Skocz do zawartości
Forum

Skracajaca się szyjka macicy - mamy lutowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie kobietki. Pierwszy raz jestem na forum i proszę o pomoc. Jestem w 26 tyg ciąży, jest to moja druga ciąża, pierwsza niestety straciłam. Teraz mam krotka szyjkę macicy, miewam skurcze i napięty brzuch. Juz miałam dwie dłuższe wizyty w szpitalu w związku z tym. Mam zalecone leżenie, ew wizyty w łazience czy wstanie żeby coś zjeść. Biorę luteinę, magnez, no spe i leki od tarczycy. Jak myślicie czy mogę chociaż z niecałą godzinkę poukładać ciuszki i ogólnie rzeczy mojej córci? Pokój stoi cały w kartonach a chciałabym pomału to ogarnąć. Zwłaszcza że torbę powinnam mieć przyszykowana do szpitala w około 30 tyg. 

Pozdrawiam was wszystkie i czekam na odpowiedzi  :-)

Odnośnik do komentarza

Witaj. Ja również rodze w lutym. Zapraszamy do lutoweczek 2021. Jeżeli chodzi o szyjkę to dobrze, że masz leki. Najważniejsze żebyś się oszczędzała. A ciuszki układać możesz jak najbardziej. Usiądź wygodnie i segreguj. Ile cm ma Twoja szyjka? Mi się w 4 ciąży (3 aniołki) skracała i luteina pomogła. Dotrwaliśmy do 36 tc. 

Odnośnik do komentarza
Gość NatkaNateczka

 No widzisz, racja każdy lekarz inaczej podchodzi. Teraz najważniejsze aby gorzej tylko nie było. A ta Twoja ciąża jak przebiega?  Czy to juz jest tak, ze jak z jedną są jakieś problemy, to w kolejnych jest większe ryzyko?

Odnośnik do komentarza

Z tą ciąża jest wszystko ok ale mimo to biorę leki te które brałam w 4 udanej ciąży. Tyle że luteinę mi odstawiła w 12 tc. Jak z szyjka się coś będzie działo to wtedy wrócimy do brania lutki. Ryzyko zawsze jest. Trzeba być dobrej myśli. W naszym przypadku jest już z górki. Wiadomo każdy tydzień każdy dzien na wagę złota. 

Odnośnik do komentarza

Szyjka się skraca i wydłuża do 1cm, a jej długość zależna jest od tego jak bardzo się wymoczymy w danym dniu. 

Osobiście moja szyjka skracała się i wydłużała o 0,5cm a ten sam aparat i ten sam ginekolog. 

Głowa do góry. Mój szkrab już na świecie od października, urodzony w 39 tc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...