Skocz do zawartości
Forum

7tc za mały zarodek brak serca


Gość Monia

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia miesiączka 21.12.2021r pierwsze USG 04.02.2021r ciąża oceniona na 6t ledwie widoczny zarys zarodka doktor mówiła , że wszystko w normie i czekamy do 10 dni . Dziś rano pełno śluzu zaróżowionego i wizyta w szpitalu , na USG widoczne dwa jaja !! Jedno puste a w drugim  zarodek 7mm według lekarza zbyt mały i nie słychać serca 😞 w badaniu wewnętrznym brak krwawienia. Sugerują obumarcie i zeby nie robić sobie nadziei ale przepisali luteinę i żeby zrobić betę. Beta na dziś poziom 41384. Już nie wiem co myśleć czy naprawdę ciąża nie ma szans ? 

Odnośnik do komentarza

Puki co, nie panikuj. Moze ciaza jest mlodsza o tydzień. Bo jeśli tak to by się zgadzało, dla 6tc zarodek może mieć 7mm, i nie koniecznie w tym czasie można usłyszeć bicie serduszka. Beta by tez się zgadzała. W środę zrób jeszcze raz betę i zobacz jak przyrasta. 

Pozdrawiam i 3mam kciuki. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8/2/2021 o 3:24 PM, Gość Ogvh napisał:

Puki co, nie panikuj. Moze ciaza jest mlodsza o tydzień. Bo jeśli tak to by się zgadzało, dla 6tc zarodek może mieć 7mm, i nie koniecznie w tym czasie można usłyszeć bicie serduszka. Beta by tez się zgadzała. W środę zrób jeszcze raz betę i zobacz jak przyrasta. 

Pozdrawiam i 3mam kciuki. 

Emocje trochę opadły i cierpliwie czekamy bo skoro  04.02.2021r mój lekarz mówił , że wszystko jest ok a moje cykle są dłuższe niż 28 dni mniej więcej 31-33 dni to trzeba wierzyć ,że dobrze będzie. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Ogvh napisał:

Dokładnie. A robiłaś dziś betę? 

Dziś nie i raczej już robić nie będę po prostu poczekam do wyznaczonego USG. Jestem dziwnie spokojna jak na zaistniałą sytuację ale lepiej tak niż dygotać z nerw. 

Odnośnik do komentarza

Miej na uwadze,że tylko na początku ciąży przyrost bhcg jest tak intensywny,potem ten przyrost maleje. A czy poziom hormonu odpowiada wiekowi ciąży? Masz nadal plamienie ? Zdaje sobie sprawę,że luteina może to ewentualne krwawienie hamować,ale musisz być dobrej myśli. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Bibs napisał:

Miej na uwadze,że tylko na początku ciąży przyrost bhcg jest tak intensywny,potem ten przyrost maleje. A czy poziom hormonu odpowiada wiekowi ciąży? Masz nadal plamienie ? Zdaje sobie sprawę,że luteina może to ewentualne krwawienie hamować,ale musisz być dobrej myśli. Powodzenia.

od momentu kiedy pojawiło się to minimalne plamienie nic złego się nie działo kalkulator pokazuje przyrost nieco ponad 30% to raczej za mało jak na 7t chociaż poziom odpowiada na wiek ciąży. Jadę zaraz na szpital zrobić scenę żeby zrobili mi USG bo lekarz prowadząca mnie olewa.... 

Odnośnik do komentarza

Co do pojawienia się serduszka gin tłumaczył mi, że wszystko dzieje się tak szybko i szybko rozwija, że może być sytuacja, że np na usg o 10 nie ma, a o 13 już jest i nie ma sensu już robić bety żeby dodatkowo się nie stresować 🙂

Trzymam mocno kciuki, daj znać jak sytuacja 🙂

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Mi Pani dr.mowila praktycznie to samo, tylko że np.dzis serduszka bijacego jeszcze nie widać ale jutro już będzie. Ze na tym etapie wszystko jest kwestia chwil. 

Jestem bardzo dobrej myśli i 3mam za Ciebie Monia i twoja fasolkę mocno kciuki

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gość Monia napisał:

Wszystko jest dobrze ! Serce bije jak dzwon i dzidziuś książkowy ♥️♥️ mam się oszczędzać i zdrowo odżywiać ♥️

 

A widzisz. Brawo. Tak się cieszę. Mówiłam że będzie wszystko dobrze. Twój świat jest piękny.

Odnośnik do komentarza

Bo ten 6 TC to jest tak na granicy,że może być już echo albo jeszcze nie. Trochę niepotrzebnie twoja ginekolog Cię nastraszyła,ale jak widać wszystko sie dobrze skonczylo. Super, bardzo się cieszę. Zdrowej  i spokojnej ciąży życzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...