Skocz do zawartości
Forum

Chodzenie na kolanach


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie Mamy. Pisze bo może któraś z Was miała podobną sytuacje. Chodzi o moją córeczkę . 5 kwietnia będzie miała 19 miesięcy. Mała chodzi na nóżkach od mebla do mebla , za rękę wszędzie ale sama jak nie może się niczego złapać to odrazu na kolana. Pożycia wyprostowana na kolanach. 
Od mamy do taty również pójdzie na nóżkach. Na łóżku czy narożniku to aż biega. 

W czwartek mamy termin do fizjoterapeuty. Byliśmy już u jednego mówił ze czekać. 
Byliśmy u psychiatry to mówił ze nie ma czym sie przejmować tylko czekać.

A ja już się coraz bardziej martwie. Na spacerze za rękę potrafi bardzo długo iść . Zatrzymamy się np przy ławce to mała odrazu zaraz na kolanach i tak chodzi. 
kolanka ma już poobijane mimo ze staram sie jej zakładać nakolanniki , ale często je ściąga.

z pchaczem tez śmiga bez problemu tylko gorzej z skracaniem :D 

 Czy któraś z Was miała podobny problem ? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Syn ma teraz 17 miesięcy, 3 miesiące "chodził " tak jak Pani córeczka. Od 3 tygodni zaczął sam chodzić, w momencie gdy nikt nie mógł wziąć go za rękę (mamy niemowlaka w domu, zostałam z nimi sama i podczas karmienia nie jestem w stanie jeszcze chodzić za rękę ze starszym). W końcu się przekonał i poszedł. 

Nie martw się, obserwuj, dobrze, że chodzi choćby za rękę, potrzebuje jeszcze troszkę czasu i przełamania lęku.

Każde dziecko rozwija się w innym tempie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...