Skocz do zawartości
Forum

Szczęśliwe Marcowe Mamy 2010... :)


Rekomendowane odpowiedzi

laninia
stysiapysia
Heh a swoja droga ciekawe dlaczeg nie możesz być w domku i co 12 godzin iść na zastrzyk???

pewnie stysiu dlatego, że to są sterydy i muszą kontrolować cały czas czy nic się nie będzie po nich działo złego. Poza tym niektóre leki są refundowane tylko w warunkach hospitalizacyjnych więc overpowered musiałaby za nie płacić gdyby chciała w domu. Ale to tylko moje przemyślenia na ten temat ;c)) nie wiem czy tak jest w tym wypadku.

stysiu, podobno podczas przyjmowania sterydów trzeba być cały czas pod kontrolą lekarza - tak przynajmniej twierdzi moja pani doktor. mogą wywołać problemy z poziomem cukru i jeszcze jakieś inne. ale wiem, ze na zachodzie można sterydy przyjmować w warunkach ambulatoryjnych. nie wiem czy u nas można, ale pewnie nawet jeśli to jest tak jak pisze laninia - odpłatnie.

/eM

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2/st/20050401/n/ADAS/dt/5/k/ba04/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2/st/20100218/n/TYMEK/dt/5/k/8bb3/age.png

Odnośnik do komentarza

izabell30
cześć dziewczynki,
właśnie skończyłam nadrabiać zaległości w czytaniu, w poniedziałek byłam u doktorka wszystko w porządku, następna wizyta 18 stycznia, bo teraz już co dwa tygodnie trzeba śmigać

super, że wszystko w porządku u ciebie :yuppi:.
mam nadzieję, że ja nie będę musiała co 2 tygodnie na wizyty jeździć teraz, bo muszę przejechać prawie przez całą warszawę i to jeszcze w porze najgorszych korków:36_11_13:...

/eM

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2/st/20050401/n/ADAS/dt/5/k/ba04/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2/st/20100218/n/TYMEK/dt/5/k/8bb3/age.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z tym sterydem czyli "dexavenem" to jest tak, ze jest zwykle podawany kobietom u których zachodzi podejrzenie przedwczesnego porodu i na pewno jesli ciąża rozwija się prawidłowo żadna z nas go nei dostanie! Ja w pierwszej ciąży dexavenu wybrałam bardzo dużo ze względu na rwę kulszową, (mój neurolog mnie tym leczył, małe dawki w 0,5l kroplówkach codziennie na IZBIE PRZYJĘĆ w szpitalu dożylnie). To było przed 34 tygodniem w 34 wylądowałam w szpitalu ze skurczami i tam również dostałam dexaven właśnie na rozwój płuc, ale jeden zastrzyk domięśniowo w większej dawce (nie wiem czemu ktoś coś pisał o 4 zastrzykach? może to jest tez zależne od czasu itd. ale lekarze na pewno wiedzą co robią). Mimo tego iz miałam karty od neurologa ze steryd brałam i tak mi go zaaplikowali. Wiem jednak co sterydy robią z organizmem bo nie raz już miałam z nimi styczność, zwłaszcza przy rwie.
niezapominajka ma rację, sterydy to największe świństwo, tak jak i leki podtrzymujące takie jak fenoterol czy cordafen, które ja brałam w pierwszej ciąży ogólnie te leki mają baaardzo duży wpływ na organizm, uderzenia gorąca, drżenie rąk, złe samopoczucie to moje wspomnienia... I strach bo ciśnienie po tych lekach potrafiło zaszaleć. Cieszmy sie więc kochane, ze nasze maluszki są grzeczne, szyjeczki trzymaja i skurczyki bardzo nie nękają!

overpowered tak naprawdę to gdzie podadzą steryd zależy od lekarza, wiem jednak z doświadczenia, ze najczęściej podają je w warunkach szpitalnych... Jakby nie patrzeć nie chodzi tylko o nas, muszą w tym czasie kontrolować maluszka robić USG i Ktg :)

i się rozpisałam... wybaczcie!

