Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Karolina

Niepłodność wtórna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam, mam dziecko z poprzedniego związku. Obecnie mam nowego partnera, z którym staramy się o dziecko już od dwóch lat. Partner zrobił badania nasienia - w normie. Czy możliwe, by coś było nie tak po mojej stronie, mimo że już mam jedno dziecko? Jakieś badania powinnam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alicja

Osobiście uważam, że podstawa to kontrola poziomu lh, w domu można wykonywać zapisy na afrodycie smart. Badania wypadałoby zrobić laboratoryjne pod kontem reszty hormonów, być może coś jest z tarczycą, warto to zbadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SandraKosmala

Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale sądzę, że to jest też bardzo istotne. Niepłodność wtórna może mieć jeszcze wiele innych przyczyn.  Lekarz zaczyna leczenie niepłodności wtórnej od próby usunięcia przyczyn, jeśli są znane. W przypadku zaburzeń hormonalnych podejmowane jest leczenie farmakologiczne, które ma za zadanie przywrócić naturalny cykl. Jeśli zidentyfikowane zostały przyczyny mechaniczne m.in. w postaci polipów, niedrożnych jajowodów, zrostów około jajowodowych, powikłań po przebytej ciąży, podejmowane są próby usunięcia tych przyczyn za pomocą histeroskopii lub laparoskopii zabiegowej, w trakcie których można dokonać korekcji. Jeżeli te podstawowe metody nie przynoszą rezultatu można rozważyć metody wspomaganego rozrodu, czyli inseminacji, a w ostateczności, jeśli jest taka potrzeba, wykonując program pozaustrojowego zapłodnienia ‑ in vitro. Więcej możesz przeczytać w tym artykule, który znalazłam: https://klinikabocian.pl/wiedza/artykul/Nieplodnosc-wtorna-i-szanse-na-ciaze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ana

Może to endometrioza? U mnie też nie było problemu z pierwszą ciążą a w podczas starań o drugie dziecko po diagnostyce w szpitalu medicover okazało się że to endometrioza i konieczna będzie operacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna H.

Myślę, że powinniście zwrócić się do specjalisty od leczenia niepłodności. To czasochłonny proces, sami się leczyliśmy z mężem. U nas problem był po obu stronach... Przykra sprawa, ale trafiliśmy na klinikę leczenia niepłodności w Białymstoku. Znaleźliśmy ich na https://klinika-artemida.pl/ poszukaliśmy na grupach na FB opinii o nich i okazało się, że pomogli już wielu parom. My już w 6 miesiącu ciąży. Udało się po kilku miesiącach leczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...