Skocz do zawartości
Forum

Stwierdzenie obumarcia ciąży


Gość kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Moja żona nie dostała oczekiwanej miesiączki, postanowila zrobić 30/10/21 badanie beta wynik wyszedł 15,30 mIU/ml. Skontaktowała się z gienekolog i umówiły się na wizyte za około 2 tyg. Dziś z rana (06/11/21) dostała lekkiego plamienia, zadzwoniła o poradę do swojej ginekolog i dostała informacje żeby udała się na izbę przyjęć aby to zbadać. Tak, również zrobiła. Jest w 5 tygodniu ciąży, na usg niestety nic nie było widać bo była wzdeta. Lekarz dodatkowo postanowił zrobić badanie beta i wynik wyszedł 39,4 mIU/ml. Stwierdził obumarcie ciąży ze względu na słaby przyrost i zalecił wizytę za dwa tygodnie u ginekolog. Chciałbym aby ktoś z Państwa mi potwierdził diagnozę lekarza lub wyraził swoje zdanie. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że lekarz ma rację. Beta po 48 godzinach powinna mieć minimalny przyrost 66%, zazwyczaj jest to więcej. Zakładając to minimum to po dwóch dobach powinna być przynajmniej około 41. Po 7 już dużo więcej. Przyrost jest za mały. Ja w 27 dniu cyklu miałam betę 247 a w 29 już 743. Myślę, że była to ciąża biochemiczna niestety. Przykro mi. Może Pan dla pewności wpisać daty i wyniki w kalkulator bety.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gość Sara napisał:

Obawiam się, że lekarz ma rację. Beta po 48 godzinach powinna mieć minimalny przyrost 66%, zazwyczaj jest to więcej. Zakładając to minimum to po dwóch dobach powinna być przynajmniej około 41. Po 7 już dużo więcej. Przyrost jest za mały. Ja w 27 dniu cyklu miałam betę 247 a w 29 już 743. Myślę, że była to ciąża biochemiczna niestety. Przykro mi. Może Pan dla pewności wpisać daty i wyniki w kalkulator bety.

Miałam na myśli po 4, po dwóch powinno być coś koło 25.

Odnośnik do komentarza

Na USG nic nie było widać bo było zwyczajnie jeszcze za wcześnie. Przyrost jest niestety za mały.  Tak jak pisze Sara to ciąża biochemiczna czyli wykryta tylko poprzez  badanie z krwi. Myślę,że obumarcie nastąpiło tuż po zagnieżdżeniu zarodka czyli bardzo szybko. Po prostu natura sama zadecydowała bo cos poszło nie tak na etapie łączenia komórek. Wkrótce  powinno wystąpić krwawienie. Potem możecie od razu starać się dalej. Przykro mi ale to bardzo często się zdarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...