Odnośnik do komentarza

Hej hej !!

Byłam u lekarza i nie przyznałam się,że ostatnio byłam na 4d bo by mi nie zrobil usg a tak zrobił i się wielce zdziwił,że takie duże to moje dziecię :D Kazał mi się na wszelki wypadek pod koniec stycznia spakować-taki sam miałam plan i świetną miał mine jak odkrył,że moja macica nie ma dna :sofunny: A ja to od dawna wiedziałm bo wyczuwałam do kąd była jak rosła dlatego się śmiałam,że nie wiem gdzie mam żołądek bo wszystko zajeła mała :)
Ale wszystko gra ! Mój szkrab wagowo i wielkościowo ma 34tyg i ładnie główką męczy krocze już :)

Overpowered ja mam dwie koszule po długości odpinane-są koszmarne ! Babcino dziadkowe wręcz ale stwierdziłam,że mam to w d.... bo i tak je wywale jak wyjde ze szpitala-ja nie nawidze koszul nocnych -fuuuuuuuuuuu no chyba ,że takie na ramiączkach do tyłka :lol:

mili nie martw się o serce.Serce nie boli z lewej strony.Ja bym stawiała,że to ucisk na płuca ale nie ma to ja się spytać lekarza:)

Stysiu rozbraja mnie ten kanciasty tyłeczek maluszka w suwaczku ! Jest prze słodziutki !!

Niezapominajka super sprawa z tą wodą ! Ja na ogół pije niegazowaną ale od czasu do czasu kupuje żywca lekko gazowaną i z cytrynką albo sokiem wprowadzam i delektuje się! Jak bym conajmniej szampana piła :lol:

Lanina coś się chyba słabo na pana wydarłaś skoro ci humorek natychmiast nie wrócił ! Następnym razem postaraj się bardziej

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Kaszaaaaaa
qmpeela
A żeby nie być skończoną śfynią to wam pokarze M1 mojej Ninki :) :smile_move:

ŚLICZNOŚCI !!!
A jak tam egzaminy ?

Jestem dobrej myśli, ze do przodu :P
Tak naprawde to śmiać mi się chciało, ponad 50 osób na egzaminie w małej jakiejś salce, ukrop nie było czym oddychać i nie wyglądałam za tęgo, babka więc co chwilkę podchodziła pytać czy dobrze się czuję, czy mi nie za gorąco czy nie słabo i w tym czasie mi podpowiadała!! :hahaha: na wszystkich sie darła a mi podpowiadała, hardcore:P Nie ma to jak być w ciąży i zdawać egzaminy ;) hyhyhy

O pokarze wam kilka szpargałków dla Ninki :P mamusia po drodze podrzuciła :P Chyba na zachętę, żebym do niej w końcu przyjechała przejrzeć resztę :P tu tylko kilka sztuk pyknietych i wybaczcie jakośc ale fonem robione ;)

Odnośnik do komentarza

qmpeela
Kaszaaaaaa
qmpeela
A żeby nie być skończoną śfynią to wam pokarze M1 mojej Ninki :) :smile_move:

wiesz co jak ty masz M1 to ja mam M3 :sofunny:

ale u mnie dopiero 28 tygodni kochana a u Ciebie wychodzi na to ze 34!! to prawie 1,5 miesiąca różnicy! ;):smile_move:

Naj prze códowniejszy jest ten komplecik brązowo różowy!! Wmiata !

Tak naprawde u mnie jest 32tydz.bo nie możliwe,żeby była pomyłka nie dość,że robiłam test owulacyjny,miesiączke zawsze punktualnie miałam to jeszcze bete z krwi,poprostu ...
nie wiem co ...po pradziadku chyba który był bardzo wysoki :lol:

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Kaszaaaaaa
qmpeela
Kaszaaaaaa

wiesz co jak ty masz M1 to ja mam M3 :sofunny:

ale u mnie dopiero 28 tygodni kochana a u Ciebie wychodzi na to ze 34!! to prawie 1,5 miesiąca różnicy! ;):smile_move:

Naj prze códowniejszy jest ten komplecik brązowo różowy!! Wmiata !

