Skocz do zawartości
Forum

Grudnioweczki 2009 :))))


Rekomendowane odpowiedzi

panna-em
szukam na allegro leżaczka dla Maji
moze ktoras doradzi z wlasnych doswiadczen albo cos :D:D:D bo ja juz nie wiem jaki wybrac :Szok:

leżaczek jest super ten co ma netka....taki o....moja koleżanka go ma i jest super zadowolona teraz smyk ma 2 latka i siedzi nanim jak na krzesełku...
FISHER PRICE LEĹťACZEK BUJACZEK OD SS!!! (913182557) - Aukcje internetowe Allegro
w nim sie dziecko tez bawi...ja nie kupowałam bo kolega nam ze swojej córci przywiózł a jak mała będzie juz siedziała to mam z ani takie krzesełko z zabawkami wiec nie było sensu ale miałam kupowac właśnie taki albo...
LEĹťACZEK BUJACZEK RAINFOREST NOWOSC! FISHER-PRICE (911561742) - Aukcje internetowe Allegro
z tym że ten drugi bedziesz miała na krótko wiec....

gosiaj
panna- mi do tej pory wszyscy mowili, ze herbatek nie trzeba jak dziecko jest 100% na cycku- bo to pierwsze mleko jak herbatka...

wiesz różnie mówią....tak do 4 - 5 miesiąca zalecają karmienie w nocy ale jak dziecko większe jest to już w nocy nie tylko gdzieś koło 21 - 22 potem ew. herbatke i dopiero rano - dziecko jak jest w takim wieku to po prostu chce possac....jest przyzyczajone do jedzenia...i tez lepiej podobno jak ząbkuje to dać w nocy wode niz herbatke ze względu na próchnice.....pozatym żołądek mósi pare godzin odpocząć od trawienia...


http://www.suwaczki.com/tickers/82docwa1zyg7nb5a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2vcqg6w42rjgz.png

Odnośnik do komentarza
Gość agula7777

Chwilka przerwy:):36_2_51:
Mia już Ci przygowałam wielka sterte prasowania-może da się wysłać mailem?hihi
Panna jeśli maluszek jest tylko na cycu,to nie daje sie herbatek:)-Gosia dobrze napiała:)),a z tymi ząbkami to tak nie dokońca wierze,hihi bo jak moja Patka miała ząbki to dalej ją karmiłam w nocy:))
Yasmelka:) to kiedy Ci przesłac obiadek?

Odnośnik do komentarza

agula7777
Chwilka przerwy:):36_2_51:
Mia już Ci przygowałam wielka sterte prasowania-może da się wysłać mailem?hihi
Panna jeśli maluszek jest tylko na cycu,to nie daje sie herbatek:)-Gosia dobrze napiała:)),a z tymi ząbkami to tak nie dokońca wierze,hihi bo jak moja Patka miała ząbki to dalej ją karmiłam w nocy:))
Yasmelka:) to kiedy Ci przesłac obiadek?

łoj tam...każda matka będzie wiedziła co dla dziecka dobre... my tylko możemy pisac co która słyszała a i tak każda zrobi co zechce...np. ja tutaj to co słyszałam i czytałam napisałam jako ciotecka dobra rada a przyszła taka piczka agula i obaliła me tezy :P


http://www.suwaczki.com/tickers/82docwa1zyg7nb5a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2vcqg6w42rjgz.png

Odnośnik do komentarza

agula7777
Chwilka przerwy:):36_2_51:
Mia już Ci przygowałam wielka sterte prasowania-może da się wysłać mailem?hihi
Panna jeśli maluszek jest tylko na cycu,to nie daje sie herbatek:)-Gosia dobrze napiała:)),a z tymi ząbkami to tak nie dokońca wierze,hihi bo jak moja Patka miała ząbki to dalej ją karmiłam w nocy:))
Yasmelka:) to kiedy Ci przesłac obiadek?

dawaj na meila...heheheh


http://www.suwaczki.com/tickers/82docwa1zyg7nb5a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2vcqg6w42rjgz.png

Odnośnik do komentarza
Gość agula7777

yasmelka
agula7777
Chwilka przerwy:):36_2_51:
Mia już Ci przygowałam wielka sterte prasowania-może da się wysłać mailem?hihi
Panna jeśli maluszek jest tylko na cycu,to nie daje sie herbatek:)-Gosia dobrze napiała:)),a z tymi ząbkami to tak nie dokońca wierze,hihi bo jak moja Patka miała ząbki to dalej ją karmiłam w nocy:))
Yasmelka:) to kiedy Ci przesłac obiadek?

