i dzisiaj tez wstal z sucha pielucha i siusiu na nocnik

kwiaciarka
Lema
Czesc::):

Dzis w pracy jestem, humor mam taki, ze szok, poryczalam sie z rana i troche mi ulzylo::(:

Franus, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach obudzil sie o 4, wiec jestem nie do zycia.

Mysle, ze powoli czas zaczynac nauke korzystania z nocniczka, bo Franus jak sie okazalo wczoraj jest doskonale zorientowany w temacie- kapie go, a on w pewnym momencie mowi, ze wstanie zrobic siku do wanny na stojaco. Ja mowie poczekaj chwilke przyniose Ci nocniczek i zrobisz na stojaco do nocniczka. Stal w wannie i czekal na ten nocnik, wysikal sie, bylo brawo i tlumaczenie jak to trzeba wolac nocniczek. Moze w weekend zdejme pieluche, pogadam jeszcze z mama. O ile w weekend nie bede pracowac::(:

:brawo: dla Frania, jak najabrdziej gotow do nocniczka :)

stanowczo nadszedl czas, Mikolajek w ogrodzie tez sika na stojaco i siusiaczka trzyma w raczce, tylko zbyt mocno go nieraz scisnie :Oczko:

asia78
kwiaciarka
asia78
Czesc!!

Jakos sie slabo wyspalam. A pogoda jakas dziwna dzisiaj. Niebo takie zachmurzone sine

no co Ty - u nas upal!:Padnięty:

Daj ciotka linka do pogody, kiedys dawalas, interesi mnie na przyszly tydzien :)

Ja sprawdzam zawsze tu
Pogodynka.pl - serwis pogodowy

Z tym braniem do buzi to jest tak, ze Stefan bierze rozne rzeczy, ale nie polyka. Oponki od resorkow, i zawiasik od pudelka z chusteczkami (taki gumowy jest)

znam temat, Mikolaj tez bierze do dzioba, lacznie z pieskiem i kamykami, ale my mamy wiekszy problem-polyka :Histeria:

asia78
Dajecie dzieci nago na plazy? Moje nie lataja nago. Ostatnio widzialam chlopca, ktory we wrzesniu idzie do szkoly. Nago!!!!!:Szok:

zawsze w majteczkach lub wczesniej pampek

Lema
LITTLE TIKES 1672 KONIK BUJAK KON NA BIEGUNACH (673019272) - Aukcje internetowe Allegro

O takim myslalam.

Super, Miko uwielbia sie bujac , ma identyczny

kwiaciarka
prosze dla lipcowych chlopakow - jak dla mnie bomba! :)

NOWO�� LITTLE TIKES 401N Piaskownica Plac Budowy (668878046) - Aukcje internetowe Allegro

swietna ta piskownica, gdyby Miko nie mial zwyklej taka wlasnie bym kupila,
od nas dostal traktor smoby, od tesciow laweczke taka jak ma Ela a od moich rodzicow fure /troche przesadzili z prezentem MERCEDES 2 SILNIKOWY Z PILOTEM DLA RODZICA!!!! (674821222) - Aukcje internetowe Allegro

isa32
Asiu przykro mi ::(:
Pocieszę Cię, że ja jako dziecko miałam i to bardzo silną, ale wyrosłam :yes:
Teraz niestety znów się zdarza, że mnie mdli :Męki:

ja tez wyroslam w wieku kolo 12 lat

isa32
asia78
Lema

Ja tez, ja tez::):

I ja!!!:lol:

I ja :Śmiech:

i ja!

Dziubala
Witam sobotnio

Jestem w radosnym humorze - Maciuś nie ma gorączki ::):::):::):
K pojechał z Adasiem na myjnię, Maciuś śpi więc zaraz zacznę pakowanie. Wyjeżdżamy późnym wieczorem.

super, szerokiej drogi!

Dziubala
Życzę Wam pięknej pogody i super humorów!
Nie piszcie za dużo :Oczko:

Do miłego :Całus:

Tobie tez milego i udanych wakacji!!

babeczqa

Oliwka i siusiu i qpka na nocnik:brawo:udało sie zrobila.
W nocy bez pampersa spi. Bo go niechce.
Wstaje na siusiu w nocy.

wielkie :brawo::brawo::brawo: dla Oliwii!

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Lema
Devachan, no ale ja pisze, ze Franek nie chodzi nago, czemu mi tlumaczysz, ze to niewlasciwe? Chyba, ze czegos nie zrozumialam...

A rowerek Franek juz ma, nawet dwa- maly zeszlego roku (totalna porazka) i troche wiekszy, ale jeszcze z niego nie korzysta, bo nie umie pedalowac.

kwiaciarka
tez wlasnie sie zastanawialam czemu Lemie Devachan tlumaczy :mdr:
chyba to byl post do Asi , bo pytala o golaskow :Oczko:

literowka mi poszla...juz edytowalam - w odpowiedzi do Asi pisalam, ale chcialam zaznaczyc ze zgadzam sie z Lemą i sie popiprzylo...

asia78
isa32
Asiu przykro mi ::(:
Pocieszę Cię, że ja jako dziecko miałam i to bardzo silną, ale wyrosłam :yes:
Teraz niestety znów się zdarza, że mnie mdli :Męki:

Moj brat tez mial, az do okresu dojrzewania. Jak sobie pomysle co mnie czeka przez najblizesz 10 lat....

tez wyroslam, okolo 14 r.ż.
moze sprobuj mu podawac "cocculine" to homeopatyczne jest, na Vicka homeopatia dobrze dziala,w innych przypadkach,bo na szczescie nie ma lokomocyjnej, abo by bylo po ptokach z lataniem i czestym jezdzeniem...

asia78
Lema to normalne u kazdego kto sie buduje albo przeprowadza do nwego mieszkania

no,znam ten ból, szkoda ze z nieba kasa nie spada...

