Skocz do zawartości
Forum

jest tu kto na październik 2008 ?


Rekomendowane odpowiedzi

gagawa
Szani Słyszałam że mydełko dość drogie, ok. 20 zł ale skoro starcza na tak długo to chyba faktycznie warto. Pewnie się skuszę. Od którego miesiąca wprowadziłaś mydełko?

Powiedz proszę, czy używałaś później także szamponu, widziałam w aptece że też jest z tej serii.

ja od początku używałam kosmetyków jak tylko ze szpitala wróciłam tak myłam kosmetykami z tym ze ja cały czas używałam penaten a lekarka stwierdziła ze mały ma alergie co nie było prawdą i kupiliśmy mydełko OILATUM (24 zł jak sie nei myle) i na tak długo starczyo reszte kosmetyków to mam PENATEN.
Używałam i używam tylko mydełka bo mój mały niema problemów z kosmetykami a mydełko jest fajne i ładnie pachnie ;) A czasami normalnym mydlem małego myje :) ale to dopiero teraz. Takze te kosmetyki możesz od razu stosować bez problemu :)

Odnośnik do komentarza

dzieki gagawa,
tak teras sobie przypominam ze te waciki Leko gdzies juz widzialam. Czyms trzeba przeciez pepuszek przemyc :) Ja jeszcze nie mam zielonego pojecia jakie kosmetyki sa dobre i co dokladnie trzeba mi jeszcze kupic :( mam nadzieje ze na tym kursie rodzenia cos na ten temat powiedza. Bo o tych artykulach o kturych wy piszecie to nie wiem czy ja je tu dostane. Tu pewnie sa inne firmy. Ale to nie moze byc zbyt skomplikowane.
dobranocki
Lena

http://www.suwaczek.pl/cache/853a0c1606.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0192459b0.png?5871

Odnośnik do komentarza

Lena

... Bo o tych artykulach o kturych wy piszecie to nie wiem czy ja je tu dostane. Tu pewnie sa inne firmy. Ale to nie moze byc zbyt skomplikowane.
dobranocki
Lena

Hej Lena,
co do Oilatum to z pewnością u siebie dostaniesz, to produkt UK. Nivea, Johnson &Johnson i Penathen też jest pewnie znany. Jedynie z Bambino mogłabyś mieć problem :-))

Odnośnik do komentarza

tutek2007
Hej ja jak dobrze pamiętam to używałam na moim synku(7lat temu)Bambino i Nivea i nic mu się niedziało z tego co słyszałam to Bambino jest Ok przedtem wszyscy używali i nic się nie działo dopóki nie weszły nowości,niektórzy trzymają się starej receptury.:basen:GAGAWA ja też mam miec na 80% CC

Tutek, tak to prawda ze dzisiaj wszystko o wiele bardziej uczula, takie mamy czasy niestety...

Kurcze, ja się strasznie boję tej cesarki, wolałabym rodzić normalnie ale chyba mam marne szanse. :-((. Jutro mam wizytę - może lekarz mi już teraz powie na 100% jak będziemy rodzić.

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny, ale sie rozpisalyscie :)
dobrze ze mam neta w szpitalu bo jestem w miare na bierzaco :)
co do kosmetykow to w bedzinie stosuja oilatum, czasami J&J, wiem ze tez maja do smarowania na odparzenia podajrze penaten czy cos takiego.
ja wlsanie tez sie zastanawiam co braz co szpitala dla siebie, tak mysle ze jakis balsam po kapieli bo woda tutaj jest masakryczna i strasznie wysusza, widzialam takie majteczki poporodowe to msle takie zakupic, napewno te podpaski poporodowe, ja mam taka koszule do karmienia piersia, ale trzeba wziac ich troszke wiecej bo pewnie sie łatwo człowiek upapra, no i stanik dla karmiacej oraz wkładki do stanika, a reszte to juz wysle jak cos mame do sklepu

http://www.suwaczek.pl/cache/d255cd5670.png
http://www.suwaczek.pl/cache/44b3c68a54.png

Odnośnik do komentarza

Tak, to prawda, jest taki wątek o pakowaniu do szpitala ale wiadomo, kazdy szpital ma inne wymagania. Jakbym zabrala wszystko o czym pisza to walizek w domciu braknie hihi

Wiem np ze w moim szpitalu nie wolno lezec na porodowce w majtusiach! Spotkalyscie sie z czyms takim gdzies??!! Jak po porodzie sie krwawi to jak wstac bez majtów??!!! Ja soboe tego nie wyobrazam ale tak polozna mi powiedziala, ze tu srasznie ordynator goni za to. Ale ja i tak kupilam sobie takie jednorazowe, skoro tylko ordynatorowi to przeszkadza to bede zdejmowala na czas wizyty :smile_jump:

Aha, a u nas polozne radza wziasc dla dzidziusia jeszcze Sudocrem.

