Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mama4plus

Wrześniówki 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś tu jeszcze zagląda?

U nas koniec 11tc. Za ok 2 tygodnie pierwsze usg prenatalne. Dzidziuś pięknie rusza rączkami i nóżkami. 
Coś już widać między nóżkami i na 60% chłopiec. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka

Hej, jestem nowa. Termin na 24.09. dzisiaj 11 i 3. Byłam u Gino ale nie zrobił USG twierdząc że za tydzień będę miała prenatalne. Powiem szczerze że jeszcze nawet nie słyszałam bicia serduszka 😥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Agnieszka przytulam. Będzie dobrze. Tydzień szybko zleci. Zastanów się ewentualnie nad zmiana lekarza 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka

Dzięki, ok będę musiała. Prosiłam lekarza o L4 ponieważ pracuje na magazynie, fizycznie. I mam małe dziecko w domu które ciągle choruje. Stwierdził że on wystawia L4 przy zagrożonej ciąży oraz zebym mu przyniosla zaświadczenie że pracodawca nie może mi zmienić stanowiska pracy na lżejsze. I teraz się zastanawiam czy może coś takiego ode mnie zadać zanim pójdę pogadać z szefem?

Może która wie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak to jest z L4.

Osobiście jestem na L4 ale mam wskazania z uwagi na przeszłość ginekologiczna czyli poród przedwczesny (brak dzieci bo była ciąża bliźniacza), poronienie i plamienia a nawet krwawienia. Dodatków mój wiek jest wskazaniem oraz fakt iż w obecnej ciąży nieustannie jest mi słabo, mam mdłości lub wymioty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka

Rozumiem, chociaż mam podobnie jak ty. Mdłości i ciągle zawroty głowy. Moja pierwsza ciążę straciłam w 24 TC i urodziłam martwa córeczkę. Druga ciaza nie była łatwa bo krwawilam, ( łożysko przodujące) i leżałam 2 miesiące na patologii ciąży. Nie powiem że o ta ciążę również się boję dlatego chciałabym zostać w domu i nie przemęczać się za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka

Myślałam o prywatnym lekarzu bo to zupełnie inny rodzaj opieki. Ale na to trzeba mieć kasę, a miałabym ja z L4. Z łaską mi wystawił na 20 dni. Jestem z Warszawy. Będę szukać innego który bez problemu wystawi zwolnienie i będę się czuła zaopiekowana😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PregnancyInScience

CZEŚĆ DROGIE KOBIETKI 🌺 POSZUKIWANE PANIE W 1 TRYMESTRZE CIĄŻY!

Jestem studentką 5 roku psychologii stacjonarnej na Uniwersytecie Wrocławskim 👩‍🎓

Prowadzę badania do pracy magisterskiej, na temat bardzo ważny, bo zgłębiający powiązanie jakości relacji pary oraz jej seksualności 😈 z ciążą i jej aspektami 🤰🤱

Często w natłoku biologicznych i finansowych wyzwań zapominamy o naszym zdrowiu psychicznym i znaczeniu relacji na jakość naszego życia, a ONE MAJĄ ZNACZENIE.

Pilnie poszukuję kobiet w 1 trymestrze ciąży bo bardzo brakuje waszego punktu widzenia kochane!! 🥰 

DO UKOŃCZENIA POTRZEBA WAS JESZCZE TYLKO 19! 🙇‍♀️

Badanie zajmie 15 min, ale jest też świetnym narzędziem do refleksji nad własną relacją oraz do dyskusji z partnerem 👩🏻❤️💋👨🏼

👉 Link do badania: www.profitest.pl/s/45994/vcFKyqk4 👈

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PannaMateczka

Witajcie droge Mamy!

Dołączam do Waszego grona, jutro zaczynamy drugi trymestr, termin 24.09.

Wiem też, że w brzuchu rośnie mi mała kobietka 😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.
Forum troszkę umiera mam nadzieje że się jednak rozkręci. 
U mnie obecnie tp przesunął się na 26.09. Co do płci zdania są podzielone bo najpierw był chłopiec a teraz po usg prenatalnym podobno dziewczynka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już mam synka w wieku prawie 1,5 roku i pełno rzeczy po Nim. 
Z uwagi na fakt, iż nadal nie wiadomo kto mieszka w brzuchu nie zabieram się za wyprawkę. 
Jestem po przejściach i z zasady zakupy robię pod koniec ciąży czyli tak koło 35-36tc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też niestety po przejściach, nigdy nie dotarłam do tego etapu, dlatego nieśmiało pozwoliłam sobie na zakup kocyka i kilku kolorowych pieluszek.

Na szczęście w grudniu siostra urodziła córkę, kuzynka w styczniu, dlatego mnóstwo rzeczy po nich będą dla nas jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dagaaa
W dniu 22/3/2022 o 10:27 AM, Ruda_83 napisał:

Witam.
Forum troszkę umiera mam nadzieje że się jednak rozkręci. 
U mnie obecnie tp przesunął się na 26.09. Co do płci zdania są podzielone bo najpierw był chłopiec a teraz po usg prenatalnym podobno dziewczynka. 

U mnie to samo jestem w 20 tc miał był chłopiec a po usg połówkowym ponoć dziewczynka więc już zgłupiałam ale najważniejsze żeby zdrowe było 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...