łoj tam...każda matka będzie wiedziła co dla dziecka dobre... my tylko możemy pisac co która słyszała a i tak każda zrobi co zechce...np. ja tutaj to co słyszałam i czytałam napisałam jako ciotecka dobra rada a przyszła taka piczka agula i obaliła me tezy :P

:36_2_14::36_2_14::36_2_14::36_2_14:ale ja chciałam dobrze....i tylko napisałam co myśle. W takim razie juz mnie nie ma,papapappapa

Odnośnik do komentarza

gosiaj
panna- mi do tej pory wszyscy mowili, ze herbatek nie trzeba jak dziecko jest 100% na cycku- bo to pierwsze mleko jak herbatka...

no tak. Ja daje herbatke z kopru wloskiego a zanim Maja ją piła to miałam nawinąć na palec gazik, zamoczyc w przegotowanej wodzie i czasami jej buzie w srodku czyscic

gosiaj
panna-em
Gosiu ja wiem że jak dzieciatko ma juz ząbki to lepiej nie karmic w nocy, tak mi mowili w szpitalu. ::):

tego nie wiem z wlasnego doswiadczenia, wiec sie jeszcze nie wypowiadam- jak bedzie mi dane tak dlugo karmic to wtedy sie wypowiem czy mi juz cycki okaleczyla czy nie...

zreszta pewnie doswiadczone cyckowe mamy dadza nam odpowiedz jak to na prawde jest...

Gosia ale to nie dlatego że Cie pogryzie :oczko: tylko że to źle na ząbki działa ale to chodzi chyba tylko o modyfikowane mleko bo tak miał syn od mojej siostry i w nocy dostawal herbatki bo na jednym ząbku takie dziwne cos mu sie robilo

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

gosiaj
panna-em
yasmelka na inhalacje siedze sobie na krzesle, Maja u mnie na kolanach i przystaiwam jej taką maske do buzi i ona sobie to wdycha. Troche ta maska duza wiec najlepiej jak Maja placze bo wiecej wtedy wdycha ale ona pierwsze przespała całe, na drugich sie rozglądała i ciezko szlo z inhalowaniem a dzis znowu zainteresowana wszystkim poza inhalacją a 4 minuty przed koncem przypomnialo jej sie że lepiej jak popłacze ::):

po usg bioderek jestesmy juz ::): wszystko jest wporzadku ale Pani doktor powiedziala ze za 8 tygodni jeszcze jedno trzeba zrobic bo podobno mają byc dwa. Myslala ze to jest drugie ale jej powiedzialam ze w szpitalu nie zrobili to postawila oczy :hmm:

my na bioderka do kontroli jutro...

panna- pieluchujesz szeroko?

nie, pytalam dzisiaj na tym usg czy to konieczne a ona powiedziala ze nie bo jest wszystko dobrze i ze jakakolwiek dysplazja zaczyna sie jak jeszcze mamy dzidizusia w brzuszku

agula7777
Chwilka przerwy:):36_2_51:
Mia już Ci przygowałam wielka sterte prasowania-może da się wysłać mailem?hihi
Panna jeśli maluszek jest tylko na cycu,to nie daje sie herbatek:)-Gosia dobrze napiała:)),a z tymi ząbkami to tak nie dokońca wierze,hihi bo jak moja Patka miała ząbki to dalej ją karmiłam w nocy:))
Yasmelka:) to kiedy Ci przesłac obiadek?

nie daje sie bo?? ja Maji daje i nie meczymy sie z kolkami bo takie bąki wali ze łoooo ::):

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

witam:D
mam nadzieje ze chlopaczysko mi ni eprzerwie pisania:lol:
musze sie spieszyc,czekam zeby zasnal ,wiec siedze na kanapie z kompem,a chlopczysko na mnie:lol:

jestem po szczepieniu,Emilia dzielnie zniosla,Benjamin sie pobeczal


a teraz o cycowaniu:lol:


panna-em
ja Maji daje herbatke koperkową położna jak przychodzila to mowila że dobrze bo buzie po mleku cycowym płuka i plesniawki sie nie bedą robily bo p[odobno bardzo czesto dzieciom ktore sa tylko na piersi robia sie w buzce plesniawki ::(:



dupa jasiu,po smoczku z butelki takie same szanse na plesniawki:lol:

gosiaj
panna- mi do tej pory wszyscy mowili, ze herbatek nie trzeba jak dziecko jest 100% na cycku- bo to pierwsze mleko jak herbatka...


