Skocz do zawartości
Forum

Kiedy rozszerzać dietę?


Gość eligga

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy rozszerzałyście dietę swoich maluchów? Mój 5 1/2 miesięczny synek aż rwie się do jedzenia, widzę ze jest już u niego gotowość, na co dzień pije MM. Pomyślałam o kupieniu na start marchewki, jakie słoiczki polecacie?

Odnośnik do komentarza

W podobnym czasie zaczęłam rozszerzać dietę obu synków. Pierwszego, który ma obecnie 2,5 roku karmiłam słoiczkami oraz pałkami własnej roboty. Przy drugim, który właśnie skończył 7 miesięcy zainteresowałam się metodą BLW. Żałuję, że przy pierwszym nie wiedziałam o niej. Gotuje dla wszystkich to samo, jemy wspólne posiłki. 

Z całego serca proponuje poczytać o BLW, być może i Ciebie zainteresuje, a wtedy słoiczki już nie będą potrzebne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
W dniu 12/2/2021 o 5:14 PM, Gość eligga napisał:

Kiedy rozszerzałyście dietę swoich maluchów? Mój 5 1/2 miesięczny synek aż rwie się do jedzenia, widzę ze jest już u niego gotowość, na co dzień pije MM. Pomyślałam o kupieniu na start marchewki, jakie słoiczki polecacie?

Najlepszą opcją będą te pierwsze słoiczki "HiPP" - pierwsza łyżeczka. Nadają się dla takich maluszków, do rozszerzania diety idealne. Mają marchewkę, ale jest też dynia, z warzywek. Spróbujcie, to produkty ekologiczne. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12/2/2021 o 5:14 PM, Gość eligga napisał:

Kiedy rozszerzałyście dietę swoich maluchów? Mój 5 1/2 miesięczny synek aż rwie się do jedzenia, widzę ze jest już u niego gotowość, na co dzień pije MM. Pomyślałam o kupieniu na start marchewki, jakie słoiczki polecacie?

Jak zaczynasz rozszerzanie diety maluszka to zaczynaj powili - od dań jednoskładnikowych. Marchewka to jak najbardziej dobry pomysł. W późniejszym czasie np dynia. Na końcu zaś dania dwuskładnikowe. Wg bardzo ważne aby takie dania w słoiczku były bio. Jeśli mogę polecić to Hipp ma taką fajną serię - słoiczki 80g - to w sam raz na pierwsze posiłki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...