Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kasix

Odpieluchowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasix

Hej 

Czy ktoś ma lub miał podobny problem i znalazł sposób na uparte dziecko?

Syn ma 3.6 roku i nie wola na nocnik, zapytany zawsze odpowiada, że nie chce kupy czy siku a potem robi w majtki. 

Trzeba go ciągle pilnować, zadawać to samo pytanie 1000 razy, a i tak zdarza nam się przegapić moment. 

To już nie jest 2latek że można tłumaczyć to niegotowoscia, niedługo idzie do szkoły i musi zacząć sygnalizować swoje potrzeby. 

Nagrody, bicie brawa, prośby ani groźby nie działają. Nie przeszkadza mu też, że ma mokro lub kupę. 

Jak go nauczyć? 

To nie moje pierwsze dziecko, z żadnym nigdy nie miałam takiego problemu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej Kasix!

A próbowałaś może nakładki na sedes? Synek może woli naśladować dorosłych zamiast korzystać z nocnika. 🙂 
Dodatkowo, czy synek wykazuje gotowość do odpieluchowania? Mówię tu na przykład o: naśladowaniu innych, samodzielnym ubieraniu/rozbieraniu się, wykonywaniu prostych poleceń? 

Myślę, że takim natarczywym dopytywaniem co chwila czy dziecko chce na nocnik, może on z biegu odpowiadać "nie". Próbuj go wysadzać, gdy wstanie a pielucha dalej jest sucha. To samo po posiłkach. Pieluchę zakładaj tylko na wyjścia. W domu pieluszek już być nie powinno. Trzeba czasem zacisnąć zęby i być cierpliwym. Nie pokazuj złych emocji przy dziecku, gdy zdarzy mu się wpadka. To też może negatywnie wpływać.

Powodzenia! Paulina
Wykapana Niania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Leos

A może spróbuj książeczki edukacyjne Pucio ma taką książeczkę fajna  zobacz na www.leo-world.pl  pucio zegna się z pieluszka czy coś takiego. Książka dobra i pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...