Skocz do zawartości
Forum

Mamusie z przełomu 2007/2008


Gość kwiatuszek9876

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatuszek9876

oo madzius nie przejmuj sie napewno niedlugo mu wyjda . Ja poklocilam sie z moim M wczoraj i sie nie odzywamy bylam robic wlosy i przyjechalam o 2015 a on mala ubral i do rodzicow a przeciesz powinna isc spac oczy czerwone ale nie wzial i poszedl niech sobie idzie zobaczymy kto bedzie ja pozniej usypial jaki bedzie ryk . U nas oczywiscie nbue ma wody jak zawsze wieczorem wiec mala jutro bedzie kapana , sorrty dziewczyny ze tak od tematu odbieglam ale nie mam sie komu wygadac i musialam wam bo uwazam was za fajne babki ktore mnie wysluchaja .
Ciekawe czy jutro bedzie troszke chlodniej

Odnośnik do komentarza

Hejka :) te chłopy to tylko chłopy zawsze cos zrobią nie tak jak maja a potem sie dziwią że kobieta nerwowa i gadają "ale o co ci chodzi" :P:P A jak już bedzie jakis problem to umyja ręce ;)ahh te chłopy
U nas lało całą noc i teraz dalej leje więc zmuszeni jesteśmy siedzieć w domciu, ale zawsze jakies zajęcie sobie znajdziemy a właściwie Kamilek sam sobie znajdzie (obgryzanie opon w wózku ostatnio jego ulubiona zabawa ;) )

Odnośnik do komentarza

Witaj Szani u mnie dzisiejsza noc to tragedia,Kuba wstal o wpol do pierwszej i postanowil pogadac a ze nie bylo chetnych do rozmowy to zmusil nas poprzez zmiane pieluchy,tak sie biedny wysilal az zrobil bobka jak krulik,i w ten oto sposob usnol dopiero o 5.30 jak moj szedl do pracy.Teraz znowu szaleje w lozeczku ze swoim pieskiem pluszowym.Unas sie wypogodzilo to moze uda sie troche poopalac.

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

u nas duchota jak tez bym chciala zeby tak popadalo wkoncu inne powietrze by bylo i mala moze wieej by jadla bo nawet rano po nocy zbytnio mleka nie chciala :(((( Gabrysia budzi sie tylko w nocy jak nie moze sie przewrocic na pleki z brzuszka a takto spi dzis odwalila w nocy taki numer ze lezala w poprzeg lozeczka na srodku i musialam ja polozyc spowrotem bo marudzila ze ale odrazu zasypia . Alicja to nasz dzis dzien do dupy ani nie wyspana ani nic ale pewnie sie polprzysz jak maly pojdzie spac .

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

:Śmiech:heja :Śmiech:
:Uśmiech:widze, ze nie tylko u mnie noc do bani!!!!!!!!:Uśmiech:
mały co chwile mi się budził a tak wogóle to mleka prawie nie chciał mi jeść tylko by pił soczki!!!!!!!!!:Męki:
mysle, że spać nie chciał bo wczoraj była taka duchota, ze ja sama miałąm problemy z zaśnięciem!!!!!:Męki:
co chwile wstawałąmdo małego więc po któryms razie wziełam go do siebie do łóżka!!!!!!:Męki:
:Śmiech:mąż na nocke poszedł więc spalismy samiutcy w łóżku z Kacperkiem!!!!!!!!:Śmiech:
:Histeria:a nawet niewiecie jak mnie mały dziś wystraszył!!!!!!!!!!:Histeria:
:Histeria:budze się koło 6 a go nie ma!!!!!!!:Histeria:
a ta małą cholera raczkuje mi do tyłu tylko i zeszłą z łóżka na równe nogi i stoi i się smieje do mnie a jak to fajowo wygląda jak mu jak stoi i równowagi jeszcze takiej nie może złapać a tak fajnie mu sie pampersik i nóżki raz do :Śmiech::Śmiech:przodu raz do tyłu chwieja!!!!!:Śmiech::Śmiech:
boże teraz to oczy musze miec dookoła głowy!!!!!!!
bo kacperek mnie coraz bardziej zadziwia!!!!!!!!
u nas dzisiaj od rana paskudnie leje ze spacerku napewno nici!!!!!!!
a co tam u was kochane dziewczynki jak tam wasze smyki, jak pogoda u was?
pozdrawiam:Całus:

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

MYszko cos o tym wiem moja tez raczkuje ale tylko do tylu i koniec a co do mleka to jestesmy na tym samym etapie zero mleka tylko soczki ale zje mi tez zupke chrupki kukurydziane wiec nie mam tak zle . Gadalam z kolezanka co jej syn ma astme poweidz mi czy wy w domu macie moze gdzies plesn lub grzyb ?? Bo od tego moze tez dostac dusznosci .
U nas sie teraz rozpadalo wiec jak narazie siedzenie w domku od razu inne powietrze . Mala spi zasnela na brzuszku wiec pedzie ryk jak sie bedzie chciala przewrocic , A twoj maly sie przewraca MYszko z brzuszka na plecki sam ?? Mojej nieraz sie uda ale to rzadko .