do pol roku dziecko moze byc na cycu bez herbatek,dopajania,przepajania




panna-em
gosiaj
panna- mi do tej pory wszyscy mowili, ze herbatek nie trzeba jak dziecko jest 100% na cycku- bo to pierwsze mleko jak herbatka...




gosiaj
panna-em
Gosiu ja wiem że jak dzieciatko ma juz ząbki to lepiej nie karmic w nocy, tak mi mowili w szpitalu. ::):


tego nie wiem z wlasnego doswiadczenia, wiec sie jeszcze nie wypowiadam- jak bedzie mi dane tak dlugo karmic to wtedy sie wypowiem czy mi juz cycki okaleczyla czy nie...

zreszta pewnie doswiadczone cyckowe mamy dadza nam odpowiedz jak to na prawde jest...


Gosia ale to nie dlatego że Cie pogryzie :oczko: tylko że to źle na ząbki działa ale to chodzi chyba tylko o modyfikowane mleko bo tak miał syn od mojej siostry i w nocy dostawal herbatki bo na jednym ząbku takie dziwne cos mu sie robilo



dziecko nie majac zebow moze sutka przytrzymac dziaslami
boli:D
doradc.laktacyj. z parent. doradzila(nie ja akurat o to pytalam)zeby w takich sytuacjach wyciagnac sutka,i stanowczo powiedziec ze nie wolno-dziala
w wolnej chwili,jak nie zapomne to poszukam tematu:D


cdn

Odnośnik do komentarza

zgadzam sie z patrycja co do tego dopajania to prawda jesli dziecko jest na piersi nie trzeba dopajac mleko mamy daje wszystko co dla malca potrzebne, a co do butelek to mozna podawac herbatke jesli malec chce ja pic a co do plesniawek to nieprawda ze tylko cycowe bobaski je maja moj w 4 tyg mial plesniawki choc jedziemy na butelce od urodzenia...:)

http://img34.glitterfy.com/10116/glitterfy-flpbk0170243696734.gif

Odnośnik do komentarza

dobry :D

wyspane?? ::):

ehhh smutno na czerwcówkach sie zrobiło ::(:

ja tylko na chwile bo Maja zasnela wlasnie wiec skorzystam i poprasuje to co mialam poprasowac wczoraj :lol: mailem nie dało sie wysłać do Migotki hahaha za duża pojemność :lol:

::): Patrycja, Sandra ale ja nie napisalam że jak dziecko jest na butli to sie nie robią pleśniawki ::):
i tez nie napisalam że trzeba dawac herbatke ::):
Sandra chyba nikt nie daje dziecku nic na siłe ::): wiec jesli pije herbatke to znaczy że lubi ::):

a zresztą ja nie widze nic złego w tym że Maja dostaje herbatke a ma dopiero 2 m-ce ::):

ide rozkladać sprzed i wio z robotą a pozniej na inhalacje

Miłego dnia mamuśki

Patrycja
Emilia była dzielna a podobno to chłopaki nie płaczą ::):

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

agula7777
yasmelka
agula7777
Chwilka przerwy:):36_2_51:
Mia już Ci przygowałam wielka sterte prasowania-może da się wysłać mailem?hihi
Panna jeśli maluszek jest tylko na cycu,to nie daje sie herbatek:)-Gosia dobrze napiała:)),a z tymi ząbkami to tak nie dokońca wierze,hihi bo jak moja Patka miała ząbki to dalej ją karmiłam w nocy:))
Yasmelka:) to kiedy Ci przesłac obiadek?

