Skocz do zawartości
Forum

Czy jestem za młody na ojczyma?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat, spotykam się od jakiegoś czasu z wdową 37 lat, ma syna 9 lat. Jestem już finansowo niezależny i w każdej chwili mogę się wyprowadzić od rodziców i razem z partnerką i jej synem zamieszkać. Zakochaliśmy się w sobie. Lubię też jej synka. Nie wiem tylko czy dam radę. Jego ojciec nie żyje, moja ukochana powiedziała że bardzo by się cieszyła, gdybym się zaangażował w wychowanie i spróbował zastąpić małemu ojca. Ja nie wiem czy dam radę być kimś więcej niż kumplem dla niego, jestem tylko 10 lat starszy od niego. Nie chciałbym z takiego powodu rezygnować z jego matki, bo jest nam dobrze, ale wiem że dla niej dobro dziecka jest najważniejsze i ma rację. Ona jest świetną matką, widzę to po niej, choć wiem że nie jest łatwo gdy się samotnie wychowuje. I ona, i mały potrzebują takiej męskiej ręki w wychowaniu, kogoś surowego ale sprawiedliwego. Nie wiem czy ja się nadaję będąc w wieku, w którym mógłbym być starszym bratem.

Odnośnik do komentarza
Gość FryderykPierwszy

Jezeli pani partner rzeczywiscie zmarl (widziales jej akt slubu, data jego urodzenia i jego nagrobek i chodzicie tam regularnie palic znicze), a nie np. wyjechal do UK bo mial plany aby wyjechali razem, ale ona nie chciala i tak zwiazek rozpadl sie -i jestes pewny, ze zmarl (pytanie: czy chce slubu? u nas wziecie slubu dwa razy kiedy pierwszy zyje, to areszt) to nie ma przeciwwskazan.

Jezeli zastapisz jej godnie zmarlego partnera, wezmiecie slub, przysposobisz syna, a w razie rozstania (jakies nieporozumienia jak nie sprawdzisz czy on na pewno zmarl czy to tylko historyjka) bedziesz lozyl na syna alimenty w kwocie 300-600 miesiecznie, ze wzgledu na rosnace koszty utrzymania, to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...