Skocz do zawartości
Forum

WAKACJE Z DZIECKIEM


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Czy pakowanie dziecka na wakacje to tez dla was taka ciężka sprawa? Znalazłam ciekawy artykuł na ten temat. Może komuś pomoże. https://sklep.hurtania.pl/blog/6/jak-skutecznie-spakowac-sie-z-dzieckiem-na-wakacje?fbclid=IwAR2OFbp0bxkg0T9RDsKaSlQ8xb2Gy5lsqz4r9yaHcay6ZwnbFVoQRaVEKzg

Odnośnik do komentarza

Oj pierwsze wakacje z młodym to był koszmar, ale od drugich przyjęliśmy taktykę wybierania ofert [reklama usunięta] z atrakcjami dla dzieci i możemy sobie też odpocząć.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Magdalenaaa

To chyba zależy od podejścia, wydaje mi się, że warto czasem nie spinać się i nie zamartwiać na zapas 😄 Spakować najpotrzebniejsze rzeczy i w drogę!  My zazwyczaj bierzemy kilka letnich ubrań (zawsze można coś przeprać w trakcie), kremy z wysokim filtrem, np. mustela, okulary przeciwsłoneczne! ulubione zabawki i dobry humor 😄 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie również nie ma żadnego problemu żeby dzieci jechały normalnie na wakacje. teraz tez jest możliwość np jechania na wakacje takim pick upem [reklama usunięta] który połączony jest z camperem.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Trochę faktycznie trzeba się było nagimnastykować. Dla mnie samo pakowanie nie było najgorsze. Zazwyczaj jeździmy autem, ale gorzej z podróżą. Jak córeczka była mała, świetnie sprawdzała nam się kostka sensoryczna. Idealna zabawka na podróż z niemowlakiem, leciutka, estetyczna i dodatkowo nie irytująca dla rodziców (chociaż ma piszczek)  [reklama usunięta] ❤️ Teraz, kiedy córeczka podrosła, jest dużo łatwiej. Zwłaszcza pod względem rzeczy, które muszę spakować. 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

A` propos pakowania dzieci, to ja myślę, że w naszym przypadku pakowanie całej naszej czwórki jest po prostu uciążliwe ;D Ale jakoś dajemy radę od 9 lat 😉 Ważne przede wszystkim, by wszystko było odpowiednio zaplanowane. Dobrze jest rozważyć różne wycieczki, atrakcje [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Naszym sprawdzonym miejscem na wypoczynek z dzieciakami jest Rewala i Ośrodek Adamówka - [reklama usunięta]. Byliśmy tam dwa razy pod rząd i zawsze super spędziliśmy czas.  Ośrodek jest nieduży,  ma świetną lokalizację. Cisza spokój, do morza blisko. Właściciele bardzo pomocni i serdecznie. Ośrodek zadbany, domki super wyposażona, przyjazne dzieciom. Całość ośrodka ogrodzona i bezpieczna.  Można płacić bonem turystycznym.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja zdecydowanie mogę polecić Domki Białka Tatrzańska [reklama usunięta] , są bardzo zadbane i idealna ilość miejsca dla całej rodziny, Właściciele pozwolili wziąć psa i byli bardzo mili. Nie mogę się doczekać aż wrócimy tam na ferie zimowe 2023 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza

Dawno temu byłam w Białce Tatrzańskiej, chyba jak jeszcze w liceum byłam 😉 A na wakacje z dzieckiem warto wybierać takie miejsca gdzie są jakieś atrakcje dostosowane do wieku. Jak macie dzieci starsze to warto wybierać wycieczki za granice np. jakieś last minute do Egiptu [reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja nie podpowiem niczego specjalnie uniwersalnego, bo my od 15 lat jeździmy na własną rękę do Chorwacji. Wszystko planujemy i organizujemy sami. Ale - jeździmy autem bo mamy taką naturę powsinogi i zawsze w połowie drogi gdzies sie zatrzymujemy na jedną noc, żeby zwiedzić coś jeszcze. Od 2014r. towarzyszy nam dziecko, od 2019 - dwójka.

Rezerwujemy noclegi na bookingu lub airbnb. Czasem, jeśli gdzieś się nam bardziej podobało, wracamy do tych samych wynajmujących. Jeździmy do apartamentów, bo lubimy sobie też coś ugotować, zjeść niespiesznie śniadanie na tarasie i wypić kawę. Jeździmy autem bo nie lubimy być od nikogo zależni.

Logistycznie nie widzę w tym żadnego kłopotu. Wcześniej opracowujemy trasę (chociaz do Cro znamy juz drogę na pamięć), przeliczamy koszty (winiety, paliwo), ogarniamy assistance z min. 12000km holowaniem i autem zastępczym, ubezpieczamy się dodatkowo. Osobiście nie wyobrażam sobie już jechać z biurem 

[reklama usunięta]

Ciekawą opcją moze być wynajęcie jachtu w Grecji albo Chorwacji 🙂

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

a znacie jakiś dobry pensjonat w Zakopanem blisko Krupówek  [reklama usunięta]? tak by niejako od razu być na miejscu wszystkich atrakcji a nie by dzieciaki jeszcze zasuwały albo byśmy marnowali czas na dojazdy. coś przyjaznego rodzinom z dziecmi oczywiście ;D 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Przepraszam, ale nienawidzę Krupówek. Dla mnie mieszanina wszystkiego, ale... to jest oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie. Każdy ma prawo sądzić inaczej. Jadąc na wakacje czy w  ogóle wybierając się gdziekolwiek w upalne dni z dzieckiem, pamiętajmy o ochronie w postaci czapki na głowę czy nasmarowaniu dziecka kremem z filtrami.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Wyjazd na weekend w styczniu w Polsce

Rozważam Kazimierz Dolny, Lublin oraz Toruń - które z tych 3 miast będzie najfajniejsze na wypad z trzylatkiem w styczniu?

NO i szukam obecnie czegoś na wakacje: [reklama usunięta] Ktoś może był w Okunince? Warto jest zarezerwować sobie na miejscu domek? 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
W dniu 29/7/2021 o 11:21 AM, Gość Agnieszka napisał(a):

Czy pakowanie dziecka na wakacje to tez dla was taka ciężka sprawa? Znalazłam ciekawy artykuł na ten temat. Może komuś pomoże. https://sklep.hurtania.pl/blog/6/jak-skutecznie-spakowac-sie-z-dzieckiem-na-wakacje?fbclid=IwAR2OFbp0bxkg0T9RDsKaSlQ8xb2Gy5lsqz4r9yaHcay6ZwnbFVoQRaVEKzg

Też miałam z tym problem i stworzyłam dla dzieci karty, żeby same mogły się pakować. Rodzic tylko wpisuje ile sztuk czego jest potrzebne i dzieciaki mają super frajdę kompletując rzeczy samodzielnie. Można je znaleźć na naszej stronie internetowej: https://quokka-bag.com/pl/p/Podrozne-karty-pracy-dla-dzieci-do-druku/45 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...