łoj tam...każda matka będzie wiedziła co dla dziecka dobre... my tylko możemy pisac co która słyszała a i tak każda zrobi co zechce...np. ja tutaj to co słyszałam i czytałam napisałam jako ciotecka dobra rada a przyszła taka piczka agula i obaliła me tezy :P

:36_2_14::36_2_14::36_2_14::36_2_14:ale ja chciałam dobrze....i tylko napisałam co myśle. W takim razie juz mnie nie ma,papapappapa
no to na obiadek chyba nie mam co liczyć....


http://www.suwaczki.com/tickers/82docwa1zyg7nb5a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2vcqg6w42rjgz.png

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

helo:D

Panna wiem,wiem co Ty tam napisalas:D
ale trza trzy grosze swoje wrzucic,nie:lol:


wczoraj mieliemy wieczorowa pora koncert na dwa glosy,tematem przewodnim bylo szczepienie:lol:
dobrze ze nie goraczkowaly:wink:


Milego dnia:)


a i Panienko,lepiej pozno niz wcale...to o tym 2 watku:sofunny:

Odnośnik do komentarza

no to jeszcze kilka slow do karmienia- tez uwazam, za kazda zrobi to co najlepsze dla swojego dziecka- da herbatke, mleko modyfikowane przez caly dzien albo tylko wieczorem, albo 100% cycek jak mozna...i nikomu nic do tego- jedynie tata powinien byc wtajemniczony :-)
ja do zeszlego tygodnia dawalam olivce jeszcze wieczorem moje mleko odciagniete, choc moja polozna ciagle mnie namawiala, zeby juz tego nie robic...a ja mialam to gdzies, bo potrzebowalam dla glowy- zobaczyc te mililitry, ktore wchodza do buzki olivki :-)ale teraz juz nie daje, bo doszlam do porozumienia sama ze soba, ze olivce lepiej pic z piersi niz ze strzykawki. i jest ok.jak bedzie ladnie przybierala to tak zostanie :-)

plesniawek czy kolek nie miala...tfu tfu odpukac w niemalowane!!!!!!!!! czasem steka dlugo i mocno jak kupa idzie....ale robi ich z 8 dziennie, wiec ma dobra przemiane i nic jej nie zalega u zoladku.

aaa..i nadal nie prasuje ubranek dla olivki- tylko piore i susze i prasuja sie na niej :-) wole sie w tym czasie do niej poprzytulac :-)

dzis bylysmy na kontroli usg bioderek i bylo ok, ale za 4 tyg znow do kontroli i pieluchujemy dalej szeroko...pani otropedA obejzala tez na nasze zyczenie olivie i ma pobobnon jakas blokade- jak sie jej glowke przekreca w jedna ze stron, to ciagnie cale cialko ze soba. mamy 6 razy na fizjoterapie pochodzic, a jak to nie pomoze to dopiero wtedy do osteopaty za gruba kase :ehhhhhh:

no i dzis olivka sie 1 raz do TATUSIA usmiechnela- tak swiadomie...kurde ja do niej nadaje caly dzien i usmiechy cwicze, a tu jednak tatus pierwszy usmiech otrzymal...no ale ciesze sie bardzo, bo zasluzyl...:love_pack:

no to na tyle :-):Hi ya!:

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza

gosiaj
no to jeszcze kilka slow do karmienia- tez uwazam, za kazda zrobi to co najlepsze dla swojego dziecka- da herbatke, mleko modyfikowane przez caly dzien albo tylko wieczorem, albo 100% cycek jak mozna...i nikomu nic do tego- jedynie tata powinien byc wtajemniczony :-)
ja do zeszlego tygodnia dawalam olivce jeszcze wieczorem moje mleko odciagniete, choc moja polozna ciagle mnie namawiala, zeby juz tego nie robic...a ja mialam to gdzies, bo potrzebowalam dla glowy- zobaczyc te mililitry, ktore wchodza do buzki olivki :-)ale teraz juz nie daje, bo doszlam do porozumienia sama ze soba, ze olivce lepiej pic z piersi niz ze strzykawki. i jest ok.jak bedzie ladnie przybierala to tak zostanie :-)

plesniawek czy kolek nie miala...tfu tfu odpukac w niemalowane!!!!!!!!! czasem steka dlugo i mocno jak kupa idzie....ale robi ich z 8 dziennie, wiec ma dobra przemiane i nic jej nie zalega u zoladku.

aaa..i nadal nie prasuje ubranek dla olivki- tylko piore i susze i prasuja sie na niej :-) wole sie w tym czasie do niej poprzytulac :-)

dzis bylysmy na kontroli usg bioderek i bylo ok, ale za 4 tyg znow do kontroli i pieluchujemy dalej szeroko...pani otropedA obejzala tez na nasze zyczenie olivie i ma pobobnon jakas blokade- jak sie jej glowke przekreca w jedna ze stron, to ciagnie cale cialko ze soba. mamy 6 razy na fizjoterapie pochodzic, a jak to nie pomoze to dopiero wtedy do osteopaty za gruba kase :ehhhhhh:

no i dzis olivka sie 1 raz do TATUSIA usmiechnela- tak swiadomie...kurde ja do niej nadaje caly dzien i usmiechy cwicze, a tu jednak tatus pierwszy usmiech otrzymal...no ale ciesze sie bardzo, bo zasluzyl...:love_pack:

no to na tyle :-):Hi ya!:
cudna chwila...facet był pewnie w 7 niebie...


http://www.suwaczki.com/tickers/82docwa1zyg7nb5a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2vcqg6w42rjgz.png

Odnośnik do komentarza

jakie to straszne....nie wyobrazam sobie tego......

