Skocz do zawartości
Forum

Brak apetytu


Gość KatarzynamamaAleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KatarzynamamaAleksandra

Witam. Problem z synem jest następujący. Jest to wcześniak urodzony 34+0. Długi pobyt w szpitalu (1 miesiąc) z uwagi na nie prawidłowy odruch ssania (karmienie głównie sonda). Syn zaczął bardzo prężyć się przy jedzeniu, krzyczeć itp. Z uwagi na to, że w ogóle nie ulewa, a w czasie jedzenia i często po słychać specyficzne harczenie pediatra stwierdził refluks ukryty. Zalecił leki na refluks debridat, halicit, gastrotuss i zagęszczaczanie pokarmu nutritionem. Starałam się karmić syna w nocy przez sen (tylko w ten sposób normalnie jadł). W dzień dzieliłam mu na male porcje. Dzięki temu zjadał około 800 ml (waga 4,5kg) i przyrosty wagowe były w porządku. Dodam, że do tej pory ściągałam mleko. Jednak od jakiegoś czasu mimo leków i zagęszczacza syna nie da się karmić nawet przez sen, ani na porcję. Przyrosty wagowe są dużo słabsze około 10g dziennie. Przeszłam na mleko modyfikowane (pediatra doradziła bebilon pepti dha) + zagęszczacz. Jednak syn ma po tym straszne gazy (było tak również po moim mleku i zagęszczaczu) . Dodam, że odbijam po każdym karmieniu min. 15 minut przy czym syn również krzyczy i się pręży. Dodatkowo neurologopeda stwierdziła, że syn połyka dużo powietrza przez sposób w jaki pije. Dodaje do mleka bobotic forte, stosuje masaże brzucha i patyczki, delicol, kładę na brzuch przed karmieniem. Jak można byłoby w tej sytuacji poprawić apetyt, aby syn chętniej jadł i przyrosty były prawidłowe? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...