Skocz do zawartości
Forum

Wróbelek albo judo. Wybór należy do ciebie


zubek67

Rekomendowane odpowiedzi

Petronelka chodzi z Żożem na dżudo i na pianino z Żorżetą, dzięki czemu mama Petroneli może w poniedziałki pójść ze swoim młodszym synkiem Petroneliuszkiem na angielski dla trzylatków, a mama Żoża, w czasie gdy syn pod opieką mamy Petronelki jedzie na dżudo, może zaprowadzić swoje córki, Żorżetę i Rzodkiewkę, na zajęcia plastyczne. Z dżudo Petronelka wychodzi kilka minut przed końcem, żeby zdążyć na basen.

Plus jest taki, że po basenie zasypia w samochodzie, ale w związku z tym do przedszkola musi wziąć oprócz stroju na dżudo i na basen także piżamkę i szczoteczkę do zębów. Wcześniej zostawiała stroje w samochodzie, ale worki z Hello Kitty Petroneli myliły się z workami Hello Kitty Żorżety, którą mama Petronelki zabiera w środy na balet - dziewczynki wprost za nim szaleją. Kiedy Żorżeta z Petronelą ćwiczą pas chassé, Żożo przygotowuje wybuchy w klubie szalonego naukowca (35 zł za zajęcia, płatne z góry za cały miesiąc).

(...)

Czekając w przedsionku sali, w której Żożo ćwiczy cotygodniowe szalone eksperymenty, mama Żoża, Żorżety i Rzodkiewki rysuje w kalendarzu październikowy grafik wożenia i odbierania dzieci. Na czerwono zakreśla dni, w których pojawiają się dodatkowe utrudnienia: kontrola dentystyczna, wizyta u alergologa oraz urodziny członków najbliższej rodziny. Na żółto - atrakcyjne zajęcia dodatkowe, które czekają na liście rezerwowej, na wypadek gdyby dzieciom znudziły się zajęcia, które już mają.

Więcej na stronach:
Wróbelek albo judo. Wybór należy do ciebie

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem dziecko ma czas na rozwijanie swoich zainteresowan. Nie powinno robic tego w wieku przedszkolnym albo chodzac do podstawowki. Oczywiscie jesli corcia bedzie miala na to ochote to tak. Ale nie kosztem czasu w domu z rodzina i czasem na dziecinstwo.
Po to jestem mama zeby wychowywac moje dziecko. Nie pozwole zeby to robili "ludzie od zajec dodatkowych"!:36_15_44:

Odnośnik do komentarza

adriana8899
Moim zdaniem dziecko ma czas na rozwijanie swoich zainteresowan. Nie powinno robic tego w wieku przedszkolnym albo chodzac do podstawowki. Oczywiscie jesli corcia bedzie miala na to ochote to tak. Ale nie kosztem czasu w domu z rodzina i czasem na dziecinstwo.
Po to jestem mama zeby wychowywac moje dziecko. Nie pozwole zeby to robili "ludzie od zajec dodatkowych"!:36_15_44:

nie ma chyba bardziej lub mnie odpowiedniego czasu. Dla jednego dziecka jest to podstawówka dla innych przedszkole. Sztuka by robić to w takim czasie by nie ucierpiały na tym kontakty rodzinne

Odnośnik do komentarza

ja uważam, że wszystko w granicach normy.
Moje starsze dziecko realizuje swoje marzenia na zajęciach dodatkowych i zaczął to robić w wieku 7 lat.
Młodszy ma dodatkowe zajęcia w przedszkolu do godz 16.00
Problem zaczyna się wtedy, kiedy dziecko nie ma już ochoty uczestniczyć w zajęciach a rodzicie pozostają głusi...
Warto rozwijać talenty swoich dzieci, ale przede wszystkim należy dać im możliwość bycia dzieckiem właśnie.

Bardzo dobry artykuł Zubek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...