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

martusia9876
MYszko cos o tym wiem moja tez raczkuje ale tylko do tylu i koniec a co do mleka to jestesmy na tym samym etapie zero mleka tylko soczki ale zje mi tez zupke chrupki kukurydziane wiec nie mam tak zle . Gadalam z kolezanka co jej syn ma astme poweidz mi czy wy w domu macie moze gdzies plesn lub grzyb ?? Bo od tego moze tez dostac dusznosci .
U nas sie teraz rozpadalo wiec jak narazie siedzenie w domku od razu inne powietrze . Mala spi zasnela na brzuszku wiec pedzie ryk jak sie bedzie chciala przewrocic , A twoj maly sie przewraca MYszko z brzuszka na plecki sam ?? Mojej nieraz sie uda ale to rzadko .


U NAS NIE MA WOGÓLE PLĘŚNI I GRZYBÓW!!!!
MIESZKANKO MAMY CZYŚCIUTKIE!!!!!!!!
Z DALA OD TEGO DZIADOSTWA!!!!!!!!!!!!!
HIHIH
NASZ KACPEREK JUZ SAM SIE PRZEWRACA Z BRZUSZKA NA PLECKI I ODWROTNIE A ILE MA PRZY TYM RADOCHY!!!!!!!!!!!HIIHIHIIHIH
CIEKAWA JAKA DZISIEJSZA BĘDZIE NOC MOZE JĄ PRZESPI OBY!!!!!!!
MÓJ MLEKA DO TEJ PORY NIET ALE ZJADŁ SEREK I POSZEDŁ NYNAĆ!!!!!:Śmiech:

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

MYSZKO nie denerwuj sie ja wiem ze masz czyste mieszkanko tylko tak pisalam bo kolezanka mi mowila ze od tego tez sa dusznosci . Moja niunia tez spi . A powiedz mi dawalas malemu juz kisiel ?

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

martusia9876
MYSZKO nie denerwuj sie ja wiem ze masz czyste mieszkanko tylko tak pisalam bo kolezanka mi mowila ze od tego tez sa dusznosci . Moja niunia tez spi . A powiedz mi dawalas malemu juz kisiel ?


WIESZ CO WŁAŚNIE SIE ZASTANAWIAM BO ZGAZETY JAKIEŚ MAM PRÓBKE JAKIEGOŚ KISIELU DLA NASZYCH DZIECIĄTEK?
A TY PODAWAŁĄŚ JUŻ?

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

martusia9876
no ale widzialam ze stawialas nieraz miniaturki zdjecia ?


A A O TO CI CHODZI!!
NIE DOGADAŁYSMY SIĘ!!!!!!
JAK MASZ ODPOWIEDŻ TO JAK COS TAM PISZESZ TO PONIŻEJ MASZ Dodatkowe opcje A TAM JEST PONIŻEJ DOŁĄCZONE PLIKI ZARZADZAJ ZAŁACZNIKAMI WYBIERASZ POTEM I WTEDY W PRZEGLĄDAJ DAJESZ JAKIE CIĘ INTERESUJE I DAJESZ WYŚLIJ A NA KONIEC ZATWIERDZASZ ODPOWIEDŻ!!!!!!!!!
DAJ ZNAC CZY CI SIĘ UDAŁAO!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

martusia9876
no wlasnie jeszcze nie czytalam w mamo to ja ze kisiel taki podaje sie mluszkowi jak ma roczek ale jest w przepisach kisiel co samemu mozesz zrobic . moze trzeba sprobowac


MARTUSIA JA MAM JAKIS KISIEL MARCHWIOWO-JABŁKOWY Z KAWAŁKAMI OWOCÓW!!!!!!!
TO BYŁO ZW JAKIEŚ GAZECIE DLA MAM!!!!!!
TYLKO NIE PISZE NA NIM OD KIEDY GO MOZNA PODAWAĆ!!!!!!!!!
JA COS WYNALAZŁAM TAKIEGO :
Można podawać kisiel po 6 miesiącu. Oczywiście nie taki z torebki, ale soecjalnie przyrządzony.

Podaję przepis na kisiel:

80ml mleka modyfikowanego
4g mączki ziemniaczanej
1 żółtko

Gotujesz żółtko z mąką na wodzie, ale na trochę mniejszej ilości niż potrzeba
do mleka, na reszcie wody rozrabiasz mleko i jak kisiel zdejmiesz z ognia to
dopiero dodajesz rozrobione mleko i szybko mieszasz.Kisiel możemy podać polany
sokiem owocowym lub z owocami z cukrem podanymi obok kisielu.

