Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Devachan
a norwescy lekarze jak mi na nerwy dzialaja!
ja mam Polaka, ale takis jakis znorweżony, ze też tylko p/bolowe by wuypisywal!
jak ostanio mu mowie zrobcie mi tomografem kregoslup bo mi sie wypie to ona na to ze nie ma potrzeby i ze mam cwiczyc!!!!!!! a migreny mam napieciowe od barkow a barki od kregoslupa - najpierw wszelkie ogolne badania a on potem ozbaczy zy trzeba przeswietlnie... a ja wole w oslo, bo tam bez czekania (1-2tyg a w sytuacjach zagrozenia jak jest dobry lekarz to na zaraz) i prawie za darmo (płacisz tylko egen andel 200kr)...
I zoperują cie tam też lepiej i tez za darmo, a w Pl operacja, na norweskie ubezpieczenie?hm, wiem jakie mialam cyrki w szpitalu na poparzeniowce...niby wszystko okay, ale...nie mniej jednak w PL masz prawo do szpitalnej i w ogole lekarskiej opieki w takim stopniu jak polacy, tylko kurna lekarze w Pl nie umieja tych papierków wypełniać!!!
karty zdrowotne dla calej rodziny te niebieskie z NAVu masz? bo jak za granice jedziecie to warto miec, nawet jakbys miala placic i potem mieliby ci w Norge zwrócic...a to nawet przez internet zamowisz, przychodzi poczta do domu...
my frikort-a nie uzywamy, bo Vic ma do 7go roku za darmo,a my za czestonie chodzimy.
Gdzie masz rodzinnego?? ja Adama Kubaka w Veitvet Legesenter, tam nalezalam jak mieszkalam na Bjerke i rodziłam, i tam zostałam, tylko Helsestasjon mam na Romsas.
A dentysta jest dla dzieci bezplatny do ukonczenia 18 lat, a jak ukonczy to przychodzi jeszcze wezwanie na ostatnia bezplatna kontrole. Maja dobry sprzet itp, bo ja juz z malym musze chodzic ma poantybiotykowa prochnice, musza mu to fluorowac regularnie, na razie sie to zatrzymalo, jeszcze nie plombuje sie takich malych zabkow bo sie plomby nie trzymaja, musze sie jeszcze dowiedziec czy ozonuja w narkozie. Bo że zabiegi stomatologiczne w razie potrzeby w narkozie robia to wiem na pewno , chcociaz w Oslo jest chyba tylko jedna taka klinika i jest dlugi okres oczekiwania jakmi pani stomatolog powiedziala. Leczenie ortodontyczne tez jest za darmo wiec jakby ckolowiek to idz i zalatwiaj a jak cokolwiek ci trzeba pomoc jezykowo w norweskim to służe o ile tylko bede w czasie i na miejscu...

Pozdrawiam serdecznie i zycze ci szybkiego powrotu do zdrowia i formy i zeby juz cie nic nie bolalo (małżon swego czasu tak na wrzody zdychal, na pograniczu perforacji żołądka - tylko wtedy mielismy lakarza na Mqajorstuen i tobyl Polak starej daty, wszystko zalatwil, dzwonil, jaka szkoda ze juz jest na emeryturze, bo przy nim to bym sie renty w Norwegii juz dorobiła z moim steranym na szmacie kręgosłupem...)

A co do czekania na operacje w Norge to tragedia, fakt - moja b.szefowa czekala na operacje kregoslupa, po porodzie jakis czas i juz zalatwiali z mezem prywatnie w kilnice w szwecji i dobrze ze sie doczekala w oslo bo miala w tej szwecji placic 50tys operacja byla rozleglejsza i koszt wynioslby 200tys NOK, a tak to miala z ubezpieczenia i nie placila nic...

Moj maz i Starszak sa zapisani do Kubaka na Veivet, T mial raz przyjemnosc byc u niego, bardzo sobie chwalil, Starszak jeszcze nie byl.

Ja bylam zapisama do Elzbiety Johansen-polki-na PilestredePark, ale po ostatniej wizycie jak powiedziala do mnie, zebym Mikolaja dala koniecznie do przedszkloa, bo bedzie w rozwoju opozniony i jeszcze kilka innych spraw-wypisalam sie mimo, ze polka, teraz od 1 lipca mam jakiegos norwega na Bjerke, i blizej i moze lepiej, zawsze jest szansa zmiany.
Mikolajka tez wypisalam.

Europejskie karty oczywiscie, ze mamy w razie wu, ale ja jestem rolnikiem w PL i place KRUS wiec w zasadzie nie sa mi potrzebne, bynajmiej w PL.

Frikortu uzywam, bo juz prawie uzbieralam cala kwote, jeszcze tylko chyba z 200 nok i bedzie koniec na ten rok.

