Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Lema
Moja lekarka bardzo lakonicznie odpowiada na wszystkie pytania zwiazane z wysypka, ze to moze byc pokarmowa alergia,ale tez ze to na przyklad roztocza moga byc... Jak mowie, ze w tym czasie, kiedy pojawila sie wysypka nic nowego nie dostal to ona an to, ze tak sie zdarza. I tym podobne lanie wody, zadnych konkretow, wskazowek, nic. Mowie, ze smaruje to Bepnthenem- ona na to ok. Tyle. Ostatnio zaczelam sie zastanawiac czy ten Pepti nie jest za slaby, ale po okolo 4 m-cach picia Bebilonu Pepti skaza sie zaostrzyla? Chcialam pojsc prywatnie do pediatry, bo nasz alergolog, u ktorego bylam z Franiem zrobil na mnie jak najgorsze wrazenie. Dzwonialam przed chwila, mama mowi, ze policzki ok.

To zmien alergologa, pediatrzy sie nie znaja na alergiach i czesto stosuja bledne leczenie.

Zwroc uwage, czy wlasnie nie powracaja czerwone i suche policzki wlasnie po kapieli ( jak pisalam wczesniej).

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Cześć ::):
Już po audycie... nie było źle, tylko niekompetencja (czyt. olewanie spraw) pewnego koleig mnie doprowadziła do białej gorączki. Poszedł od wczoraj na zwolnienie :Zły: z drugiej strony może i dobrze... a w piątek jeszcze sanepid. Muszę jutro powidzieć co mają chłopaki poprawić... ech... szkoda słów. Ale od stycznia zrobię z tym taki porządek, że co niektórym w pięty wejdzie. Wnerwiłam się, bo naprawdę nie widzę powodu, dla którego to ja mam się wsytdzić za firmę...
Miłego popołudnia. Jutro może zdążę coś skrobnąć. Generalnie raczej spadnie moja frekwencja na forum w nowym roku... ale może D. przestawi komp do wtedy wieczorkami będę nadrabiać :yes:
Uciekam, bo jeszcze trochę papierów na dziś zostało. papa

http://www.suwaczek.pl/cache/794ad0390a.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1f485226f6.png

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
asia78
A co tak pozno?

no juz spi :)

Bo jak ten zyrtek dostaje to spi rano jak szalona. Wc zesniej jak dawalam 10 kropli na noc, to spala mi do 10. Pediatra kazala podzielic dawki - na wieczor 5 kropli i w dzien 5 kropli. No to teraz spi do 9. Dzis do 9 pospala i dopiero teraz zrobila sie senna. Jak wstanie idziemy na kulki, zeby ja wykonczyc, zeby mi nie szalala pozniej do 22 po domu :)

Ja do kulek mam uraz, wole wyjsc gdzie indziej a nie tam.

kwiaciarka
Jeny jak ja pisze, maslo maslane. Wszystko przez ten pospiech.
Wczoraj wszystko w biegu, ubralam Ele , do samochodu chce sie pakowac, a kluczykow nie mam - okazalo sie ,ze P. wozi w swoim samochodzie. Dobra mysle, idziemy wozkiem. Ja do garazu a wozka nie ma. P w samochodzie wozi!!!
I poszlysmy spacerowka parasolka, tylko sie modlilam zeby nie zasnela, bo ta parasolka nie kladzie sie nawet calkiem do pozycji lezacej i wogole takie to male. Ale nie zasnela, pedzilismy do domu i udalo sie, dotrwala.
Dzis tez dzien na wariackich papierach - dzwoni P. i mowi, zebym paczke wyslala do jego bratanicy. A ze za chwile po Kube trzeba bylo isc wiec, popedzilam jeszcze na poczte , no ale niie wyslalam, bo na poczcie nie miala odpowiedniego pudelka ani koperty. Wrocilam do domu, przewalilam wszystko i tez nic. Wiec bedziemy jechac na kulki to jeszcze na poczte w Sz-nie musze zajsc. Wszystko ostatnio na wariata. Do szkoly pedzilysmy z Ela , bo na tej poczcie sie zasiedzialysmy, normalnie na dworze zimno a ja w rozpietym plaszczu bo juz mi tak goraco bylo ze hej.

