Skocz do zawartości
Forum

Krzywa cukrowa


Gość Xenia

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny help! 

Robiłam krzywą cukrową i wyniki mnie powaliły. 

Na czczo 160

Po godzinie 200

Po dwóch godzinach 80 

 

Ostatni posiłek jadłam o 20, a pierwsze pobranie krwi miało miejsce o 7.45. Jestem nie tyle załamana, co przerażona. I jeszcze ten spadek po dwóch godzinach... Czy któraś tak miała? Badanie pewnie będzie do powtórzenia 

Odnośnik do komentarza

Witaj. Również mam cukrzycę. Wątpię żeby badanie było do powtórzenia. Raczej od razu lekarz zaleci kontrolę poziomu cukru 4 razy dziennie. Bardziej mnie martwi że na czczo masz taki duży wynik niż ten po 2 h. Zresztą ten po godz też jest za wysoki. Więc albo Twój gin się zajmuje też ciężarnymi z cukrzycą (bo wnioskuję ze jesteś w ciąży?) bądź będziesz musiała się udać do diabetologa. 

Odnośnik do komentarza

25 tydzień. Zastanawiam się czy pani w przychodni nie pomyliła się w oznaczeniu probówek z krwią. Fakt, że 202 po godzinie nie wygląda pięknie, ale nie jestem przekonana co do prawdziwości wyniku na czczo, zwłaszcza że zwykle zamykam się w granicach 90. W sumie przy tym 202 tak czy owak cukrzyca ciążowa

Odnośnik do komentarza

Krzywa cukrowa jest obciążeniem dla organizmu dlatego przeważnie robi się je w ciąży raz. Lekarz raczej napewno nie karze go powtarzać a wyślę Cię do diabetologa, będziesz musiała mierzyć i zapisywać cukry po posiłkach plus co jadłaś. Wtedy wyjdzie czarno na białym. Myślę że pomylenie probówek jest mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...