Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza ciąża w wieku 43 lat


Gość Marika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam 43 lata, od roku mam wspaniałego mężczyznę, ani ja, ani on nie mamy dzieci. Moje poprzednie związki to porażka i w sumie chyba się cieszę, że nie było dzieci, teraz bym miała tylko problemy z tatusiami. Ale z obecnym partnerem jestem bardzo szczęśliwa, bardzo się kochamy. Czuje, że to ten, z którym moglabym mieć dziecko, on też by chciał. Problem to oczywiście wiek. Wiem, że coraz później kobiety mają dzieci, ale ja mam bliżej niż dalej, mam wiele obaw, że dziecko będzie chore (jakaś wada genetyczna), że będą się z niego śmiać w szkole, że ma stara matkę, że to babcia. W ogóle przebieg ewentualnej ciąży mnie martwi, czy ja w tym wieku nie jestem już za stara? Jest tu ktoś, kto tak późno ma pierwsze dziecko? Jak sobie radzicie?

Odnośnik do komentarza

Nie martw się, jeśli zdrowie dopisuje i czujesz się na siłach. Tylko myślę, że może pomóc monitor płodności do pomiarów poziomu lh i wyznaczania dni płodnych, ja np. afrodyty smart używałam i byłam zadowolona bardzo

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Iwo

Jeśli jesteś zdrowa to czemu nie decydować się na ciążę. Kobiety rodzą w tym wieku, w dzisiejszych czasach to coraz powszechniejsze. Zbadaj sobie AMH z krwi, ocenę rezerwy jajnikowej, pomoże ocenić jakie masz szanse na ciążę.

Odnośnik do komentarza

Ja w 2021r zaszłam w pierwszą w życiu ciążę w wieku 43 lat i to od jednego strzału i urodziłam w wieku 44 lat fajną córkę. Ciąża normalna, wszystko poszło dobrze na tyle, że chciano abym rodziła siłami natury. Ale ja nie chciałam porodu sn i zapłaciłam za cesarkę w prywatnej klinice. Genetyk z którym rozmawiałam (bojąc się, że dzieć nie daj Boże urodzi się z wadą)  wyjaśnił, że wady genetyczne zazwyczaj są u dzieci, które w rodzinie miały jakąś historię wad. Nasze babki i prababki rodziły do starości i nie sra*y się, że ciąża po 40-tce to jakieś wielkie halo.

Życzę udanej ciąży i zdrowego dzidziusia. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 5/7/2022 o 2:12 PM, Gość Iwo napisał:

@ Nela, jesteś szczęściarą.. Ja staram się od 4 lat i nic, w tej chwili mam 43 lata.. 

Moim zdaniem udało mi się zajść w ciążę, bo byliśmy na długim miesięcznym urlopie. Stres gra dużą rolę w zachodzeniu w ciążę, musisz odpocząć i się zrelaksować 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...