Skocz do zawartości
Forum

Karmienie przez sonde i płacz w czasie karmienia.


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja 6 tygodniowa córeczka jest karmiona przez sondę, bo ma zaburzony odruch ssania i nie potrafi ssać cyca, butelki ani smoczka. Przez ostatni tydzień podczas każdego karmienia mała płacze, tak jakby coś ją bolało? (Słychać burczenie w brzuszku) Sonda jest dobrze założona, bo byliśmy przeszkoleni w zakładaniu jej przed wypisem z szpitala. Czy ktoś miał kiedyś podobny problem albo słyszał? W środę idziemy do lekarza, ale pomyślałem że napisze taki temat (bo jak na razie jesteśmy zdani na siebie i żadni lekarz nie umieją nam pomóc) ze względu na to, ze w internecie sieje pustką na temat sytuacji jaka mamy z małą, a może ktoś jest albo będzie w podobnej sytuacji jak my kiedyś i znajdzie ten temat tu na forum. Uprzedzając pytania to jeśli chodzi o burczenie, to mała nie jest głodna na bank dlatego, ze ją dobrze karmimy i przybiera na wadze, a druga sprawa jest taka, ze te "burczenie" zaczyna się w momencie jak dostaje pokarm przez sondę. Mleko dostawała od matki odciągnięte. Próbowaliśmy jej dać mleko sztuczne, bo myśleliśmy, ze to problem w mleku, ale jednak to nie to. Położna zaleciła nam krople na lepsze trawienie i one tez nie pomagają. Czasami jak śpi i ją karmimy to się nie budzi i śpi spokojnie, a czasami to karmienie ją budzi i jest ryk, ze się jej uspokoić nie da i małą wtedy ulewa przez to, bo się strasznie spina. Dodam, że mała jak miała 2tyg to wysłali ja do innego szpitala (badania w sprawie tego zaburzenia ssania co nic nie wniosły i nie poprawiły sytuacji) na 3tyg i była tam sama bez matki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...