Skocz do zawartości
Forum

Koronawirus w ciąży


Gość Jula

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

W marcu przechodziłam koronawirusa (22-23 tc). Ogólnie bardzo źle go znosiłam bo miałam okropne bóle całego ciała i głowy. Ledwo się ruszałam przez 3-4 dni. Wysoka gorączka przez 4 dni, a potem długotrwałe obniżenie temperatury do 34 stopni. Najgorszy był męczący i duszący kaszel. Najbardziej mnie wymęczył, trwał 2 tygodnie albo i dłużej (dokładnie już nie pamiętam). Ciągle popuszczalam mocz przez to. Potem utrata całkowita węchu (smak pozostał). Węchu odzyskałam po 2 miesiącach ale tylko częściowo (czułam tylko mocne zapachy z bliska). 

Z racji że to był początek pandemii to nikt nie chciał mi wykonać testu bo nie brał pod uwagę że to jest to. Po wszystkim wykonałam badania na przeciwciała i tym samym potwierdziłam to co było dla mnie oczywiste (nigdy nie chorowałam tak jak wtedy).

Wyniki krwi pokazywały tylko podwyższone leukocyty, reszta parametrów była ok.

Obecnie przechodzę koronawirusa drugi raz, ale jest o niebo lepiej. Lekko podwyzszona temperatura, ból mięśni i ponownie całkowita utrata węchu. 

Jeśli chodzi o syna to urodził się zdrowy, nic mu nie było i nie jest. Teraz miał kilka dni stan podgorączkowy, więc prawdopodobnie przeszedł koronawirusa. Badań nie chcą robić obecnie dziecia przy tak łagodnych objawach, więc pewności nie mam.

Mam nadzieję że u Ciebie również nie podzieje się nic złego.

Odnośnik do komentarza

W ciąży testowałam się trzy razy w https://www.alablaboratoria.pl/20042-coronavirus, bo się bałam, czy się nie zaraziłam - miałam kontakt z zakażonymi, niestety, taka specyfika pracy. Potem poszłam już na zwolnienie, żeby się nie narażać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...