Odnośnik do komentarza

witam ja wam powiem jak było u mnei w szpitalu i wiem ze w wiekszosci tak jest :)
Ja do szpitala brałam malemu: pieluszki i chusteczki nawilzane zeby pupcie wytrzec :P oprócz tego nei brało sie kompletnei nic bo oni maja ubranka dla dzieci i kosmetyki tez. A ubranko dla malucha trzeba dopiero przy wyjsciu miec i tyle było małemu.
dla siebie miałam: podkłady troche ich trzeba było zabrac, i te podpaski te duże to było koneiczne a potem to już wiadomo kosmetyki i piżamke tzn koszule... dokumenty książeczke ciąży, sztućce talerz na jedzonko, termometr.
Mozna było miec jakas wode do picia i cos małego do przegryzienia na porodówce.
I to było wszystko co trzeba było miec w szpitalu nic pozatym niebrało sie.
Ja to wiemdziałąm ze szkoły rodzenia :)
Najlepeij idzcie do szpitala gdzie chcecie rodzic i zapytajcie powinni wam powiedziec co nalezy brac :)

Odnośnik do komentarza

co do majtek jednorazowych to jest zakazane ze względu na to ze rana i krocze powinno miec dostęp powietrza bezpośredni a majtki jakiekolwiek hamują to. A szczerze powiem ze na początku jest dużo wygodniej bez :) A majtki jednorazowe są fajne jak sie przyjedzie juz z maleństwem do domu :)
Sudocrem jest bardzo dobry i z tego co wiem najbardziej polecany dla dzieci. I jezeli chcecie kupowac to kupcie na allegro bo jest super opłacalny :)
SUDOCREM 400 gr - 46 zł - przesyłka gratis (417731796) - Aukcje internetowe Allegro

Odnośnik do komentarza

Gagawa jezeli tak to pewnie dostane czesc zeczyprzez was polecanych i tu :) ide jeszcze dzisaj na zakupy to sie rozejze. To prawda ze kazdy spital zadzi sie swoimi zasadami i tez slyszalam ze tezeba wczesniej spytac albo poczekac i sie wszystko potem okaze. Mysle ze pewnie lepiej wczesnie spytac. Sudocrem kupilam sobie jak bylam w polsce za porada innych polozne go na odpazenia bardzo polecaja.
Gagawa nie wiem czego boisz sie najbardziej przy cesarce, ja to sie ba strasznie balam ze ta rana bedzie strasznie duza i bolaca. Widzialam ostatnio rane miesiaczna po cesarce i sie bardzo uspokoilam bo po 4 tygodniach (dopiero)byla bardzo ladna i wygojona juz.

Lena

http://www.suwaczek.pl/cache/853a0c1606.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0192459b0.png?5871

Odnośnik do komentarza

Lena

Gagawa nie wiem czego boisz sie najbardziej przy cesarce, ja to sie ba strasznie balam ze ta rana bedzie strasznie duza i bolaca. Widzialam ostatnio rane miesiaczna po cesarce i sie bardzo uspokoilam bo po 4 tygodniach (dopiero)byla bardzo ladna i wygojona juz.

Lena

w zasadzie to wolałabym rodzić normalnie, cc to jednak normalna operacja, normalna rana pooperacyjna.
Słyszałam że przy znieczuleniu zewnątrzoponowym to zaleca się leżenie na wznak przez 24h, cewnik w związku z tym, do maleństwa wstać nie nada ... jedynie położne mogą spróbować do piersi pomóc przystawić. A nie wyobrażam sobie rodzić z wyboru przy znieczuleniu ogólnym. Nie widzieć i nie słyszeć maleństwa od razu tylko za kilka godzin.