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09k2phn9pyy.png

30.04.09 13:13- II kreski
11.05.09-zobaczylismy pecherzyk i Ciebie-mala plamke
29.05.09- ruszasz raczkami i nozkami i mierzysz 29mm
16.06.09-masz 67mm, bijace serduszko i jestes zdrowa/y
28.07.09-jestes na 95% dziewczynka, kochana Olivia Marianna, jestes zdrowa i wazysz 281g
06.10-wazysz prawie 1200g i masz prawie 40cm
06.01.10- urodzilas sie o 9:26

Odnośnik do komentarza

Gosia gratulacje dla taty ::):
Czekają Was jeszcze pierwsze kroki no i pierwsze mama i tata :36_3_1: i cała reszta pierwszych osiągnięc ::):

każdą z Nas to czeka :D

a wiecie słyszałąm o takim przesądzie że jesli dzidzia pierwsze powie tata to kolejne dziecko (jesli sie je bedzie chcialo :oczko: ) bedzie chłopcem a jesli powie mama to dziewczynką ::):
Mamuski posiadające wiecej niz jedną sztuke dziecia sprawdziło sie to u Was?? :D

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

yasmelka
tak dzieciaki to nasze najwieksze skarby!!
a jak sie Wam zyje?
Jak finansowo i wogóle lepej niz w pl?

panna-em
Migotka z tym prasowaniem to do Szwecji nie bardzo mi sie chce targać bo zimno jest ::): najblizej mam do Aguli iwec jej podrzuce :lol:

No troszke daleko ale jak co to zapraszam mozna posłac poczta:lol:

panna-em
Gosia gratulacje dla taty ::):
Czekają Was jeszcze pierwsze kroki no i pierwsze mama i tata :36_3_1: i cała reszta pierwszych osiągnięc ::):

każdą z Nas to czeka :D

a wiecie słyszałąm o takim przesądzie że jesli dzidzia pierwsze powie tata to kolejne dziecko (jesli sie je bedzie chcialo :oczko: ) bedzie chłopcem a jesli powie mama to dziewczynką ::):
Mamuski posiadające wiecej niz jedną sztuke dziecia sprawdziło sie to u Was?? :D

U mnie obie coreczki najpierw powiedziały TATA a mam 3 corki :lol:wiec u mnie sie to nie sprawdziło

http://suwaczki.maluchy.pl/li-39268.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-39267.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-39689.png

Odnośnik do komentarza

Migotka27
yasmelka
tak dzieciaki to nasze najwieksze skarby!!
a jak sie Wam zyje?
Jak finansowo i wogóle lepej niz w pl?

panna-em
Migotka z tym prasowaniem to do Szwecji nie bardzo mi sie chce targać bo zimno jest ::): najblizej mam do Aguli iwec jej podrzuce :lol:

No troszke daleko ale jak co to zapraszam mozna posłac poczta:lol:

panna-em
Gosia gratulacje dla taty ::):
Czekają Was jeszcze pierwsze kroki no i pierwsze mama i tata :36_3_1: i cała reszta pierwszych osiągnięc ::):

każdą z Nas to czeka :D

a wiecie słyszałąm o takim przesądzie że jesli dzidzia pierwsze powie tata to kolejne dziecko (jesli sie je bedzie chcialo :oczko: ) bedzie chłopcem a jesli powie mama to dziewczynką ::):
Mamuski posiadające wiecej niz jedną sztuke dziecia sprawdziło sie to u Was?? :D

U mnie obie coreczki najpierw powiedziały TATA a mam 3 corki :lol:wiec u mnie sie to nie sprawdziło
u mnie tez sie nie sprawdzilo


http://www.suwaczki.com/tickers/82docwa1zyg7nb5a.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2vcqg6w42rjgz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...