Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Wiki

POZ dla dziecka i zwolnienie przed porodem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiki

Hej, 

Mam dwa pytania odnośnie samych formalności dla dziecka i mamy. 

1) czy dziecko musi byc zapisane do tej samej przychodni co mama, czy może być w innej?

2) jeśli w czasie zwolnienia zacznę rodzic, to czy zwolnienie jest nadal kontunuowane czy muszę natychmiast zgłosić chęć urlopu macierzyńskiego? 

Jak dokładnie jest z tymi zwolnieniami, porodem i macierzyńskim? 

W jakim czasie to zgłosić? Jak to działa? 

To moja pierwsza ciąża, więc kompletnie nie mam pojęcia ani nie mam kogo zapytać (jeśli chodzi o umowę o pracę).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anka

Jak rodziłam córkę zapisałam córkę do tej samej przychodni (jest to o wiele łatwiejsze).

Zaczęłam rodzić w momencie zwolnienia i jak urodziłam zwolnienie zostało jakby anulowane i od tego momentu zgłosiłam w pracy urodzenie dziecka i zaczął się urlop macierzyński

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kajka

Moje dziecko jest zapisane do innej przychodni, w szpitalu zgłosiłam do której chce zapisać, oni wysłali tam jakieś dokumenty urodzenia czy coś i później zadzwonili z przychodni aby złożyć deklarację itp. 

Urodziłam w ostatni dzień L4 i po prostu ten dzień liczył się już jako urlop macierzyński 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...