Moja kolezanka miala w lutym laparoskopie w Oslo, poszla na 9.00 o 18.00 byla w domu, opieka byla dobra, ale mowi, co sie dzialo potem jak znieczulenia przestaly dzialac-to szok, tylko na czopkach przeciwbolowych.
W PL to choc 3 dni polezysz, zawsze to jakis zastrzyk, lekarz na miejscu i nie trzeba ciagac sie po pogotowiach. Tego samego zdania jestem co do porodu w NO :Oczko:
6 dni przed terminem polecialam rodzic do PL :Oczko: mimo, ze tutaj mam wszystkie ubezpieczenia.

Norweska sluzba zdrowia na wszystko ma czas, doslownie!

We Wroclawiu na wtorek mam juz konsultacje i mam nadzieje, ze pod koniec tygodnia bedzie zabieg.

Lecimy do Polski w sobote, wracam dopiero 15 sierpnia :yuppi:
2 miechy w domku!!!!

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Lema – mamy długie (2.42m) deski dębowe, olejowane, jednolamelowe, bez frezowań (mnie się takie z frezami nie podobają :Oczko:). Znaleźliśmy takie dopiero z firmy Karsh. Ale po długich deskach i tak nam nic, bo o ile w sypialni mamy te deski na całą szerokość (super to wygląda), to w salonie gościu nam pociął na mniejsze kawałki, ale byłam wkurzona :Zły:

Niestety nie mam pojecia o frezowaniu, nie wiem jak wygladaja deski z frezami. My bedziemy miec roznej dlugosci deski, nie wiem czy sa dostepne takie, zebysmy mogli miec na cala dlugosc salonu.

Ale nawalil gosc. Tez bym sie wkurzyla ostro.

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Renia - ale super, że będziesz tak długo w Polsce ::):

Lema - frezy są na łączeniach desek, to taki rowek (wgłebienie) na całej jej długości (ponoć 80% desek w sprzedaży jest z frezami).
Jakbym ja miała jeszcze raz kupować deski to też wzięłabym jednolamelowe olejowane ale tym razem różnej długości, bo za te długie to w sumie niepotrzebnie się przepłaca.
W kolejnym mieszkaniu będę bogatsza w doświadczenia z tego mieszkania :D

Odnośnik do komentarza

RenataOslo
Lema
Link do stolarza, jakby ktoras chciaal poogladac:Oczko:
http://www.krysiak-stolarstwo.pl/

piekne:36_1_1:

bardzo starannie wykonane.

O, to jednak sie otwieraly::):
Naprawde starannie wykonane, na zywo widzialm niektore, cudo::): Nie musze chyba wspominac jak bardzo zaluje, ze nie wpadlam na ten pomysl wczeniej, mialabym lite debowe drzwi wejsciowe za 1000 zl mniej niz te nieszczesne z Porty:Zły:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

isa32
Renata Ty tak nie kuś tymi gołąbkami :Oczko: ale bym zjadła :yes:
A jakie autko? Dla Ciebie czy wymieniacie?
Bardzo się cieszę z Twoich/Waszych 2 mies. w PL. I mam nadzieję, że operacja też będzie szybko i wrócisz do formy raz dwa :Całus:

:23_30_126:

i dla mnie i wymieniamy :Oczko:
bo w NO nie moge jezdzic na polskich blachach to po pierwsze a po drugie musimy robic wieksze koszty, czyli leasing

Moj T ma sentyment do mercedesa Vito Mercedes Vito 115 CDI Ciężarowy 2009 Nowy, 2009r., 2148cm3, 150KM - otoMoto , ale wymienic na takie samo tylko rocznik mlodszy??? mi juz sie znudzil, wolalabym inne, ale T twierdzi, ze dobrze mu sie nim jezdzi, ze w miare malo pali, malo awaryjny itd.
mnie sie podoba takie Nissan Qashqai Visia 7 osobowy, 2009r., 1600cm3, 115KM - otoMoto

a marze o takim Mercedes GL 500 /550 FABR.NOWY PEŁNA OPCJA, 2009r., 5461cm3, 388KM - otoMoto
i na marzeniach sie konczy hehe:Oczko:

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Renia - ale super, że będziesz tak długo w Polsce ::):

Lema - frezy są na łączeniach desek, to taki rowek (wgłebienie) na całej jej długości (ponoć 80% desek w sprzedaży jest z frezami).
Jakbym ja miała jeszcze raz kupować deski to też wzięłabym jednolamelowe olejowane ale tym razem różnej długości, bo za te długie to w sumie niepotrzebnie się przepłaca.
W kolejnym mieszkaniu będę bogatsza w doświadczenia z tego mieszkania :D

Dzieki:Całus: nie wiem czy nasze deski maja frezowania czy nie, zwroce uwage::): Albo zapytam, bo moge nie dojrzec::):

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

isa32
to kupiłam wczoraj Ali. Polecam!

Kolory Ruchome Magnesy | Praca Zbiorowa → Księgarnia Gandalf

Kształty Ruchome Magnesy | Praca Zbiorowa → Księgarnia Gandalf

Adaś miał tą pierwszą książkę z magnesami, bardzo ją lubił. Ciekawe gdzie ona teraz jest. Poszukam, ale nie wiem czy Maciek się teraz nią zaintersuje bo on mocno wsiąkł w motoryzację :Śmiech:. Ale sprawdzę :yes:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...