Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maleństwa 2010 :))))


Gość panterka

Rekomendowane odpowiedzi

justysia_k
czy jest sens kupowania ubranek w rozm 56? bo jak np dziecko urodzi sie dluzsz to czy mozna je wlozyc w te ciuszki 56? czy odrazu kosz? albo odwrotnie czy mozna kupowac wszystko od rozm 62 i jak sie dziecko urodzi takie na 56 to mozna je ubrac w te ubranka 62? ehhh namotalam ale pewnie wiecie o co mi chodzi :P

W drugim tygodniu Krzysia w domu co 3h [sic!] czyli z 8x dziennie, musiałam mu zmieniać ubranka - a to z pieluchy się ulało, a to mleczko się ulało.. Tak więc uważam, że lepiej miec więcej niż mniej. Zwłaszcza jak kupujesz po 3-4 rzeczy miesięcznie, to samo się uzbiera.
A potem można albo puścić w świat /ja teraz zwołuje swoje rzeczy po koleżankach :) /albo zostawić dla lalek i misiów.

KaiKa
Wiem, że spamuje, ale co tam! Sama siedzę muszę się wygadać komuś! Już mi M. ściąga grę RPG, aby mi szybciej czas leciał. Spora jest więc pewnie dopiero pogram w nią jak wrócę z Mazur.
A propo ciepła znalazłam zdjęcia z wiosennego pobytu na mazurach.... Ehh jakby było wspaniale, jakby teraz była taka pogoda:

Wspaniałe zdjęcie. Ja też jak nie siedzę w scrapach/ marton ie serialowym to gram. Mam lapka, więc tak jak w pierwszej ciąży spędzam dzień na kanapie :) mam jeszcze z tamtego kresu stoliczek pod laptop i teraz wyciągnęłam z pudła.

KaiKa
Właśnie sobie zmierzyłam ciśnienie i mam 118/59 i puls 95. Strasznie niskie mam to dolne i tak od wczoraj. Wczoraj miałam wieczorek 49 dolne.

Właśnie sobie kawkę zrobiłam, może się podniesie. A w razie czego będę dzwoniła do lekarza. Nie wiem już czy sama panikuję, ale jeszcze takiego cisnienia nie miałam.
Doczytałam ,że jednak Ci się wyrównało. Niskie ciśnienie nie jest złe - ja teraz cały czas mam ledwo ponad 100.
Natomiast jak tylko zauważysz, że ciśnienie ROŚNIE i dodatkowo pojawią się obrzeki/ uczucie puchnięcia/ - NATYCHMIAST dzwoń do ginekologa, OK?

btw
Elfik śliczna psiunia. A jak było u piego fryzjera/ spokojnie?
Wybrałaś pięny naturalny kolor dla siebie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73krhms7q16006.png

Odnośnik do komentarza

maatko z wami to na chwile sie ruszyc nie mzona moje wiejskie gospodynie :D
naklikalyscie w ciagu kilku minut jak szalone :D

panterka brzuszek masz sliczny!!!!! taki walsnie idealnie okraglutki :) i ta linia juz niezle widoczna az sobie dokladnie moj brzuch obejrzalam ale jeszcze nic nie ma :)

kaika demotywator swietny :) ja od jakiegos czasu jak marek ma wolne to go zlosliwie budze rano (bo ja wczesnie sie budze okolo 6) i mowie zeby sie przyzwyczajal bo niedlugo to bedzie normalna pora wstawania weekend czy nie weekden :P taki ze mnie zlosliwiec hihihihihihi :D

gosia fajnie ze ci tesciowka podrzucila :) mi dzisiaj przyjaciolka proponowala ze mi da po swoim synku cos ale powiedzialam ze wole sama kupowac bo przeciez to rozkoszne sa zakupy :)

apropo zakupow - wybralam dzis posciel i zaslonki wiec przy najblizszej okazji sie juz zaopatrze :) niech sobie czekaja na niunie :) :36_27_3:

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdk6nlyedkrutq.png

Odnośnik do komentarza

Elffik
Pstryknęłam na szybko foty :D
Wstawiam ale od razu się tłumaczę, że kole pępka to nie rozstępy tylko dres mi się odgniótł :whistle:

25 tydzień Elffika i Lenki :love::love::love:

o kurczaki! Myslałam, ze mam już wielki brzuch, ale przy Was dziewczyny to się chowam.

Elffik śliczności! Okrągluśki jak piłeczka! :36_3_15:

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

Aiti

Elfik śliczna psiunia. A jak było u piego fryzjera/ spokojnie?

