Skocz do zawartości
Forum

Zarażenie robakami od kota?


Gość Zalamana1

Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny, pisze bo mam problem. Jestem w 5 miesiącu ciąży i dziś przy nakładaniu karmy (mięsne puszki) kotom, zobaczyłam w talerzu larwy robakow(?) oczywiście sprzątam im nabiezaco, nie wiem czy to przez temperaturę wysoka w domu, sie tam zaległy. Czy skąd… w ciąży nie sprzątam im kuwety, robi to mój mąż,

bo panicznie sie boje zarazić czymś od kotów. Ale jednak jakieś buziaczki mi dają. I czy przez te robaki i przez to, ze dawałam im buziaki, mogłam sie czymś od nich zarazić? Oczywiście do tej pory nie miałam nigdy takiej sytuacji a wyniki toksoplazmozy mam dobre, nigdy nie przeszłam, ani nie miałam styczności. Błagam o pomoc i nie ocenianie. 

Odnośnik do komentarza

Będąc w ciąży należy oczywiście uważać, kuwetę sprzątać najlepiej w rękawiczkach, jedzenie niedojedzone przez koty trzeba niezwłocznie posprzątać gdyż przez upały istnieje duże prawdopodobieństwo zalegnięcia się różnych ,,gości". Jeśli masz dobre wyniki toksoplazmozy to raczej nie masz się czym obawiać, ale z dawaniem buziaków kotom raczej bym się wstrzymała wiadomo to jednak zwierzęta które różne rzeczy jedzą, wąchają i liżą. Myślę że dobrym pomysłem byłoby kupno lekartswa na odrobaczenie kotów (o ile nie robisz tego regularnie swoim pupilom) koszt niewielki, ale bedziesz miala pewność że chociaż pod tym względem Twoje koty są zdrowe. Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...