Alutka7912
asia78
Lema

Ja tez, ja tez::):

I ja!!!:lol:

A ja nie....ani za Jacksonem nie przepadałam...może jedna piosenka mi tylko zapadła w pamięc z jego repertuaru :Oczko:

ja za to z Frediego niewiele lubie a Jacko prawie wszystko...

asia78
kwiaciarka
obiad szykuje, dzis mam troche robienia, bo robie kopytka z miesem i sosem :)

Ja tez mam kopytka. A rano kupil:lol: Mam swietna garmazerke w bloku naprzeciwko. Wlasciwie to sklep z obiadami na wynos. Oni wydaja chyba z 300 obiadow:Szok:

szczesciara :Oczko:

asia78
kwiaciarka
Asia 12lat? no nowiuski :)
My jezdzilismy do domkow z lat 70tych hehehe i co? i super bylo :)

ja tak od dzieciaka do Sierakowa na 2 tyg co roku, ciotka ma domek z firmy swojej, jak sie beda wyprzedawac to moze sie zrzucimy na zakup...fajnie tak, rodzinne wakacje, jeden na drugim, bo ma tylko 2 pokoje ale co tam , fajnie jest:36_1_11:

Lema
isa32
asia78
Stefan zasnal u mnie w sypialni:lol:

Alka o tej godzinie to już wstaje po drzemce. O której później Stefan idzie spac na noc, no i o której wstaje? Tak jestem ciekawa czy moje śpi mniej więcej jak reszta :Oczko:

Franek o 22 ostatnio, bo my z tej budowy tak pozno sciagamy, wstaje o 7 albo i pozniej ostatnio (jesli nie liczyc dzisiejszej pobudki o 4), w dzien 2 lub dluzej. Ale najpozniej zasypia o 13, jakby poszedl spac tak jak Stefcik to do polnocy bylby balet.

Vic spac normalnie okolo 21ej, wstaje okolo 7ej, a na drzemke najpozniej o 13ej i spi poltorej godz. jakby mi pozniej zasnal to mu nie daje spac dluzej niz do 15ej, bo wtedy bylaby wariacja do nocy...malo snu potrzebuje, tak jak matka, z tymze on jest ranny ptaszek, bo wstaje od zawsze przed 7mą...

Dziubala
Babeczqa – na Pyralginę w czopach trzeba mieć receptę, a jakbym wezwała lekarza z tego ambulatorium to i tak bym tej recepty nie dostała. Pozostaje mi mieć nadzieję, że tempka jutro minie.

dlatego zawsze staram sie miec zapas w lodówce, np.Eurespal to mi kazala lekarka trzymac, nauczyla obliczac dawke w oparciu o wage i na kaszel mu dawac jak nie ma innych objawów chorobowych, ale odkad daje mu bioaron to odpukac nie choruje...

Dziubala
Babeczqa - Maciek nie chce żadnych okładów. A czytałam kiedyś, że nie powinno się ich robić na głowę i kark bo może dojść nawet do jakiegoś wstrząsu (...). Ja mu robiłam okłady na nóżki i rączki bo miał gorące ale co chwile je zrzucał i się denerwował więc odpuściłam. Chyba kąpiele będą najlepszym wyjściem.

jak ciotki syn tak gorączkował to okłady w szpitalu robili na pachwiny, a na klatke piersiowa tez ,ale to na krótko...
dobrze, ze mu przeszlo!
a co do 3dniowki to czytalam ze mozna miec ją wiecej niz raz, i ze zdarza sie ze dorosli sie tez zarazaja skoro to wirusowe jest...

RenataOslo
no poczytalam zaleglosci, ufff

ja tez:Oczko:

milego wieczorka wszystkim wam!

u mnie ten prysznic juz prawie zlozony, okazalo sie ze brakuje paczuszki ze srubkami z nakretkami i podkladkami,ktorymi mocuje sie panel sterujacy do scian tylnych prysznica, i ze rurki do wody za krotkie i jutro trzeba dokupic...ale juz bedzie jutro jak trza...

za to pogoda prysla jak banka mydlana wraz z moim przyjazdem, widac obopólnie sie z Norwegia nie lubimy...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Czesc!!

No i dobrze, ze nie pojechalismy nad jezioro, bo pogody na plazowanie nie bylo ani dzis ani wczoraj. Dzisiaj po poludniu to wrecz padal deszcz:takwyszlo:A trzymac ich pod domkiem to moge na tarasie

Ciekawe jak Dziubalki dojechaly:oops:

Renata a Ty sama jezdzilas po autko?

Devachan ja nigdy nie mam zapasu lekow w domu. Kupuje w miare potrzeb i zalecenia lekarza

Odnośnik do komentarza

asia78

Renata a Ty sama jezdzilas po autko?

ze Starszakiem i znajomym T mechanikiem samochodowym, ktory juz wczoraj pojechal nim do Oslo i mial wypadek z raczej stluczke pod Miedzyzdrojamy, facet wyprzedzal na 3 i sie nie zmiescil, przeciagnal caly bok :Rozgniewany:
malo tego, uciekal w korku, dobrze, ze ze Zbyszkiem jechal jego brat drugim autem, dogonil goscia, zajechal mu droge i wezwali gliny-przyznal sie do zdarzenia, dostal mandat i trzeba zalatwic odszkodowanie, auto bylo malo uszkodzone, bo Z pojechal dalej do NO.
Ale stres byl... jak kupowalam to auto podziekowalam wlascicielowi a on zwrocil mi uwage, ze sie nie dziekuje :oops:
Moze to zabobon, ale fakt zaistnial i byl pech :Histeria:

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...