Ale właśnie wróciłam od lekarza, powiedzał mi że nic nie jest przesądzone, jeśli nie dostanę wcześniej żadnego krwotoku i wszystko pójdzie zgodnie z planem to łożysko jeszcze się może przemieścić bo macica teraz to przeciez najbardziej rośnie a w związku z tym łożysko może powędrować na korzystniejsze tereny :-))
Ale to się okaże dopiero na porodówce. Zostało mi jeszcze 5 tygodni !! Kurcze, kiedy to minęło...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny sprawdzcie w poradni K czy nie wisi lista co należy zabrać - ja tak właśnie zrobiłam. Albo podejdźcie do szpitala i podpytajcie położnych.

Po co targać za dużo albo fatygować później rodzinkę, tym bardziej że poród godzin nie wybiera i jak wam się trafi w nocy to co? Kto będzie jeździł po aptekach i szukał np. podkładów pod materac. A do rana to już przesiąknie cały materacyk :-))

Ja w przyszłym tygodniu będę torbę pakować - hihi zobaczymy w jakiej objętości się zmieszczę :-))

Odnośnik do komentarza

Hej Kobitki,

Dołączając się do dyskusji o szpitalach, u nas też bez majteczek się chodzi:)) Do nas do szpitala nie bierze się również ani kosmetyków dla dziecka ani ubranek, dopiero na wyjście tak samo jak Szani pisała,
Justynka ja myślę o zakupie takich majteczek: ORYGINALNE majtki poporodowe HARTMANN + GRATIS (414732726) - Aukcje internetowe Allegro
Gagawa mnie też to zleciało mnie jeszcze 7 tygodni tak mniej więcej;) Nic tylko odliczać;)
Ja z jednej strony już nie mogę się doczekać a z drugiej boję się porodu jak cholera, żeby tylko wszytko było w porządku, no nie coraz bardziej się boję...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

Lena
Szani ile mialas koszul nocnych ze soba w szpitalu? Zastanawiam sie ile mam kupic? ja nie uzywam koszul nocnych tylko pizamy wiec musze sie w koszule zaopatrzyc.

pozdrowuenia
Lena

lena ja miałam w sumie 2 koszule i tyle na te planowane 3 dni co z rególy lezy sie po porodzie by starczyło ale leżałam 5 dni i mama wzieła mi wyprać raz ale sądzę ze jak bedziesz miał 2 bądz 3 koszule to spokojnie starczy a najwyzej ktos ci uprać weźmie :)

a z tym ze kazda kobieta po porodzie inaczej krwawi tzn jedna intensywniej druga mniej. Ja mało krwawiłam bo miałam cesarke a koszula i tak sie ubrudziła :)
ale naprawdę 3 spokojnie starczą :)

Odnośnik do komentarza

gagawa
Dziewczyny sprawdzcie w poradni K czy nie wisi lista co należy zabrać - ja tak właśnie zrobiłam. Albo podejdźcie do szpitala i podpytajcie położnych.

Po co targać za dużo albo fatygować później rodzinkę, tym bardziej że poród godzin nie wybiera i jak wam się trafi w nocy to co? Kto będzie jeździł po aptekach i szukał np. podkładów pod materac. A do rana to już przesiąknie cały materacyk :-))

Ja w przyszłym tygodniu będę torbę pakować - hihi zobaczymy w jakiej objętości się zmieszczę :-))

Gagawa spakój sie za wczasu bo jak bedzie ktos tak mądry jak ja to szkoda gadac :P ja w dniu porodu jeszcze nei byłam spakowana tzn prowizorycznie miałąm popakowane ale...nie dokonca a tu wody mi odeszły i....hahah w sumie kupe śmiechu było :P

Odnośnik do komentarza

ANIU26 ja 7 lat temu chodziłam do Barana i w Olkuszu rodziłam:nerw: I nie byłam zbytnio zachwycona.Teraz chodzę do Trzebini i jak szczęscie mi dopisze to będę rodziła w Szpitalu w Krakowie.tam gdzie mój lekaż prowadzący pracuje,tak gdzies tydzien przed terminem ma mnie wziąśc na CC obym to jakoś przeżyła bo synuś urodził się 2 tyg.przed czasem

Odnośnik do komentarza

gagawa
Lena

Gagawa nie wiem czego boisz sie najbardziej przy cesarce, ja to sie ba strasznie balam ze ta rana bedzie strasznie duza i bolaca. Widzialam ostatnio rane miesiaczna po cesarce i sie bardzo uspokoilam bo po 4 tygodniach (dopiero)byla bardzo ladna i wygojona juz.