Dopiero usiadlam odpoczac, a w chacie bajzel .
Wczoraj zeby mnie bolaly , bo znow dolne wybielalam, bo zelu zostalo, wiec jak Ela poszla spac to ja z nia. P. jak przyszedl do domu to powiedzial, ze w domu jakby po buszowaniu zlodziei wyglada heh. Mimo ,ze posprzatalam wczoraj , dzis znow to samo. Ela sie przymierzala w ciuchy, wiec walaja sie po calym jej pokoju i po mojej sypialni, bo w lustrze sie przegladala. Kuba poszedl do wc, nie zamknal calkiem drzwi, wiec wparowala , dorwala papieri poszla do salonu i na strzepy porwala i jeszcze mowi ,ze jest balagan. A ja sil nie mam juz, wiec jej pozwolilam zeby te ciuchy rozwalala i zeby darla papier, bo przynajmniej na chwile mi dala spokoj.

Ja nie pozwalam wywalac ciuchow z szafek. Nie po to prasuje, zeby oni je mietolili:smile:

Odnośnik do komentarza

Isa obys w Nowym Roku miala mniej pracy i mniej nerwow!
Asia a ja nie pisalam, ze to poprasowane ciuchy :) to ciuchy, ktore sciagnelam z szuraki do miski, Ela zawsze musi sie wtedy poprzymierzac i poukladac do szafek . Pozwalam jej na to, bo uczy sie dbania o wlasne rzeczy, pieeeeeeknie uklada w szufladzie swoje koszulki, wie juz w ktorej szufladzie maja byc koszulki a w ktorej rajtuzki :) dzis z szuflady wystawala wieeelka gora koszulek :) Pochwalilam ja za to ,ze slicznie pomogla mamie poukladac ciuchy. A przez to ,ze lubi w trakcie poprzymierzac, to juz sama umie ubrac koszulke i juz niezle ida jej spodnie :-) Skarpety probuje, ale jeszcze nie wychodzi.
A co do kulek, ja lubie chodzic do nich z dziecmi. Oczywiscie chodzimy tam gdzie dom zabaw jest przystosowany i do wiekszych dzieci jak Kuba i do maluchow jak Ela. W Sz-nie jest jeden fajny, gdzie sala jest podzielona na dwie czesci , jedna wlasnie na maluszkow, gdzie sa male slizgawki, kulki, domki, krzeselka i takie samochody, ale nie co sie siada i opdycha nogami, tylko co dziecko wsiada do niego a rodzic prowadzi. A druga czesc jest dla starszych dzieci, wieksze slizgawki, sznury na ktore mozna sie wspinac, trampolina i inne. Przez taki podzial nie ma sytuacji ,ze te starszaki lataja pomiedzy maluszkami i odwrotnie.
Oboje moje dzieciaki lubia tam czasem zawitac :) W lato raczej nie chodzimy, bo jest wiele atrakcji na dworze, ale w zimie gdy na dworze zimnica i szybko ciemno zachodzimy sie tam pobawic.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Lema

Drobne krosteczki na policzkach, z daleka wyglada jakby byl rumiany, z bliska widac kropeczki, jak sie utrzymywala dluzej to robila sie taka sucha. A jesli chodzi o podejrzenia, ciagle o tym mysle i czasem mam wrazenie, ze doszukuje sie nie wiadomo czego a to cos prostego i oczywistego...
Lema to z opisu Dominika ma identyczne i podobno to skaza białkowa

Asiu pazurki super :) Faktycznei takie ciekawsze świąteczno-sylwestrowe

Odnośnik do komentarza

Lema
Moja lekarka bardzo lakonicznie odpowiada na wszystkie pytania zwiazane z wysypka, ze to moze byc pokarmowa alergia,ale tez ze to na przyklad roztocza moga byc... Jak mowie, ze w tym czasie, kiedy pojawila sie wysypka nic nowego nie dostal to ona an to, ze tak sie zdarza. I tym podobne lanie wody, zadnych konkretow, wskazowek, nic. Mowie, ze smaruje to Bepnthenem- ona na to ok. Tyle. Ostatnio zaczelam sie zastanawiac czy ten Pepti nie jest za slaby, ale po okolo 4 m-cach picia Bebilonu Pepti skaza sie zaostrzyla? Chcialam pojsc prywatnie do pediatry, bo nasz alergolog, u ktorego bylam z Franiem zrobil na mnie jak najgorsze wrazenie. Dzwonialam przed chwila, mama mowi, ze policzki ok.

