Skocz do zawartości
Forum

Harmonogram sprzątania


Gość Linetka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak często wykonujecie poniższe czynności, których nie wykonuje się zazwyczaj przy cotygodniowym sprzątaniu?:

1.mycie lodówki

2.mycie okien

3.zmiana pościeli

4.segregowanie lekow w apteczce

5.sprzątanie za ciężkimi meblami (szafa itp)

6.zmiana firanek

7.pranie dywanów

8.mycie drzwi

9.mycie żyrandoli

10.ukladanie/mycie w szafkach

11.mycie zębów....

sory to ostatnie to żarcik

Jak zapomniałam o czymś to dopiszcie. Próbuje rozpisać sobie taki roczny harmonogram bo dużo pracuje i mam dzieci i jak sobie rozpisuje zadania to dużo łatwiej mi się ogarnąć

Odnośnik do komentarza

1.mycie lodówki - raz w tygodniu

2.mycie okien - 2 razy w miesiącu

3.zmiana pościeli - średnio co 3 tyg ale powłoczki dla chlopa zmieniam częściej

4.segregowanie lekow w apteczce - nigdy, wszystko zżeram na bieżąco 

5.sprzątanie za ciężkimi meblami (szafa itp) - oj rzadko. może raz na dwa miesiące.

6.zmiana firanek - raz w miesiącu

7.pranie dywanów - do tej pory nie zdarzało mi się prac ale od kilku dni mam szczeniaka, so u know 

8.mycie drzwi - raz w tygodniu

9.mycie żyrandoli - raz w tygodniu

10.ukladanie/mycie w szafkach - raz w tygodniu.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
[reklama usunięta]
Odnośnik do komentarza

Codziennie sprzątam na szybko łazienki, mam dwie, przecieram zlew, umywalkę, wannę. Wprowadziłam zasadę, że dzieci by dostać kieszonkowe muszą wykonywać wybrany przez siebie obowiązek domowy lub inaczej muszą posprzątać jakąś część wspolnej przestrzeni, w ubiegły weekend umyły całą kuchnię, do tego same sprzątają swoje pokoje. Środki czysstości polecam natomiast kupowaać w profesjonalnych hurtowniach, są znacznie skuteczniejsze w działaniu niż to co można znaleźć w popularnych sklepach.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

część rzeczy robię sama codziennie np. zmywanie naczyń (choć tylko kilka, bo większość trafia do zmywarki 😛 ), przecieranie blatów, czy nastawianie prania. segregacja i przeglądanie rzeczy odbywa się przynajmniej raz na pół roku. a tak takie gruntowne sprzątanie przy świętach, z firankami, odsuwaniem szafek, czy praniem wykładzin to zazwyczaj raz na kwartał. wtedy biorę ekipę uskuteczniającą sprzątanie mieszkań  [reklama usunięta], bo sama bym to rzuciła po godzinie pucowania 😛

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...