Taki przepis na kisiel znalazłam w poradniku Nutricii dla dzieci pow. 1 roku:

- 4 kubeczki musu owocowego Frutapura
- 1 łyżeczka cukru
- 1 czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej
- 1/2 szklanki wody

Musy wymieszać z gorącą wodą (1/4 szklanki), dodać cukier. W małej ilości zimnej wody (1/4 szklanki) rozpuścić mąkę ziemniaczaną. Wlać do przecieru z musów, mieszając. Zagotować. Wlać do miseczki i ostudzić. Do wystudzonego kisielu można dodać świeże owoce. Wówczas kisiel przygotowuje się z 3/4 szklanki wody.

WIĘC SIĘ TERAZ ZASTANAWIAM CZY TAKI SKLEPOWY PODAĆ BO TAM PISZE NA OPAKOWANIU, ŻE TRZEBA DODAC CUKRU!!!!!!!!!!
POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

martusia9876
juz wiem dzieki bardzo . A mam jeszcze pytanko podawalas malemu juz rybe bo teraz wlasnie czytam o tym ze dziecku juz podaje sie rybe od 6 mies


RYBE NIE ALE PODAJE JUZ MAŁEMU CODZIENNIE ŁYŻECZKE TRANU
MOLLER'S TRAN NORWESKI PŁYN 250 ML
ALE MOJEMU MALUSZKOWI BARDZO SMAKUJE JAK MY JEMY OBIADEK TO TROSZKE ZIEMNIACZKÓW, A JAK ZA MIESKIEM PRZEPADA TYLKO TROSZECZKE!!!!!
WIDZE, ZE NIE BĘDZIEMY MIELI Z NIM PROBLEMÓW ON WSZYSTKO BĘDZIE JADAŁ CO MY!!!!!
OBY!!!!!!!!
HIHI

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

tego pierwszego nie moge bo mala jaj nie jej
ja mam taki od 7 miesiaca
0,5 KG CZERWONYCH PORZECZEK
5 LYZEK MAKI ZIEMNIACZENEJ
7LYZEK CUKRU

POLUZ NA SITKO I SPARZ WRZATKIEM PORZECZKI A NASTEPNIE PRZETRZYJ DO MISKI . PRZELUZ DO RONDELKA DOLEJ 2,5 SZKLANKI WODY ZAGOTUJ I PRZECEDZ . WYWAR POSLUDZ I PONOWNIE ZAGOTUJ . MAKE ROZMIESZAJ Z NIEWIELKA ILOSCIA WODY I WLEJ CALYCZAS MIESZAJAC DO WRZACEGO WYWARU . GDY ZGESTNIEJE ODSTAW Z OGNIA . PODAJ DO NIEGO PRZETARTE ODOCE . KISIEL PRZELUZ DO MISECZE I ODSTAW W CHLODNE MIEJSCE

ALE NIE WIEM CZY ZROBIE ZOBACZE CHODZ JUZ SA PORZECZKI

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

martusia9876
tego pierwszego nie moge bo mala jaj nie jej
ja mam taki od 7 miesiaca
0,5 KG CZERWONYCH PORZECZEK
5 LYZEK MAKI ZIEMNIACZENEJ
7LYZEK CUKRU

POLUZ NA SITKO I SPARZ WRZATKIEM PORZECZKI A NASTEPNIE PRZETRZYJ DO MISKI . PRZELUZ DO RONDELKA DOLEJ 2,5 SZKLANKI WODY ZAGOTUJ I PRZECEDZ . WYWAR POSLUDZ I PONOWNIE ZAGOTUJ . MAKE ROZMIESZAJ Z NIEWIELKA ILOSCIA WODY I WLEJ CALYCZAS MIESZAJAC DO WRZACEGO WYWARU . GDY ZGESTNIEJE ODSTAW Z OGNIA . PODAJ DO NIEGO PRZETARTE ODOCE . KISIEL PRZELUZ DO MISECZE I ODSTAW W CHLODNE MIEJSCE

ALE NIE WIEM CZY ZROBIE ZOBACZE CHODZ JUZ SA PORZECZKI


JA BYM ZROBIŁA TYLKO BOJE SIĘ JAK ZAREAGUJE PUPKA MOJEGO MALEŃSTWA NA KISIEL!!!!!!!!!!!!!!
HIHI

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

martusia9876
Moja Tez Nie Sprawia Zadnych Klopotow Z Jedzieniem Je Co Jej Sie Da Bardzo Lubi Miesko Chodz Nie Posmakowala Jej Zupka Z Brokulow I Peere Dyniowe



A BYM SKŁAMAŁA JEST JEDNA RZECZ KTÓREJ NIE LUBI KUPILISMY MU OSTATNIOP ZUPKE Z BOBOWITY POTRAWKA Z KRÓLIKA CZY JAKOŚ TAK I MAŁY ANI SIE TEGO NIE TKNAŁ!!!!!!!!!
WYLĄDOWAŁO W KOSZU I TYLE ZTEGO MIAŁĄM!!!!!!!!!!!!!!!!
ALE WIESZ ZAPACH TEJ ZUPKI JEST PASKUDNY!!!!!!!!:Stop:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...