Skocz do zawartości
Forum

jest tu kto na październik 2008 ?


Rekomendowane odpowiedzi

julia
gagawa Twoja Dominisia zapewne tez sie zaczyna buntowac.
Jak sobie radzisz?

ehh... z tym to po trochu robi się problem... ciągle tylko "nie ciem" "ziośtaw" "nie jusiaj" itp... ale dużo jej tłumacze i często daje się przekonać.. Myślę, że żłobek jej ty dużo daje. Tyle że bić się tam nauczyła :-(
Ato podobno dopiero początek :kiepsko:

Odnośnik do komentarza

julia
a jak u Was z nauką robienia na nocniczek?

ja nie mam pojecia jak go przekonac - nauczyc:nie_mam_pojecia:
jak go posadze o ile da sie posadzic to zaraz wstaje i ucieka:36_19_1:

hej
poczekaj az skonczy 2 latka. Mój Kamil miał 2 lata i 3 miesiące i nauka zajęła nam 2 dni. Wcześniej nic nie robiła bo dla mnei było to bezsensu pozatym zima była a potem ciepło i 2 dni i bez problemu :)

Odnośnik do komentarza

julia
szani w jaki sposób uczyłaś? Moze ja źle podchodze do tego a on nie rozumie

ale mój Kamil był ponad pół roku wtedy starszy więc tez więcej rozumiał. Ja Kamila puściłam bez pieluchy w samych majtusiach i mniej więcej co pół godziny-godzine sadzałam go na nocnik żeby się wysikał i pytałam co chwile i przypominałam o sikaniu. Oczywiście posikał się parę razy i musiał poczuć,że kiedy się posika będzie mokry. Pod koniec drugiego dnia nauki zapomniałam i nagle usłyszałam melodyjkę z nocnika okazało się ze Kamil sam się rozebrał i wysikał od tego czasu już sika do nocnika. Zdarza mu się czasem posikać ale to bardzo sporadyczne wypadki.
Co do nocnika to ODRADZAM grający bo Kamil jak chciałam wcześniej go uczyć to jak tylko zagrał nocnik to wstawał i koniec sikania było, a czasem zdąrzył tylko 3 krople zrobić i tyle. W końcu usunęłam melodyjkę i jest spokój :P
Także poczekaj jeszcze aż dziecko więcej będzie rozumiało a może sam przestanie bo i znam takie przypadki że samo dziecko zaczęło sikać.

Odnośnik do komentarza

A u nas to bardzo różnie. Małej nocnik kupilismy jak skończyła roczek. Jak chciała usiąść to najczęściej cos zrobiła ale nie zawsze chciała. Potem zaczeła nie chcieć więc odpuszczaliśmy, chociaż regularnie pytaliśmyc czy chce siusiu. I teraz raz sam zawoła " mama sikam!!" to wyedy biegniemy i ona robi,a czasmi się pytam a ona cały dzien nie chce tylko leje w pampersa.
Ostatnio zmieniłam jej zwykłe pieluchy na peiluchomajty, jakoś czuje sie troche doroślejsza i coraz cześciej sama woła. No i zamiast nocnika woli na tej desce na zwykły kibelek :-)
Ja też uważam ze dziecku musi do tego dorosnąc, jak nie che, nie sadzaj bo się zrazi. Ja też planuje w lato jak już bedziemy u babci puścić ją w majtusiach - niech czuje że ma mokro :-)) zapewne szybko zrozumie że warto się pofatygować wysiusiać :-)))

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny, sukalam naszego forum i milo mnie zaskoczylo ze jeszcze piszecie ze soba :) ja ogolnie to siedze na wrzesniuweczkach....przylecialam sie pochwalić spodziewamy sie drugiego maluszka...ten maly juz lata i rozrabia i zdecydowalismy sie na rodzenstwo bo u nas na wsi nie ma rzadnych dzieci a oleczka strasznie ciagnie do dzieci....termin mam na 24 lutego 2011

http://www.suwaczek.pl/cache/d255cd5670.png
http://www.suwaczek.pl/cache/44b3c68a54.png

Odnośnik do komentarza

ja wlasnie oleczka ucze sikac na nocnik i dobrze nam z tym idzie dzisiaj caly dzien sikal do nocniczka i mamy ten grajacy....jest zadowolony z niego strasznie...jak tylko go posadze to sika a jak tylko zawola pfu lub lapie sie za siusiaka to lecimy na nocnik....ale nadal nie reaguje na kupke i robi mi w majtki wcale mu to nie przeszkadza ze lazi z gowienkiem nie mam pojecia dlaczego...ale mamy na to cale lato wiec sie nie zniechecam w koncu zrozumie ze trzeba robic do nocniczka rowniez kupke....

http://www.suwaczek.pl/cache/d255cd5670.png
http://www.suwaczek.pl/cache/44b3c68a54.png

Odnośnik do komentarza

justynka1984
czesc dziewczyny, sukalam naszego forum i milo mnie zaskoczylo ze jeszcze piszecie ze soba :) ja ogolnie to siedze na wrzesniuweczkach....przylecialam sie pochwalić spodziewamy sie drugiego maluszka...ten maly juz lata i rozrabia i zdecydowalismy sie na rodzenstwo bo u nas na wsi nie ma rzadnych dzieci a oleczka strasznie ciagnie do dzieci....termin mam na 24 lutego 2011

jjustynka1984 GRATULACJE!!!! :36_2_25:

u nas ta sama sytuacja :36_2_15:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...