Skocz do zawartości
Forum

Szczęśliwe Marcowe Mamy 2010... :)


Rekomendowane odpowiedzi

siema !

stocia przykro mi :(

overpowered nawet nie wiedziałam jak sie nazywa ta dieta :) jak byś miała kiedyś czas to ja poprosze kolejne fazy :))))))))))))

Lenka znów puściła pawia i to takiego śmierdzącego żółcią,smierdzi ona ja i łóżko :leeee:

wczoraj odkryłam,ze zamiast maty powinnam kupic stojak na komórke i przytwierdzić go do siedzonka zanim mi reka odpadnie bo telefon jest genialny ! juz pilot sie nie liczy bo sie nie pojawiaja w nim kolorowe cyferki:lol:
a co do 3mc to ja sama nie wiem bo czesto pisza ze wczesniakom powinno sie odejmowac ten za szybki czas czyli niby tak jak by miała 2mc -nie wiem sama ...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Hello hello dziewczynki!:party:

Zuzio i Lenko - wszystkiego naj od Ciotki Kariny!

My na wczorajszej wizycie mieliśmu usg bioderek-wszytsko ok! Jupi!:yipi:

Lekarka tylko mnie trochę załamała na poczataku, spojrzala na wage Miko z urodzenia 3500 , zwazyla i ma 3900 i na mnie z geba,że coś jest nie tak z karmieniem, ze mam nie takie mleko bo mały tak mało przybiera, że go głodze. A ja jej na to, że ze szpitala wychodzil i miał 3290 więc myślę,że nie jest tak źle-je co 2 - 2.5 godziny, fakt jest szczypiorek, ale to nie znaczy,że go głodzę!! Jak zje obydwa cycki, to spokojnie zasypia, więc głodny nie jest! Qfa, dopiero wtedy przyznała,że fakt-nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. :cry: Ehhh... ja myślę, że jest okay-nie wszystkie dzieci musza wyglądac jak reklama Michelin. :yes:

Poza tym dostaliśmy maść na wysypkę Mikiego, i nie jest to skaza, ale nadal mam nie jeść nabiału, dopóki mu całkiem nie zejdzie. Wtedy mogę spróbować stopniowo.

A dziś znów musze iść do US - oni mnie wkurzają, dziś zrobię tam piekło, ostatni raz tam idę - pindy jedne! :grrrrrr:

laninia- trzymam za Was kciuki, żeby sie wszystko unormowało Kochana!

stokrotta- bardzo mi przykro z powodu twego mężą... :-((

Stysia - ta Hania ma oczy jak 5 zł na tym zdjęciu do spania!!To łobuziara mała!

Kaszaaaaaa

Ja dziś mam fryzjera jak mnie skrzywdzi to spale tą bude ! Będzime sobie redzia z pierdla listy pisać:lol:

fajna fryzka, a moja wizja pierdla coraz bliżej! lol!

racuszek
Może byśmy zrobiły ranking pieluch jednorazowych ??

ja używałam Huggies i ta siateczka mi odparzyła pupę Miko, teraz tylko Pampers, a do pielegnacji chusteczki Hipp, krem Hipp a w razie odparzen krem \ z apteki Tormentiol - w 1 dzień goi - polecam!

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Kaszaaaaaa
chyba co nieco widać przynajmniej tak orientacyjnie jak by któraś chciała to moge przepisać,to jest dieta którą dostała babka od lekarza i można na niej jechać latami nawet bo nie szkodzi

kasza stosowalam ta diete przed ciaza i naprawde dziala mi tylko bylo ciezko nie jesc chleba,ale nie wliczajac podstawowki po tej diecie wygladalam najlepiej, a tu 3 miesiace pozniej ciaza:) i wszystko o kant du... rozbic

witam reszte kolezanek:)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cha00x1cmcm3g.png

Odnośnik do komentarza

martab0
Kaszaaaaaa
chyba co nieco widać przynajmniej tak orientacyjnie jak by któraś chciała to moge przepisać,to jest dieta którą dostała babka od lekarza i można na niej jechać latami nawet bo nie szkodzi

kasza stosowalam ta diete przed ciaza i naprawde dziala mi tylko bylo ciezko nie jesc chleba,ale nie wliczajac podstawowki po tej diecie wygladalam najlepiej, a tu 3 miesiace pozniej ciaza:) i wszystko o kant du... rozbic

witam reszte kolezanek:)

wiem,że jest fajna bo też ja robiłam i schudłam pomimo że i tak jadałam chleb i słodycze :) Z resztą ja zawsze wprowadzam do diet swojie innowacje a jak nie działa to stwierdzam ,że dieta do dupy:lol:

Redzia nawet gdyby to była wina twojego mleka to do cholery na 90% nie masz wagi dla noworodków w domu i od tego jest pediatra,po choler się chodzi do lekarza !!

