Skocz do zawartości
Forum

Porady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj pierwszy raz.
Przeglądałam dotychczasowe posty, jednak nie znalazłam odpowiedzi na moj problem.
Jesli przeoczyłam post prosze o podanie linka.

Poszukuje informacji na temat badań, które powinnam wykonać.
A od początku w skrócie;
Mam 31 lat, cykle regularne , badanie ostatnie gin - "fizycznie wszytsko dobrze "
Staramy sie o dziecko od 4 miesięcy.Od ponad roku nie biore tabletek antykonc.
Ok 10 lat temu zdiagnozowano u mnie niedoczynnośc tarczycy.
Leczyłam sie ok 5-6 lat (Jodid 100, Letrox 25) . W kolejnych latach po odstawieniu leków, kontrolne badania i "uregulowanie gruczołu". Badania TSH w normie tak twierdzil lekarz (nie mam wartosci analiz przy sobie ) Usg dobe, bez zmain, bez powiększonych płatów.

Po kolejne nieudanej próbie zajścia w ciążę zaczęłam sie niepokoic i szukać odpowiedzi w necie. Znalazłam powiążanie z niedoczynnościa tarczycy, niskim poziomem progesteronu , a wysokim prolaktyny.
Pytanie:
1. czy lekarz rodzinny może zlecić badania szczegółowe hormonów tarczycy?
2. czy lekarz rodzinny moze zlecic równiez badania hormonów płciowych, czy musi to byc zalecenie ginekologa?

Pytam , bo mieszkam za granica i mam ograniczony czas dzialania.

Czy któraś z forumowiczek zna ten temat może ??

dziekuje z góry za pomoc
pozdrawiam
Aga

Odnośnik do komentarza

Witam,
ja miałam podobne problem, przede wszystkim wysoki poziom prolaktyny, lekarka powiedziała, że na szczegółowe badania wyśle mnie po 8 cyklach starań, na prolaktyne brałam Bromergon i po 6 cyklu okazało się, że jestem w ciąży, a teraz jestem mamą 3 miesięcznego synka. Niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytania, ale przede wszystkim myśl pozytywnie i życze szybciutko maluszka:-)pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62613.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62612.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze pod koniec czerwca , pełna obaw dostałam zalecenie na badania hormonalne -podstawowe, lepiej nie robic ich na własna rękę, a tylko te które zleci ginekolog.
Badanie takie polega na pobraniu krwi w 3-4 dniu cyklu czyli zaraz po miesiączce. Nie ma znaczenia czy na czczo czy rano. Moj mąz dostał z kolei zalecenie zbadania nasienia- tzw badanie rozszerzone nasienia.potem wyniki sie analizuje i zaleca np leki.
U mnie okres sie nie pojawił ,więc sytuacja sie wyjasniła prawie dwa tygodnie temu, bo sie okazało ,ze jestem w ciązy.
Wiec teraz czekam na pierwsze badanie Usg oraz inne analizy przy tym wykonywane(morfologia, cukier itp)

Moja ginegolog powiedziała mi wg mnie wazna rzecz, zeby nie robic zadnych Usg ani badań inwazyjnych przy macicy, w pierwszych tygodniach ciązy( do 12 tyg) jest ona wtedy na tyle wrazliwa ,ze po ingerencji, moze nastapić ból , krwawienie i niestety po ciązy... na badanie zawsze bedzie czas.
RĘCE PRECZ OD MACICY !!!

Pozdrawiam
Aga

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...