Tak naprawde u mnie jest 32tydz.bo nie możliwe,żeby była pomyłka nie dość,że robiłam test owulacyjny,miesiączke zawsze punktualnie miałam to jeszcze bete z krwi,poprostu ...
nie wiem co ...po pradziadku chyba który był bardzo wysoki :lol:

Tak naprawde na zdjeciach to to wszystko jakies takie :P
A ten komplet jest khaki, ale te kwiatuszki na spodniach wymiatają xD
No i teraz kurde tak mnie ciągnie do mamci, ze nie wiem a nie mam jak i czym i jeszcze sypie u nas strasznie snieg...
przyznam sie wam, ze zrezygnowałam na dzien dzisiejszy z jazdy autem jako kierowca przez te skurcze... To dla mnie duuzy cios, ale nie mam innego wyjscia...

Odnośnik do komentarza

qmpeela
Kaszaaaaaa
qmpeela

ale u mnie dopiero 28 tygodni kochana a u Ciebie wychodzi na to ze 34!! to prawie 1,5 miesiąca różnicy! ;):smile_move:

Naj prze códowniejszy jest ten komplecik brązowo różowy!! Wmiata !

Tak naprawde u mnie jest 32tydz.bo nie możliwe,żeby była pomyłka nie dość,że robiłam test owulacyjny,miesiączke zawsze punktualnie miałam to jeszcze bete z krwi,poprostu ...
nie wiem co ...po pradziadku chyba który był bardzo wysoki :lol:

Tak naprawde na zdjeciach to to wszystko jakies takie :P
A ten komplet jest khaki, ale te kwiatuszki na spodniach wymiatają xD
No i teraz kurde tak mnie ciągnie do mamci, ze nie wiem a nie mam jak i czym i jeszcze sypie u nas strasznie snieg...
przyznam sie wam, ze zrezygnowałam na dzien dzisiejszy z jazdy autem jako kierowca przez te skurcze... To dla mnie duuzy cios, ale nie mam innego wyjscia...

Nie dziwie ci się ja nie mam skurczy ale mam zamiar pracować tylko do 15 i oddaje auto do warsztatu będzie pod koniec miesiąca dopiero zrobione i w lutym nie zamierzam już dużo jeżdzić bo niestety co 10 kierowca ma cos z banią nie tak a ja już nie chce się denerwować...
Patrzyłam na tabele wzrostu u gin i teraz to się zacznie dopiero jazda !! Z tygodnia na tydzień taki przyrost ,że szok w porównaniu do tego co było do tej pory,ciekawa jestem jak moje rozstępy to zniosą :(:(:(

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

mili7774
ja ostatnio zamówiłam taką wyprawkę dla dziecka i dziś doszła. normalnie jest przesłodka:)
zamówiłam taką żółtą:smile_move:

WYPRAWKA NIEMOWLĘCA PIĘCIOCZĘŚCIOWA roz. 56 (829125795) - Aukcje internetowe Allegro

świetny ten komplecik:) kurcze chyba cosik takiego zamówie:)
Ja właśnie obawiam się tego, że pomimo iż mamuśka naskładała mi już u siebie ogromną ilość ciuchów to będzie tam niewiele typowo niemowlęcych kaftaników i śpiochów... No, ale moze sie myle;)

Kaszaaaaaa
qmpeela
Kaszaaaaaa

Naj prze códowniejszy jest ten komplecik brązowo różowy!! Wmiata !

Tak naprawde u mnie jest 32tydz.bo nie możliwe,żeby była pomyłka nie dość,że robiłam test owulacyjny,miesiączke zawsze punktualnie miałam to jeszcze bete z krwi,poprostu ...
nie wiem co ...po pradziadku chyba który był bardzo wysoki :lol:

Tak naprawde na zdjeciach to to wszystko jakies takie :P
A ten komplet jest khaki, ale te kwiatuszki na spodniach wymiatają xD
No i teraz kurde tak mnie ciągnie do mamci, ze nie wiem a nie mam jak i czym i jeszcze sypie u nas strasznie snieg...
przyznam sie wam, ze zrezygnowałam na dzien dzisiejszy z jazdy autem jako kierowca przez te skurcze... To dla mnie duuzy cios, ale nie mam innego wyjscia...