Lena

w zasadzie to wolałabym rodzić normalnie, cc to jednak normalna operacja, normalna rana pooperacyjna.
Słyszałam że przy znieczuleniu zewnątrzoponowym to zaleca się leżenie na wznak przez 24h, cewnik w związku z tym, do maleństwa wstać nie nada ... jedynie położne mogą spróbować do piersi pomóc przystawić. A nie wyobrażam sobie rodzić z wyboru przy znieczuleniu ogólnym. Nie widzieć i nie słyszeć maleństwa od razu tylko za kilka godzin.
QUOTE]

uspokoje tez troche :) Teraz bardzo "fajnie" tną niema dużej rany a i dosc estetycznie to wygląda bo ani nie widac gdy sie ubiera strój dwuczęściowy takze pod tym względem spojone mizecie byc :)
ale gagawa masz racje brak jest tego ze mozna miec maleństwa zaraz i przykre kiedy wszyscy opowiadają o tym jak mieli malucha położonego na brzuch zaraz po porodzie kiedy mówią jakie to uczucie:(
co do lezenia trzeba lezec przez 24 h po cięciu, ja miałam cesarke o 21:00 a małego zobaczyłam o 6:00 rano i od tego czasu był cały czas ze mna karmiłam przewijałam i wszystko sama robiłam takze niema az tak źle. I tez miałam znieczulenie ogólne.
Niemiałam CC z wyboru ino z przymusu by ratowac zycie małego. Ale da sie wytrzymac i

Odnośnik do komentarza

gagawa
Lena

Gagawa nie wiem czego boisz sie najbardziej przy cesarce, ja to sie ba strasznie balam ze ta rana bedzie strasznie duza i bolaca. Widzialam ostatnio rane miesiaczna po cesarce i sie bardzo uspokoilam bo po 4 tygodniach (dopiero)byla bardzo ladna i wygojona juz.

Lena

w zasadzie to wolałabym rodzić normalnie, cc to jednak normalna operacja, normalna rana pooperacyjna.
Słyszałam że przy znieczuleniu zewnątrzoponowym to zaleca się leżenie na wznak przez 24h, cewnik w związku z tym, do maleństwa wstać nie nada ... jedynie położne mogą spróbować do piersi pomóc przystawić. A nie wyobrażam sobie rodzić z wyboru przy znieczuleniu ogólnym. Nie widzieć i nie słyszeć maleństwa od razu tylko za kilka godzin.

Ale właśnie wróciłam od lekarza, powiedzał mi że nic nie jest przesądzone, jeśli nie dostanę wcześniej żadnego krwotoku i wszystko pójdzie zgodnie z planem to łożysko jeszcze się może przemieścić bo macica teraz to przeciez najbardziej rośnie a w związku z tym łożysko może powędrować na korzystniejsze tereny :-))
Ale to się okaże dopiero na porodówce. Zostało mi jeszcze 5 tygodni !! Kurcze, kiedy to minęło...

uspokoje tez troche :) Teraz bardzo "fajnie" tną niema dużej rany a i dosc estetycznie to wygląda bo ani nie widac gdy sie ubiera strój dwuczęściowy takze pod tym względem spojone mizecie byc :)
ale gagawa masz racje brak jest tego ze mozna miec maleństwa zaraz i przykre kiedy wszyscy opowiadają o tym jak mieli malucha położonego na brzuch zaraz po porodzie kiedy mówią jakie to uczucie:(
co do lezenia trzeba lezec przez 24 h po cięciu, ja miałam cesarke o 21:00 a małego zobaczyłam o 6:00 rano i od tego czasu był cały czas ze mna karmiłam przewijałam i wszystko sama robiłam takze niema az tak źle. I tez miałam znieczulenie ogólne.
Niemiałam CC z wyboru ino z przymusu by ratowac zycie małego. Ale świadomie na CC bym sie nei zdecydowała. Brak tego uczucia niesamowitego za proste to jest. A co do bólu przy naturalnym wcale niemusi byc taki duzy. Są znieczulenia które bardzo pomagają :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...