Wiesz ja nie wiem bo pieska musieliśmy zostawic i za 1,5 h po niego przyjechac :wink:
Ale jak pytałam Pana jak się zachowywał to mówił, że był grzeczny i spokojny...

gosiaczek85palos gratki 22 tygodnia :brawo:

Odnośnik do komentarza

Aiti

KaiKa
Właśnie sobie zmierzyłam ciśnienie i mam 118/59 i puls 95. Strasznie niskie mam to dolne i tak od wczoraj. Wczoraj miałam wieczorek 49 dolne.

Właśnie sobie kawkę zrobiłam, może się podniesie. A w razie czego będę dzwoniła do lekarza. Nie wiem już czy sama panikuję, ale jeszcze takiego cisnienia nie miałam.
Doczytałam ,że jednak Ci się wyrównało. Niskie ciśnienie nie jest złe - ja teraz cały czas mam ledwo ponad 100.
Natomiast jak tylko zauważysz, że ciśnienie ROŚNIE i dodatkowo pojawią się obrzeki/ uczucie puchnięcia/ - NATYCHMIAST dzwoń do ginekologa, OK?
OK, Ok
to, że wysokie ciśnienie jest groźne to wiem, ale takiego niskiego też jeszcze nie miałam. Dlatego wolałam podpytać.
Justysia śliczna pościel :)

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

KaiKa

o kurczaki! Myslałam, ze mam już wielki brzuch, ale przy Was dziewczyny to się chowam.

nooo moj to opiero malentas przy tych pilkach :) jeszcze troch i ja taki bede miala :D

gin mi mowila ze miedzy 21 a 24 tyg brzucho strasznie szybko sie zaokragla a pozneij juz jakos rownomiernie wiec wlasnie teraz czas na mnie :D i dzisiaj rano wlasnie stwierdzilam ze rosnie w oczach

a co do rozstepow (bo sie elffik tlumaczyla ze nie ma) to ja mam :D
wiecie gdzie? wokol kolan :PP no tego sie najmniej spodziewalam :D
no i co z tego ze smaruje dwa razy dziennie? raz oliwka raz kremem na rozstepy - co ma byc to i tak bedzie ale dbac o siebie i tak musimy :beauty_lips:

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdk6nlyedkrutq.png

Odnośnik do komentarza

Panterko Śliczny brzuszek :) I taki okrąglutki. Nawet pępek jeszcze masz haha

Elffik Też masz piękny brzusio :) I niezły tatuaż

A ja już wiem ,że mam śliczną dorodną Gabrysię. Co prawda wg USG wyszły wymiary na 24tc [np. waga - 667g], czyli zgodnie z terminem porodu wg OM.

Ja jednak trzymam się daty z pierwszego USG, i tak różnica to tylko tydzień, a ponoć to termin z pierwszego USG jest bardziej prawdopodobny.

Fajnie, że na wszystkich wykresach mała mieściła się dokładnie na środkowym centylu :)

Czyli wiemy, ze z dzieckiem wszystko dobrze. A za tydzień - 19.2 - tradycyjna wizyta na fotelu. Czyli na samego lekarza wydamy w tym miesiącu 250 zeta. Pewnie dla tego już nie dostałam skierowania na dodatkowe badania..
Jakoś po 25tc robi się test obciążenia gluzkozą, prawda?

No cóż.. Musze się Wam przyznać, że jak nigdy w życiu teraz w lutym pojechałam na zakupach. Normalnie spending spree na poprawę nastroju. Pozamawiałam m.in. zpersonalizowane pieczątki i bazy do scrapbookingu - na dniach przyjadą, to się Wam pochwalę. A co!
A puenta jest taka, że praktycznie jestem bankrutem. Przed 15-tym. Dobrze, że wydatki "na życie" są w gestii M. :36_1_21:

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73krhms7q16006.png

Odnośnik do komentarza

[quote=justysia_k
a co do rozstepow (bo sie elffik tlumaczyla ze nie ma) to ja mam :D
wiecie gdzie? wokol kolan :PP no tego sie najmniej spodziewalam :D
no i co z tego ze smaruje dwa razy dziennie? raz oliwka raz kremem na rozstepy - co ma byc to i tak bedzie ale dbac o siebie i tak musimy :beauty_lips:

Racja dbac o siebie trzeba :whistle:
A ja nie mam na brzuszku rozstępów :wink: ale na piersiach niestety są :oops: Ale to po poprzedniej ciąży :wink:

Odnośnik do komentarza
Gość panterka

Elffik
justysia_k
o
aleee mamuska jaki ty masz tatoooo no no no :D

:oops: a no mam... lubię tatooooooo :wink: to jeden z nich :wink:

gdzie jeszcze masz ? ja tez lubie tatuaże :) i też mam swoje :)

gosiaczek85palos
patrzylam wczoraj w sklepach i taki jeden komplecik kosztuje ponad 100ero, o matko:noooo::what: a ja dostalam za darmo:36_6_3:

ok to jest czesc tych komplecikow:

100 euro :whoot::whoot::whoot: ze złota jakiś?

a ubanka słodziutkie :) :zwyrazami_milosci:

Odnośnik do komentarza

Aiti

A ja już wiem ,że mam śliczną dorodną Gabrysię. Co prawda wg USG wyszły wymiary na 24tc [np. waga - 667g], czyli zgodnie z terminem porodu wg OM.

:love::love::love: super! Ty szczęściaro parkę będziesz miała :brawo: Fajnie, że wsio oki :great:

gosiaczek85palos

ok to jest czesc tych komplecikow:

Ale boskie!!!

Odnośnik do komentarza

panterka
Elffik
justysia_k
o
aleee mamuska jaki ty masz tatoooo no no no :D

:oops: a no mam... lubię tatooooooo :wink: to jeden z nich :wink:

gdzie jeszcze masz ? ja tez lubie tatuaże :) i też mam swoje :)

Ano mam jeszcze na łopatce i na lędźwiach :D
A Ty?

Odnośnik do komentarza

justysia_k
kaika demotywator swietny :) ja od jakiegos czasu jak marek ma wolne to go zlosliwie budze rano (bo ja wczesnie sie budze okolo 6) i mowie zeby sie przyzwyczajal bo niedlugo to bedzie normalna pora wstawania weekend czy nie weekden :P taki ze mnie zlosliwiec hihihihihihi :D

gosia fajnie ze ci tesciowka podrzucila :) mi dzisiaj przyjaciolka proponowala ze mi da po swoim synku cos ale powiedzialam ze wole sama kupowac bo przeciez to rozkoszne sa zakupy :)

apropo zakupow - wybralam dzis posciel i zaslonki wiec przy najblizszej okazji sie juz zaopatrze :) niech sobie czekaja na niunie :) :36_27_3:
Nieźle! Niech się zaprawia :) Ja do dziś nie mogę zrozumieć jak facet może nie słyszeć dziecka, które płacze w drugim końcu mieszkania. Ja nawet jak chciałam przespać, to słyszałam - i w rezultacie wstawałam by coś z tym zrobić.
Do teraz słyszę jak Krzyś coś gada do siebie przez sen: czasem się śmieje, czasem popłakuje. A M. - nic!

Justysiu A gdzie wypatrzyłaś tą piękną pościel? Pochwal się!

panterka
a własnie co sądzicie o zrobieniu tatuażu jak mamuśka karmi piersią ? :hmm::hmm:

W czasie karmienia to już możesz sobie pozwolić. Wystarczy poczekać aż odłożysz mleka na 1-2 karmienia.
Znaczy, ja to widzę tak, że ew. znieczulenie albo twoje hormony związane z bólem/adrenalina/ które mogły by jakoś wpłynąc na dziecko, to są substancja które pojawiają się incydentalnie.
To tak jak argumentuje się by nie karmić, gdy jesteś mocno pobudzona= wściekłą, albo wykończona po forsownym wysiłku - adrenalina/ kwas mlekowy w Twoim pokarmie nie zatrują dziecka, tylko sprawią, że będzie marudne /ew. kolka/
Tyle z mojej wiedzy.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73krhms7q16006.png

Odnośnik do komentarza

Aiti to dobrze, że córcia ma się dobrze. Mi lekarz kazał się trzymać terminu z pierwszego USG, bo on jest najważniejszy. Już niedługo mała będzie ważyła 1 kg :)

Justysia jak smaruje razem z brzuchem piersi i pośladki, aby rozstępów nie było.

Gosiaczku śliczniutkie te ubranka dostałaś. Będzie Rosa w nich cudnie wyglądać. A teściowa się cieszy z wnuczki?

Panterko ja się zbieram pod ten prysznic i mi nie wychodzi. A jeszcze mam w planach na dziś porządki i prasowanie. O 18 już być spakowana do wyjazdu :taniec1:

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

justysia_k
Aiti

Justysiu A gdzie wypatrzyłaś tą piękną pościel? Pochwal się!

ikea
duzo rzeczy tam bedziemy kupowac
min wszystki meble do pokoju dziecka :D

Wiedziałam, że Ikea :great:
Myślę sobie... przeca już to gdzieś widziałam :wink:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...