Nie dziwie ci się ja nie mam skurczy ale mam zamiar pracować tylko do 15 i oddaje auto do warsztatu będzie pod koniec miesiąca dopiero zrobione i w lutym nie zamierzam już dużo jeżdzić bo niestety co 10 kierowca ma cos z banią nie tak a ja już nie chce się denerwować...
Patrzyłam na tabele wzrostu u gin i teraz to się zacznie dopiero jazda !! Z tygodnia na tydzień taki przyrost ,że szok w porównaniu do tego co było do tej pory,ciekawa jestem jak moje rozstępy to zniosą :(:(:(

Ja narazie rozstępów nie mam, ale co bedzie dalej... kto wie... ;)
Ja nie mam nerwów do jazdy, tym bardziej po ostatnich wydarzeniach, wolę żeby mnie wozili ;) :smile_move: Zreszta, jedyna pozycja w jakiej skurcze się nie pojawiają, lub pojawiają sie sporadycznie to na pół leżąco z poduchą pod plecami, za kółkiem chyba mi się to nie uda nie ?;P

Odnośnik do komentarza

Kaszaaaaaa
mili7774
ja ostatnio zamówiłam taką wyprawkę dla dziecka i dziś doszła. normalnie jest przesłodka:)
zamówiłam taką żółtą:smile_move:

WYPRAWKA NIEMOWL�CA PI�CIOCZ��CIOWA roz. 56 (829125795) - Aukcje internetowe Allegro

Bardzo ładna ! A jak gatunkowo ? Szkoda,że nie mają atestu żadnego .

gatunkowo I klasa. jakbym wiedziała to bym z dwie zamówiła:)

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3o3e3k1rdkiz22.png
https://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e93pcqgxe.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hpm51va2su.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Kaszaaaaaa
mili7774
ja ostatnio zamówiłam taką wyprawkę dla dziecka i dziś doszła. normalnie jest przesłodka:)
zamówiłam taką żółtą:smile_move:

WYPRAWKA NIEMOWLĘCA PIĘCIOCZĘŚCIOWA roz. 56 (829125795) - Aukcje internetowe Allegro

Bardzo ładna ! A jak gatunkowo ? Szkoda,że nie mają atestu żadnego .

U nas ciężko chyba o takie atesty? Nie orientuje się wcale:)
Wiem jednak, ze super gatunkowo są ciuszki z h&m smyk, ale już np. z 5 10 15 ja zadowolona nie byłam... :|

Odnośnik do komentarza

mili7774
Kaszaaaaaa
mili7774
ja ostatnio zamówiłam taką wyprawkę dla dziecka i dziś doszła. normalnie jest przesłodka:)
zamówiłam taką żółtą:smile_move:

WYPRAWKA NIEMOWL�CA PI�CIOCZ��CIOWA roz. 56 (829125795) - Aukcje internetowe Allegro

Bardzo ładna ! A jak gatunkowo ? Szkoda,że nie mają atestu żadnego .

gatunkowo I klasa. jakbym wiedziała to bym z dwie zamówiła:)

O widzisz:) to duzy plus, ciekawe jak zniesie pranie? Daj znać jak już upierzesz ;) hyhyhy zarcik ;)
Ja miałam kilka sklepowych nie markowych kompletów od znajomych i powiem szczerze, ze tylko kilka przetrwało próbe praniia, po pierwszym jeszcze większość była ok ale już po kilku... szmateczki sie robiły... haha pocieszac mozna sie tym ze dzidzius bardzo szybko rosnie i jak juz sie sprały to mozna było się tego zwyczajnie pozbyć xD

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...