Skocz do zawartości
Forum

W Tatry z dzieckiem


Gość Lenta

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam Twojego syna, nie znam jego potrzeb, nie wiem w jakiej jest kondycji, nie wiem jaką ma osobowość. Nie powiem też ani Tak, ani Nie.

Ja na Rysy, na Giewon, na Kasprowy i latem i zimą, w Dolinę Pięciu Stawów, na Czerwone Wierchy pierwszy raz zabierałem syna w wieku 8 lat.

Dał Radę - to raczej za mocne słowa. Wszedł. Poprostu wędrowaliśmy. Szliśmy spokojnie. Dziecko bez plecaka - jedynie z woreczekiem z litrem wody i poncho. Chodziliśmy Co drugi dzień. Zaczęliśmy od pokochania Doliny Kościeliskiej, od jaskiń, od wejścia na Gubałówkę. Na Rysy w kaskach i z asekuracją. Wszędzie gdzie chcieliśmy weszliśmy- fakt mam trochę doświadczenia w pracy z dziećmi i w chodzeniu po górach. I bardziej patrzyłem na to, czy to ja dam radę. Nie ma miejsca na błędy w decyzjach dorosłego. Wszystko przeanalizowane 100 razy w domu i jeszcze 10 razy w dniu kiedy mieliśmy wychodzić na szlak. Każdy szlak, każdą możliwą sytuację z ewentualnym załamaniem pogody, obtarciem stopy, żywieniem i moim możliwościami. Poza tym mam dziecko z VSD - (wrodzone dziury w sercu), które normalnie fizycznie rozwija się, uprawia sport i nigdy nie mieliśmy z tym żadnego problemu. Nie poszedłbym bez konsultacji z lekarzem. Lekarz dał zgodę bez żadnych przeciwwskazań, ale bez nadmiernego forsowania. Podstawą muszą być tez odpowiednie buty trekkingowe [reklama usunięta].

Rok później już chodziliśmy od schroniska do schroniska. Syn kocha góry jak wszyscy w domu. Od trzech lat już bawi się wspinaczką po skałkach.

Nigdy nie płakał i nie narzekał. Widział i słyszał to co jest najpiękniejsze w Tatrach.

Wszystko zależy od Ciebie i od Twojego dziecka. Decyzja musi być Twoją przemyślaną.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...