Skocz do zawartości
Forum

wrzodziejące zapalenie jelita grubego


Gość karpatkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karpatkaa

Są tu osoby, które cierpią na tą chorobę albo mają bliskich, którzy chorują?? Tato niedawno się dowiedział o tym, najgorsze dla niego są częste biegunki. Zastanawiam się jaką dietę powinien stosować żeby czuć się dobrze. Będę wdzięczna za każdą informację.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że warto jeść lekko, unikać wysokoprzetworzonej żywności i sztucznych dodatków. Reszta to już różnie bywa, niektórym szkodzi jedno, innym drugie. Czy tato dostał jakieś leki? Nie działają na te biegunki?

Odnośnik do komentarza

Podstawa to lekarz, komplet badań i dobrze dobrane leczenie. Ja wiele miesięcy się mordowałam z tabletkami dopóki mi nie dali granulek. Okazało się, że tabletki mnie jeszcze bardziej podrażniały i dobrze, że trafiłam na mądrego doktora z tymi jelitami, bo nie wiem co by to było ze mną.

Odnośnik do komentarza

 

13 godzin temu, Gość Leonia napisał:

Podstawa to lekarz, komplet badań i dobrze dobrane leczenie. Ja wiele miesięcy się mordowałam z tabletkami dopóki mi nie dali granulek. Okazało się, że tabletki mnie jeszcze bardziej podrażniały i dobrze, że trafiłam na mądrego doktora z tymi jelitami, bo nie wiem co by to było ze mną.

Nie wiedziałam, że farmakologicznie jest coś innego możliwe niż tabletki? 

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycjak

Bardzo ważne jest prawidłowe dopasowanie dawki mesalazyny, więc takie granulki mogą być super rozwiązaniem.  Mesalazyna jest stosowana łagodzącą na dolegliwości w przypadku niektórych chorób przewodu pokarmowego, przebiegających właśnie ze stanem zapalnym.

Odnośnik do komentarza

Właśnie czytam, że takie granulki bierze się pod język i popija, a one swoje działanie zaczynają praktycznie już w żołądku. Może dzięki temu nie będzie konieczna mocno restrykcyjna dieta. Plus granulek też chyba taki, że nie trzeba jak przy tabletkach pilnować czasu posiłku. Zapewne przy zapaleniu jelita grubego ilość posiłków dobrze jest zwiększyć? Ile razy dziennie jecie? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24/7/2022 o 10:54 PM, Gość karpatkaa napisał:

tato je jakieś 5 razy dziennie, stara się jeść lekko ale je w sumie wszystko co nie jest mocno przetworzone, lekarz mu zmienił na te granulki i wiem że tato czuje różnicę

Długo stosował zanim poczuł różnicę? Takie granulki pewnie lepiej się przyswajają z układu pokarmowego. 

Odnośnik do komentarza

Granulki nie mają tych wszystkich substancji pomocniczych, które są w tabletkach. Dodatkowo uwalniają się powoli na całej długości układu pokarmowego i tak jak mówisz są lepiej przyswajalne. Wystarczy jeden raz dziennie brać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...