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

a swoja droga to jak przyszłam ze szpitala to z 1.5 tygodnia jadłam takie gówno jak tam serwowali czyli gotowane miesko i warzywa a jak zaczełam porzadnie jesc
;masło,tuńczyk,jajka do zup śmietana to nie dość,że wiecej mleka miałam to Lenka o wiele szybciej sie najadała i tak sobie pomyślałam ze skoro ty bez tego nabiału lecisz to pewnie masza jakies braki bo to nie tak łatwo uzupełnić

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

stokrotka_87
jeja byscie widzialy jaki mam "nieporzadek" :hahaha: w domu... syf na calego.. nie ma gdzie chodzic i w czym jesc... a ja strajkuje i chu* wielki!!!!!!! nie kiwne palcem......... R mowi ze ja calymi dniami nic nie robie... to ja mu kur** teraz pokaze..jak ja nic nie robie !! palant...:nerw:

faceci potrafia byc bardziej upierdliwi niz hemoroidy:)
strajkuj strajku niech sie nauczy!!!!!!!!!!!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cha00x1cmcm3g.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej ! :)

Ja tak na szybko:)

kaszaaaaa Super fryzior :)

Redberry Co do TORMENTIOLU zawiera on kwas borny i nie powinno się go stosować do 3roku życia. Ja osobiście nie stosowałam przy Lenie i Nince też leczyłam odparzenie bepanthenem. A odparzały nas pieluszki teraz używam tylko pampków niczym nie smaruje i pupa jest śliczna :)

Odnośnik do komentarza

właśnie się zryczałam... :cry::cry:

Mikołaj wypił obie piersi, jakiś niespokojny, to zrobiłam mu herbatke na kolki i wypił 40 ml! i wypiłby wiecej, ale sie zakrztusil, boto nie była butla do herbatek..... znak, ze sie nie najada, jezu, głodze swe dziecko....... tak mi źle.... :cry:

Kaszaaaaaa

Redzia nawet gdyby to była wina twojego mleka to do cholery na 90% nie masz wagi dla noworodków w domu i od tego jest pediatra,po choler się chodzi do lekarza !!

no tak, wiem. ehh... dokładnie. co począć.

Kaszaaaaaa
a swoja droga to jak przyszłam ze szpitala to z 1.5 tygodnia jadłam takie gówno jak tam serwowali czyli gotowane miesko i warzywa a jak zaczełam porzadnie jesc
;masło,tuńczyk,jajka do zup śmietana to nie dość,że wiecej mleka miałam to Lenka o wiele szybciej sie najadała i tak sobie pomyślałam ze skoro ty bez tego nabiału lecisz to pewnie masza jakies braki bo to nie tak łatwo uzupełnić

wiesz co? coś w tym musi być... Miko teraz chce jeść co chwilę, nie najada się.... co 1.5 lub 2 godziny chce jeść... :-(((((

laninia
Redzia co za pinda jedna!! trzeba z nią było pojechać jak z dziką świnią! zarzucać ci że głodzisz dziecko, co za tupet!!

no tupet, ale chyba ma racje... :cry::cry:

laninia
kaszaaaa ty jesteś agentka nie do podrobienia ;c).

hhehehehe, swiete słowa!

stokrotka_87
jeja byscie widzialy jaki mam "nieporzadek" :hahaha: w domu... syf na calego.. nie ma gdzie chodzic i w czym jesc... a ja strajkuje i chu* wielki!!!!!!! nie kiwne palcem......... R mowi ze ja calymi dniami nic nie robie... to ja mu kur** teraz pokaze..jak ja nic nie robie !! palant...:nerw:

niech ma za swoje, a co jemu rączki do pupki przyrosły??

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

stokrotka_87

zebys wiedziala !! swietne porownanie...rzeczywiscie moj hemoroid mnie tyle nie nawkurw** co R !!!!!!!!
przyszedl dzis i sie pyta..co mam na obiad.. a ja mowie..w szafce sa zupki chinskie !! poszedl se po zupke do babci za plot i bardzo dobrze !!:36_2_39:

hyhyhy :lol:
co do Pana Hemo, to mój się odezwał, jeden się wchłonął a ten drugi mi dziś dkouczył i nawet miałam kilka kropel krwi na papierze...masakra - Stocia a jak u Ciebie? Byłaś u lekarza?

