Skocz do zawartości
Forum

Kwas foliowy? Czy aby nie za poźno?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość trampeczka

no sens kas foliowy to podstawa, lekarz nie musi Ci tego mówić, zawsze wydawało mi się, że każda kobieta wie, że kwas foliowy to podstawa, jestem zszokowana że niektóre kobiety nie posiadają takiej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Gość mamamama2

Ja nie brałam kwasu foliowego ani przed ciążą, ani w ciąży i wszystko przeszłam idealnie, książkowo. Wyniki badań zawsze miałam bardzo dobre. Jak lekarz kazał mi go brać profilaktycznie, to wzięłam kilka tabletek i po każdej z nich (niedługo po połknięciu aż do końca dnia) czułam się fatalnie, więc zrezygnowałam. Spytałam się fachowca i okazało się, że tylko jak ma się niedobór tego kwasu lub jakieś zagrożenie lub nieprawidłowości, to jest on potrzebny, a normalnie to tylko na wszelki wypadek do końca 3 miesiąca, potem już nie. A tak prywatnie powiedział, że nie trzeba go brać wcale jak jest wszystko dobrze. Kiedyś kobiety latami nie miały pojęcia że trzeba brać kwas foliowy a rodziły normalnie. Przymus żeby go brać to moda ostatnich lat.

Odnośnik do komentarza

A wiesz jak różni się żywność od tej 10-20 lat temu? Jedząc teraz żywność wysoko przetworzoną musimy się liczyć z tym, że organizm potrzebuje suplementacji witamin, zwłaszcza w ciąży, a już szczególnie osoby, które maja słabe wyniki badań, itp. Folik - jak już wspomniano nikomu nie zaszkodził. Wady rozwoju cewy nerwowej u dzieci to już kolejny powód żeby jednak go przyjmować.

Odnośnik do komentarza

oczywiście że masz masę racji bo przecież nie wszystkie witaminy jesteśmy w stanie pobrać z warzy i owoców, nie da się po prostu dlatego mój ginekolog polecił mi mama dha bo ma kompleks niezbędnych witamin potrzebnych każdej przyszłej mamie.

Odnośnik do komentarza

100 gramow soczewicy dziennie zapewni wam ok 50 procent dziennego zapotrzebowania na kwas foliowy. Ogólnie racjonalna, zdrowa, zwlaszcza roslinna dieta jak najbardziej moze wyeliminowac problem z jakimis niedoborami, wiec nie mowcie proszę ze bez suplementacji nie ma zdrowego dziecka. Owszem, zyjemy w czasach gdy zywnosc jest przetworzona w jakims stopniu ale to od was zalezy co wkladacie do ust. Warzywa, owoce czy kasze i madre komponowanie posilkow od niedoborow chroni lepiej niz magiczne suplementy, ona powinna byc podstawa i w razie watpliwosci mozna suplementowac zeby dodatkowo uczynic sie pewniejsza o zdrowie dziecka.

Odnośnik do komentarza

ja z kolei brałam folik ma niezbędną dzienną dawkę witamin które koniecznie trzeba przyjmować w trakcie ciąży więc nie zmieniałam na nic innego, bo wiedziałam, że folik wystarczy aby zapewnić spokój mi i mojemu dziecku.

Odnośnik do komentarza
Gość MalgosiaGosia

Ja zaczęłam brać witaminy mama dha premium od drugiego miesiąc ciąży. Lekarz powiedziała, że witaminy plus kwas foliowy to lepsze rozwiązanie niż sam kwas foliowy, gdyż dzieko potrzebuje dużo składników odżywczych, a nie wszytko mogę zapewnić mu z pożywienia. Najlepeij pójść do lekarza jeszcze raz i zapytać co poleca :)

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie jest za późno. Branie kwasu foliowego przed ciążą i w trakcie niej zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej i zostało to potwierdzone wieloma badaniami.
[reklama usunięta]
Biofer to kwas foliowy, żelazo i witamina C.
Moga przyjmować go:
kobiety w ciąży i karmiące piersią
osoby przemęczone
osoby źle odżywiające się
kobiety z obfitą menstruacją

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie jest za późno. Kwas foliowy zaleca się brać do końca trwania ciąży, żeby układ nerwowy i mózg dziecka rozwinęły się prawidłowo. Można to rozwiązać w ten sposób, żeby brać suplementy [reklama usunięta], które mają nie tylko kwas foliowy, ale szereg innych niezbędnych witamin, które należy przyjmować w czasie ciąży. Mało kto przyswaja dzienne zapotrzebowania witamin wyłącznie z jedzenia, czasem jest to wręcz niewykonalne, więc trzeba sięgać po zestawy witamin.

Odnośnik do komentarza
Gość tamaraszyk

To jak najszybciej zacznij brać witaminy, mama DHA premium to świetny zestaw, zawiera wszystko to, co zaleca PTG, i to już w odpowiednich dawkach. Ja co prawda już jestem po porodzie, ale lekarz mówi, że spokojnie dopóki karmię to wciąż mogę je brać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...