Lema to WAm całkiem przeszła ta skaza po pepti? U nas może sie zmniejszyło ale nadal jest

Odnośnik do komentarza

A jednak wpadlam jeszcze na chwile, bo mialam cos na kompie do zalatwienia :)

Aido ja to sie zastanawiam, jakbym mialam 2 takie Ele to chyba bym sie musiala rozdwoic :D
Monika ale Filip kawaler, wow, wydoroslal pieknie, nosi okulary? A Ola jaka laska , zęby cudowne , oczy i wlosy - no rosnie piekna kobieta z Niej.
Asia zarazki sa wszedzie, w sklepach, w autobusie, na placu zabaw, na ulicy... w zlobkach , przedszkolach ( tam dzieci dluzej ze soba przebywaja niz te pol godziny na kulkach). A co takiego ostatnio zobaczylas ,ze sie zniechecilas? naplute? My chodzimy i jeszcze nic mnie nie zniechecilo. Chodzimy jakos tak, raz na miesiac na pol godziny i jest oki, dzieci szczesliwe i nie choruja.
babeczko kazde dziecko chyba lubi kulki :-)

Ela dzis zasnela pozno , bo o 21.45,wiec jutro pewnie znow bedzie spala do 9.
Ja tez ide pod prysznic , jakis film moze jeszcze oblukam i spac.
Dobrej nocy.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Hello,
poczytałam zaległości, głowa mnie dzisiaj boli od samego rana, hm... tzn rano będzie za około godzinę, bo dopiero po 9 jest wschód, ciemności dodatkowo są przygnębiające.
A ja mam jeszcze mase pracy. Dziękuję mamie, ze zajęła się Mikołajkiem, bo chyba nie dałabym rady!
Mikołajciu daje dzidkom popalić hehe, ale niech się nacieszą wnukiem, a co ;)

asia78
kwiaciarko ja po ostatniej wyprawie do kulek, jest anty. Tam jest tyle zarazkow, glutow i innego badziewia ze szok

oj racja!!!
my nie chodzimy, mamy mini kulki w domu.

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka

Wczoraj sie z niej smielismy, bo dorwala Kuby sniadanie szkolne , a ono bylo w sreberku i sie dorwala i skacze z radosci , myslac ,ze ma cukierka. Rozpakowala i jak bulke zobaczyla to jej mina zrzedla hehehe

:sofunny:
asia78
kwiaciarka
Asia piekne paznokcie!!!
Ty idziesz na sylwka gdzies?

Tak tam gdzie w tamtym roku:yes:

Czyli gzie?::):

aida77
Lema

Drobne krosteczki na policzkach, z daleka wyglada jakby byl rumiany, z bliska widac kropeczki, jak sie utrzymywala dluzej to robila sie taka sucha. A jesli chodzi o podejrzenia, ciagle o tym mysle i czasem mam wrazenie, ze doszukuje sie nie wiadomo czego a to cos prostego i oczywistego...
Lema to z opisu Dominika ma identyczne i podobno to skaza białkowa

No to Franek tez ma skaze bialkowa. Objawiala sie wysypka wokol szyi, taka blyszczaca, tworzaca jakby skorupke. Pediatra swtierdzila, ze nie sa to typowe objawy skazy bialkowej, ale sprobujemy podac pepti i zobaczymy jak zareaguje. No i zareagowal dobrze, wysypka zniknela.

aida77

Lema to WAm całkiem przeszła ta skaza po pepti? U nas może sie zmniejszyło ale nadal jest

Hmm, no skaza to chyab nie, skoro po podaniu jogurtu wysypuje Frania, ale objawy, czyli wysypka tak. Dosc szybko powprowadzeniu pepti zniknela ta wysypka.

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...