qmpeela

Redberry Co do TORMENTIOLU zawiera on kwas borny i nie powinno się go stosować do 3roku życia. Ja osobiście nie stosowałam przy Lenie i Nince też leczyłam odparzenie bepanthenem. A odparzały nas pieluszki teraz używam tylko pampków niczym nie smaruje i pupa jest śliczna :)

a mi go poleciła położna..... :/

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Redzia Tylko spokojnie! Na pewno go nie głodzisz! Karm częściej być może właśnie przechodzicie kryzys 6tygodnia, mniej więcej w tym czasie dziecko zaczyna potrzebować więcej a piersi jeszcze nie produkują tyle ile mały by zjadł. Nie łam się ja przechodziłam to i z Lenką i (juz) z Ninką, 24h leżenia z cycem w buzi i produkcja się normowała.

Odnośnik do komentarza

qmpeela
Redzia Tylko spokojnie! Na pewno go nie głodzisz! Karm częściej być może właśnie przechodzicie kryzys 6tygodnia, mniej więcej w tym czasie dziecko zaczyna potrzebować więcej a piersi jeszcze nie produkują tyle ile mały by zjadł. Nie łam się ja przechodziłam to i z Lenką i (juz) z Ninką, 24h leżenia z cycem w buzi i produkcja się normowała.

poważnie? jest coś takiego? dużo pijesz między karmieniami?

ja już sama nie wiem, już dzwoniłam do swej lekarki, kazała mi kupić Nan HA1 i dokarmiać.

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Redzia Stocia ja nie chce siać paniki, ale wiem, że tormentiol i maści robione na odparzenia dla dzieci (nie wszystkie oczywiscie, ale wiekszosc) zawieraja kwas borny. A kwas borny u dzieci z tak cienka skórka przechodzi do krwioobiegu i ma toksyczne działanie i się odkłada w organizmie. Ja nie stosuje, ale każda z nas ma swój rozum poza tym ja nikomu swoich przekonań nie narzucam. Informuje tylko :)

Odnośnik do komentarza

qmpeela
Redzia Stocia ja nie chce siać paniki, ale wiem, że tormentiol i maści robione na odparzenia dla dzieci (nie wszystkie oczywiscie, ale wiekszosc) zawieraja kwas borny. A kwas borny u dzieci z tak cienka skórka przechodzi do krwioobiegu i ma toksyczne działanie i się odkłada w organizmie. Ja nie stosuje, ale każda z nas ma swój rozum poza tym ja nikomu swoich przekonań nie narzucam. Informuje tylko :)

muszę się doedukować w tym temacie. dzięki za info.

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Redzia kochana for U


Kryzys laktacyjny pojawia się zazwyczaj w 3 i 6 tygodniu życia dziecka oraz w 3 i 9 miesiącu. Charakteryzuje się tym, że piersi są miękkie, mleko z nich nie wycieka, a dziecko wydaje się być głodne i niespokojne.

Kryzys laktacyjny fot. blog.goetter.fr

Pojawianie się kryzysów może być związane ze stresem i zmęczeniem, ze zmianami hormonalnymi u mamy oraz najczęściej z tzw. skokami rozwojowymi dziecka i można to wytłumaczyć potrzebą dostosowywania się składu pokarmu do rosnącego i zmieniającego się organizmu niemowlaka (na tym między innymi polega doskonałość mleka matki!).

Wtedy rzeczywiście ilość pokarmu jest chwilowo mniejsza niż w danym momencie dziecko by chciało, natomiast na pewno nie jest to związane z trwałym spadkiem laktacji.

Wiedza o tym, że kryzys jest czymś normalnym, potrzebnym i sposobach na jak najszybsze wyjście z kryzysu jest niezwykle istotna, gdyż niewiedza na ten temat bardzo często skłania matki (a już na pewno babcie) do sięgnięcia po butelkę ze sztuczną mieszanką. Można nawet powiedzieć, że jest to strategiczny moment, od którego zależy udane karmienie.

Rady:

* jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi (takie zwariowanie karmienie "na okragło" nie potrwa dłużej niż 2-3 dni)
* nie podawaj dziecku butelki ze sztucznym pokarmem,

Odnośnik do komentarza

stokrotka_87
qmpeela
Redzia Stocia ja nie chce siać paniki, ale wiem, że tormentiol i maści robione na odparzenia dla dzieci (nie wszystkie oczywiscie, ale wiekszosc) zawieraja kwas borny. A kwas borny u dzieci z tak cienka skórka przechodzi do krwioobiegu i ma toksyczne działanie i się odkłada w organizmie. Ja nie stosuje, ale każda z nas ma swój rozum poza tym ja nikomu swoich przekonań nie narzucam. Informuje tylko :)

Matko Boska co Ty mowisz... :36_2_39:
ale sie teraz wystrachalam.........
a ja nawet nie wiem co to za masc ta co mam... shit...
chyba sobie ja odpuszcze i jak bede na szczepieniu to poprosze pediatre o jakas masc..

