Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość eligga

Kiedy rozszerzać dietę?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eligga

Kiedy rozszerzałyście dietę swoich maluchów? Mój 5 1/2 miesięczny synek aż rwie się do jedzenia, widzę ze jest już u niego gotowość, na co dzień pije MM. Pomyślałam o kupieniu na start marchewki, jakie słoiczki polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość magjeg

W podobnym czasie zaczęłam rozszerzać dietę obu synków. Pierwszego, który ma obecnie 2,5 roku karmiłam słoiczkami oraz pałkami własnej roboty. Przy drugim, który właśnie skończył 7 miesięcy zainteresowałam się metodą BLW. Żałuję, że przy pierwszym nie wiedziałam o niej. Gotuje dla wszystkich to samo, jemy wspólne posiłki. 

Z całego serca proponuje poczytać o BLW, być może i Ciebie zainteresuje, a wtedy słoiczki już nie będą potrzebne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Amelia
W dniu 12/2/2021 o 5:14 PM, Gość eligga napisał:

Kiedy rozszerzałyście dietę swoich maluchów? Mój 5 1/2 miesięczny synek aż rwie się do jedzenia, widzę ze jest już u niego gotowość, na co dzień pije MM. Pomyślałam o kupieniu na start marchewki, jakie słoiczki polecacie?

Najlepszą opcją będą te pierwsze słoiczki "HiPP" - pierwsza łyżeczka. Nadają się dla takich maluszków, do rozszerzania diety idealne. Mają marchewkę, ale jest też dynia, z warzywek. Spróbujcie, to produkty ekologiczne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12/2/2021 o 5:14 PM, Gość eligga napisał:

Jak zaczynasz rozszerzanie diety maluszka to zaczynaj powili - od dań jednoskładnikowych. Marchewka to jak najbardziej dobry pomysł. W późniejszym czasie np dynia. Na końcu zaś dania dwuskładnikowe. Wg bardzo ważne aby takie dania w słoiczku były bio. Jeśli mogę polecić to Hipp ma taką fajną serię - słoiczki 80g - to w sam raz na pierwsze posiłki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie wytyczne są jasne - po 6tym miesiącu. Zalecenia dotyczące wcześniejszego rozszerzania diety są przestarzałe. Bardzo polecam artykuł: https://malgorzatajackowska.com/2015/03/16/czym-sie-rozni-cztery-od-szesciu-czyli-o-tym-kiedy-rozszerzac-diete-niemowlecia/ i ogólnie tego bloga. To prawdziwa skarbnica wiedzy na temat odżywiania dzieci 🙂

Mama Michałka (3 l) i Mateusza (1 rok). Zwolenniczka rodzicielstwa bliskości i wielka fanka pieluch wielorazowych oraz Certyfikowana Doradczyni Pieluchowania Wielorazowego 😄

Poznaj kolorowy świat pieluch wielorazowych 😄 
Sprawdź jaki rodzaj pieluszek będzie najlepszym wyborem dla Ciebie
Blog o pieluchach wielorazowych
Filmy na YouTube o pieluchach wielorazowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...