Skocz do zawartości
Forum

mocne przeziębienie w ciąży


Gość ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem w 5 miesiącu ciąży i od 3 tygodni jestem mocno przeziębiona. Nie mogę się wyleczyć. Mam katar, zatkany nos, chrypkę, drapie mnie w gardle i mam męczący kaszel. Przez pierwszy tydzień infekcji kaszel był suchy. Pokasływałam, ale nic nie odkrztuszałam. Po tygodniu, w miarę rozwoju infekcji kaszel stał się mokry i coraz bardziej uciążliwy. Mokry kaszel utrzymuje się do tej pory. Rano muszę odkrztusić flegmę, która zalega po nocy. Często kaszlę, co zakaszlę to słychać odrywającą się wydzielinę. Mój kaszel groźnie brzmi. Muszę parę razy zakasłać, żeby większa część tej flegmy się oderwała. Póki co ratuję się domowymi sposobami i płuczę gardło miksturą, ale nie bardzo pomaga. Czuję jakby wydzielina zapychała mi oskrzela. Czy infekcja mogła przenieść się na oskrzela? Czy powinnam udać się do lekarza?

Odnośnik do komentarza

No niestety flegma może zatykac kanaliki oskrzelowe co powoduje zapalenie oskrzeli. A czy masz gorączkę? Koniecznie zadzwoń do lekarza bo to juz za dlugo trwa.Może zapisze Ci jakis slaby antybiotyk. Choc pewnie uslyszysz ze kaszel moze sie utrzymywac do 6-8tygodni. I musisz sie kurowac domowymi sposobami ze wzgledu na ciaze. Jesli masz inchalator to rob sobie inhalacje z soli fizjologicznej 4×dziennie. Pij mleko maslem i miodem. One idealnie nawilża Ci sluzowke. 

Odnośnik do komentarza

Nie mam gorączki. Najbardziej męczący jest mokry kaszel. Dzwoniłam do lekarza, miałam teleporadę. Mój kaszel groźnie brzmi, a dalej mam się leczyć domowymi sposobami. Zalega mi flegma i jak zakaszlę to słychać odrywającą się wydzielinę. Czuję, że infekcja przenosi się na oskrzela i stąd taki paskudny kaszel.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...