Wiesz dużo czytałam na ten temat bo małą mi strasznie odparzyły pieluchy miała wielki czerowny placek i zaczęło to wyglądać jak odczyn pieluszkowy, byłam przerażona i właśnie wtedy dowiedziałam się o tych maściach bo to właśnie kwas borny ma to super działanie, i dlatego tak świetnie goi :) Ja sobie darowałam po co truć? I tak już środowisko je truje więc ja dodatkowo nie zamierzam :)

Odnośnik do komentarza

qmpeela
Redzia kochana for U


Kryzys laktacyjny pojawia się zazwyczaj w 3 i 6 tygodniu życia dziecka oraz w 3 i 9 miesiącu. Charakteryzuje się tym, że piersi są miękkie, mleko z nich nie wycieka, a dziecko wydaje się być głodne i niespokojne.

Kryzys laktacyjny fot. blog.goetter.fr

Pojawianie się kryzysów może być związane ze stresem i zmęczeniem, ze zmianami hormonalnymi u mamy oraz najczęściej z tzw. skokami rozwojowymi dziecka i można to wytłumaczyć potrzebą dostosowywania się składu pokarmu do rosnącego i zmieniającego się organizmu niemowlaka (na tym między innymi polega doskonałość mleka matki!).

Wtedy rzeczywiście ilość pokarmu jest chwilowo mniejsza niż w danym momencie dziecko by chciało, natomiast na pewno nie jest to związane z trwałym spadkiem laktacji.

Wiedza o tym, że kryzys jest czymś normalnym, potrzebnym i sposobach na jak najszybsze wyjście z kryzysu jest niezwykle istotna, gdyż niewiedza na ten temat bardzo często skłania matki (a już na pewno babcie) do sięgnięcia po butelkę ze sztuczną mieszanką. Można nawet powiedzieć, że jest to strategiczny moment, od którego zależy udane karmienie.

Rady:

* jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi (takie zwariowanie karmienie "na okragło" nie potrwa dłużej niż 2-3 dni)
* nie podawaj dziecku butelki ze sztucznym pokarmem,

dziękuję bardzo - mam mętlik w głowie, mnie się do tej pory wydawało, że wszystko jest w porządku, ale wczoraj ta lekarka a dzis położna i mam doła..

akurat połozna przyszła jak kamiłam, a mały tak ssał jakby nie chcał i ona to zobaczyła i była u mnie z 2 godziny, że mały niespokojny, głodny, ze chce ssac i tak dalej... i zrobiłam ta herbatke jemu i pił!! :/ więc ona do mnie, że godny i w ogóle...

stokrotka_87
Redzia wiesz ze psychika i nastawienie do karmienia odgrywa bardzo wazna role w karmieniu... powiedzialabym wrecz ze wieksza niz to co zjadasz... bo jedza suchy chleb i zapijajac woda pokarm bedzie.. jesli ty bedziesz pozytywnie nastawiona do karmienia takze...WYLUZUJ POSLADY !!
cos sobie ubzduralas niedobrego.. sluchaj kochana.. nie stresuj sie.. wyluzuj.. co ma byc to bedzie.. karm tak jak potrafisz i jedz tyle ile potrzebujesz i ciesz sie z karmienia bo to jedne z najlepszych chwil w tym okresie i dla ciebie i Mikolajka ::): powodzonka :Usteczka:

dzięki Kochana!!! :Usteczka::Usteczka::Usteczka:

jestem pozytywnie nastawiona do karmienia,ale nie chce by był głodny... och, jakie to trudne wszystko.

stokrotka_87
qmpeela
Redzia Stocia ja nie chce siać paniki, ale wiem, że tormentiol i maści robione na odparzenia dla dzieci (nie wszystkie oczywiscie, ale wiekszosc) zawieraja kwas borny. A kwas borny u dzieci z tak cienka skórka przechodzi do krwioobiegu i ma toksyczne działanie i się odkłada w organizmie. Ja nie stosuje, ale każda z nas ma swój rozum poza tym ja nikomu swoich przekonań nie narzucam. Informuje tylko :)

Matko Boska co Ty mowisz... :36_2_39:
ale sie teraz wystrachalam.........
a ja nawet nie wiem co to za masc ta co mam... shit...
chyba sobie ja odpuszcze i jak bede na szczepieniu to poprosze pediatre o jakas masc..

właśnie czytam na necie o tym...

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...